Esimeseks MK-etapiks moodustatakse kahepaat Raja - Endrekson ({{commentsTotal}})

Eesti paarisaeruline neljapaat (vasakult): Kaspar Taimsoo, Tõnu Endrekson, Allar Raja, Andrei Jämsä.
Eesti paarisaeruline neljapaat (vasakult): Kaspar Taimsoo, Tõnu Endrekson, Allar Raja, Andrei Jämsä. Autor: Reuters/Scanpix

Horvaatia pealinnas Zagrebis lõppesid pühapäeval rahvusvahelise sõudehooaja avavõistlused Croatia Open, milles olid osalised ka eestlased. Peatreener Matti Killing andis kokkuvõtteks kiitva hinnangu ja teatas, et hooaja esimesel MK-etapil Belgradis istuvad Allar Raja ja Tõnu Endrekson kahepaati.

Kui avapäeval sõideti peamiselt ühepaatidel, siis teisel päeval katsetas peatreener Killing suuremaid koosseise. Nii viidi veele paarisaeru kahe- ja neljapaadid. Tugeva etteaste tegid duoks liitunud olümpiapronksid Tõnu Endrekson ja Allar Raja, kes jäid ajaga 6.21,40 alla vaid Horvaatia meestele Martin Sinkovicile ja Luka Baricevicile (6.17,83). Seejuures tuleb rõhutada, et Sinkovic on väga tituleeritud mehena Rio olümpiavõitja. Tema paarimees, vaid 21-aastane Baricevic on aga täiesti uus nimi Horvaatia sõudmises, kirjutab Eesti Sõudeliidu kodulehekülg.

Kolmandaks platseerusid 6.26,78-ga sloveenid Krebs ja Aljancic, neljandaks Kaspar Taimsoo ja Sten-Erik Anderson (6.27,55), viiendaks Joosep Laos ja Kaur Kuslap (6.33,27) ning viimasena lõpetasid Slovakkia mehed Radonic - Babac (6.34,46).

Geir Suursild ja Oskar Kuzmin võistlesid B-finaalis, kus võitsid ajaga 6.35,07 teist Eesti duot Johann Poolakut ja Marko Laiust (6.38,07). Kokkuvõttes pääses 12 parema sekka viis Eesti ekipaaži.

Seejärel istusid Kuslap, Laos, Anderson ja Taimsoo paarisaeru neljapaati, kus edestasid 6.09,45-ga teist Eesti kvartetti. Kermo Randmäe, Joonatan Kama, Karl August Ruusalepp ja Ander Koppel tegid tubli esitluse ning said tulemuseks 6.15,29. Pronksi võitis Horvaatia nelik 6.21,32-ga.

"Oli hea võistlus ning nägime ära, millises seisukorras oleme. Siit on hea edasi liikuda ja ettevalmistusi planeerida," kommenteeris Killing, kes koos sportlastega oli juba tavapärasesse laagripaika Skradinisse naasnud. Seal harjutatakse kaks nädalat, misjärel tullakse MK-etapi eel taas kodumaale.

Edasine plaan näeb ette, et Raja ja Endrekson lähetatakse Belgradis toimuvale esimesele MK-etapile paariaseru kahepaadil, teised aga sõuavad neljapaati.

"Neljasesse istuvad kindlasti Taimsoo, Anderson ja Kuslap. Neljanda mehe valik on veel lahtine ning võimalusi on nii Geir Suursillal kui ka Joosep Laosel," rääkis Killing edasistest plaanidest.

Horvaatia võistluse põhjal said kiitvaid hinnanguid nii Rain Harjus, Mihail Kuštein, Greta Jaanson ja Annabel Aron, sest täitsid paarisaeru kahepaatidel sõudeliidu poolt kehtestatud Euroopa noorte meistrivõistluste normatiivid.

Tubli etteaste tegi poiste paarisaeru neljapaat koosseisus Kristjan Lindsalu, Nikita Gorlov, Rain Harjus ja Mihail Kuštein, sest võitsid hõbemedali. Eraldi võistlus peeti ka õpilaste arvestuses. Eesti tüdrukud olid kohalike paatkondade ees võidukad. Võistkonda kuulusid Helene Dmitrjev, Irena Budanova, Liisa-Marie Lääne, Karolina Turkova, Grete Alttoa, Kärolyn Mäesaar, Annabel Aron ja Greta Jaanson. Tütarlapsi abistas roolimisel Ander Koppel.

Toimetaja: Siim BoikovOtt Tänak
Ott Tänak näitas testikatsel 9. aega, kiireim oli Latvala

Sel nädalavahetusel sõidetava Argentina autoralli MM-etapi testikatse kiireim oli soomlane Jari-Matti Latvala (Toyota), kes sai 6,01 km pikkuse distantsi parimal läbimisel kirja tulemuse 4.02,0.

stuttgardi tenniseturniir
Maria Šarapov
Kontaveit kohtub Stuttgardi turniiri veerandfinaalis Maria Šarapovaga

Eesti esitennisist Anett Kontaveit (WTA 73.) kohtub Stuttgardis toimuval tenniseturniiril veerandfinaalis 15-kuulisest võistluskeelust vabanenud venelanna Maria Šarapovaga.

Tiit Sokk ja Eesti korvpallikoondisTiit Sokk ja Eesti korvpallikoondis
Eesti korvpallikoondise kutse läks 23 mängijale, Kotsar jääb kõrvale

Sel suvel peab Eesti korvpalli rahvuskoondis neli MM-i eelkvalifikatsiooniturniiri mängu, lisaks kuus-seitse kontrollmängu. Kandidaate kutsutute näol on sel aastal 23, koondise peatreener Tiit Sokk ootab neilt vastust hiljemalt juuni alguseks.

Stefan KüngStefan Küng
Kangert ja Taaramäe lõpetasid Romandia tuuri teise etapi peagrupis

Romandia velotuuril sõideti neljapäeval künklik 160,7 kilomeetri pikkune etapp, kus võidu jagasid šveitslane Stefan Küng (BMC Racing) ja ukrainlane Andriy Grivko (Astana). Kahe mehe duellis tõmbas finišiheitluses pikema õlekõrre 23-aastane Küng.

SnuukerSnuuker
VIKTORIIN | Kui hästi tunned snuukrit?

Hetkel peetakse Inglismaal Sheffieldis järjekordseid snuukri maailmameistrivõistlusi, mille eelringis osales esmakordselt ka eestlane. Turniiri toimumisest on insipireeritud ka meie tänane viktoriin. Head lahendamist!

Renoveeritud Kalevi spordihall.Renoveeritud Kalevi spordihall.
Renoveeritud Kalevi spordihalli avab Kalev/Cramo ja Pärnu Sadama mõõduvõtt

Alates eelmise aasta veebruarist suletud olnud legendaarne Kalevi spordihall avab peagi külalistele uksed. 1962. aastal valminud hall on arhitektuurilise mälestisena riikliku kaitse all ja nii on hoone väliskuju jäänud sisuliselt muutumatuks. Sisulised muutused on aga enam kui aasta väldanud tööde käigus märgatavad.

tennis
Vladimir IvanovVladimir Ivanov
Vladimir Ivanov pääses Usbekistanis poolfinaali

Vladimir Ivanov (ATP 444,) on Usbekistanis 25 000 dollari suuruse auhinnafondiga Futures turniiril jõudnud poolfinaali.