Margus Hunt ERR-ile: hooaeg algas väga raskelt, nüüd on hakanud paremini minema

Kergejõustikust ameerika jalgpalli siirdunud ja 2017. aastast Indianapolis Coltsi ridadesse kuuluv Margus Hunt on enda praeguse koduklubiga väga rahul. Tema sõnul oli kevadel pakkumisi ka mujalt, kuid Coltsis on hea meeskonnavaim ja ta ei soovinud sellest loobuda.

Hunt alustas NFL-i karjääri 2013. aastal Cincinnati Bengalsis, 2017. aasta kevadel siirdus ta Coltsi ning tänavu märtsis sõlmis Coltsiga uue kaheaastase lepingu.

"Paar erinevat pakkumist oli, aga mulle meeldis siin. Meeskond on väga hea, treenerid on head. Ei tahtnud eriti lahkuda," rääkis 32-aastane Hunt ERR-ile. "Kuidagi see meeskonnaolu on nii hea siin, seda on raske kirjeldada. Ei tahtnud seda rikkuda sellega, et lähed kuskile teise meeskonda. Meil on väga hea meeskonnavaim ja ma ei tahtnud sellest loobuda."

Viimased kaks hooaega on Hunt näidanud stabiilselt head mängu. Kuidas võib praeguse hooajaga rahul olla? "Algas väga raskelt. Ei suutnud olla korralikus asendis, et ründajaid tagasi hoida. Nüüd on hakanud natuke paremini minema ja loodetavasti hakkab ka statistiliselt paremini minema," mõtiskles ta.

Hooaja eel ütles Hunt Coltsi kodulehel avaldatud intervjuus, et tahab olla parim kaitsja. Kuidas sellega on läinud? "Tööd on veel vaja teha. Hooaja alguses ei saanud sellega hakkama, aga nüüd üritan iga trenn paremaks saada," sõnas Hunt. "Nüüd on hakanud vaikselt paremini minema. Loodetavasti suudab hooaja korralikult lõpetada."

Coltsil on käimasolev hooaeg kulgenud üles-alla. Miks? "Kahjuks see on selline liiga, et iga pühapäev juhtub, mis juhtub, kunagi ei tea. Vahepeal lihtsalt meil veab, vahepeal neil veab," selgitas Hunt. "Sellepärast see ongi kõige vaadatum mäng, et kunagi ei tea, mis juhtub."

Mis on klubi jaoks hooaja eesmärk? "Ikka sama – üritame esiteks divisjoni võita ja sealt edasi play-off'idesse minna," ütles Hunt. "Meil on kõik mehed olemas, kellega seda eelmisel aastal tegime, nüüd tuleb lihtsalt mängida nii, nagu mängisime eelmise aasta lõpus. Oleme väga suutelised selleks."

Aga isiklik eesmärk? "Lihtsalt paremini mängida. Olla rohkem mängu keskel ja palli ümber. Saada ikkagi paar korda mängujuhi juurde ka," muheles Hunt.

Kehale on ameerika jalgpall üsna raske. Palju Hundil veel jõudu jaksu on? "Jõudu ja jaksu on küll. Keha on ka õnneks väga hästi vastu pidanud. Paar vigastust on olnud, aga midagi sellist küll pole olnud, mis oleks mängust eemale hoidnud," mõtiskles Hunt. "Mul noorusest kokkupuudet ameerika jalgpalliga pole olnud, sellepärast on keha ka natuke paremini vastu pidanud. Kõik, mis me siin teeme, on selle jaoks mõeldud, et terve hooaja vastu pidada."

Hundi peres on kodus kasvamas kaks last. Kui palju pere aitab kaasa sellele, et karjääris läheb hästi? "Ikka aitab. Siin on päevad nii pikad, koju minnes on hea õnnelik olla. Laste ümber, näha, kuidas nad kasvavad ja kuidas nad omavahel hakkavad rohkem mängima. See on ikka omaette kogemus, toob ikkagi naeratuse näole," tunnistas Hunt.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: