Vibulaskmine

Vibuspordi MK-etapp Berliinis tõi Eestile kaks 17. kohta

13.08.17 ... Sel nädalal toimus Berliinis vibuspordi neljas MK-etapp. Individuaalarvestuses saavutasid Laura Nurmsalu (sportvibu naised) ja alles juunioride klassi kuuluv Kristjan Puusepp (plokkvibu mehed) 17. koha. Sportvibu naiskond koosseisus Laura Nurmsalu, Reena Pärnat ja Alexandra Põllumäe saavutas 9. koha.

Noored vibulaskurid naasevad GP-etapilt taas medalitega

14.07.17 ... Sel nädalal toimus vibuspordi Euroopa GP-etapp kadettidele ja juunioridele. Eesti oli esindatud 18 noorsportlase ja kuue treeneriga. Eesti noored plokkvibulaskurid naasevad kolme kuldmedali ja kolme hõbemedaliga.

Laura Nurmsalu tegi MK-etapil karjääri parima tulemuse

10.06.17 ... Sel nädalal toimub Antalyas (TUR) teine MK-etapp vibulaskmises. Eesti oli esindatud kolme sportlasega, kellest edukaimana lõpetas Laura Nurmsalu 17. kohaga.

Pärnat ja Rist võitsid vibulaskmise GP-etapil hõbemedali

29.04.17 ... Täna lõppes vibulaskmise Euroopa GP-etapp Legnicas, Poolas. Segavõistkondade arvestuses alistas Eesti segapaar Reena Pärnat ja Martin Rist kolmapäeval toimunud duellides kõik vastased ning jõudsid täna toimunud kullamatši. Eesti alustas tugevalt, minnes matši 2:0 juhtima, kuid pingelises heitluses jäid peale siiski itaallased ning Eesti segavõistkond teenis ajaloolise teise koha.

Vibulaskurid Reena Pärnat ja Martin Rist pääsesid GP-etapil finaali

27.04.17 ... Kolmapäeval näitas Reena Pärnat hoolimata kehvale ilmale säravat laskmist ning võitis kvalifikatsiooniturniiri. Neljapäeval hommikul jätkas Pärnat koos Martin Ristiga segavõistkondade arvestuses sama edukalt ning hea laskmine viis nad laupäeval toimuvasse finaali. Individuaalselt pidi Pärnat aga pika päeva lõpuks veerandfinaalis 4:6 seisul vastase paremust tunnistama ja kokkuvõttes siiski kõrge 6. koht.

Reena Pärnat võitis GP-etapil Baltimaade rekordiga kvalifikatsiooni

27.04.17 ... Sel nädalal toimub Poolas vibulaskmise Euroopa karikasarja esimene etapp. Reena Pärnat lasi kvalifikatsioonis 659 punkti ja edestas järgmist laskurit koguni 17 punktiga. Tulemus märgib ühtlasi ka uut Eesti ja Baltimaade rekordit.

Noored vibulaskurid naasevad GP-etapilt taas medalitega

22.04.17 ... Sel nädalal toimus Euroopa noorte vibulaskurite GP-etapp Kreekas, Marathoni linnas. Eesti oli esindatud 13-liikmelise noortekoondisega ning segavõistkondade arvestuses võitsid juuniorid (Kristjan Puusepp ja Lisell Jäätma) hõbemedali ja kadetid (Robin Jäätma ja Meeri-Marita Paas) pronksmedali.

Vibulaskurid võitsid Türgi suurturniiril kolm medalit

02.04.17 ... Sel nädalavahetusel toimus Antalyas vibulaskmise suurturniir K.Bagatir Spring Arrows, kus eestlased võitsid kolm medalit.

Vibulaskja Lisell Jäätma jäi EM-il esimesena medalist ilma

12.03.17 ... Prantsusmaal Vittelis toimuvatel vibuspordi Euroopa meistrivõistlustel saavutas Lisell Jäätma plokkvibu juunioride vanuseklassis neljanda koha.

Plokkvibu juunioride naiskond võitis EM-il ajaloolise kulla

11.03.17 ... Sel nädalal toimuvad Prantsusmaal Vittelis Euroopa meistrivõistlused vibuspordis. Eestlastel on põhjust rõõmustamiseks, sest plokkvibu juunioride naiskond võitis ajaloolise kulla ning Lisell Jäätma võistleb pühapäeval pronksimatšis.

Pärnat, Õun ja õde-vend Jäätmad tulid Eesti meistriteks

20.02.17 ... Nädalavahetusel toimusid Türil Eesti Vibuliidu meistrivõistlused, kus võisteldi neljas vibuklassis – sportvibu, plokkvibu, pikkvibu ja vaistuvibu. Neist esimeses kahes klassis oli lõppkohtade selgitamiseks kasutusel harjutus olümpiaring, kõigis teistes selgusid meistritiitlid 60-noolese harjutuse põhjal. Olümpiaringis võitsid neljast võimalikust koguni kolm meistritiitli noorteklassi laskurid – Hendrik Õun, Lisell Jäätma ja Robin Jäätma. Erandiks oli ainult sportvibu naiste klass, kus võitis Reena Pärnat.

Eesti vibulaskjad võitsid Baltimaade meistrivõistlustel neli kuldmedalit

06.02.17 ... Nädalavahetusel toimusid Ventspilsis Baltimaade sisemeistrivõistlused vibuspordis. Kokku osales neljas vibuklassis üle 130 sportlase ja nende hulgas ka 16 eestlast. Eesti oli esindatud kolmes individuaalklassis ja ühes võistkondlikus arvestuses ning meistritiitel toodi koju koguni kõigis neljas arvestustes.

Vibuliidu juhatuse liige: unistame võistkonnaga Tokyo olümpiale jõudmisest

20.12.16 ... Eesti Vibuliit on seadnud sihiks jõuda võistkonnaga Tokyo olümpiale. Aasta parimaks valiti Reena Pärnat, kes edestas Rio olümpial võistelnud Laura Nurmsalut.

Vibusportlane Evert Ressar lõpetas Berlin Openi 8. kohaga

12.12.16 ... Sel nädalavahetusel osalesid eestlased rahvusvahelisel turniiril Berlin Open 2016. Kokku osales 9 eestlast ja parimana lõpetas Evert Ressar plokkvibu meeste klassis 8. kohaga. Kuid ilusaid tulemusi näitasid ka teised eestlased.

Kiilis selgusid sisekarikavõitjad vibuspordis

06.12.16 ... Pühapäeval toimusid Kiilis Eesti sisekarikavõistlused vibuspordis. Võitjateks tulid sportvibu klassis Hendrik Õun ja Bessi Kasak ning plokkvibu klassis Evert Ressar ja Lisell Jäätma, kusjuures viimane neist lasi esikoha võitmiseks Eesti rekordi.

Reena Pärnat tegi Marokos Eesti vibulaskmise ajalugu

27.11.16 ... Sel nädalavahetusel toimus Marokos Marrakechis vibuspordi MK-etapp, mis oli sisehooaja esimeseks etapiks. Reena Pärnat võitis pronksmedali, mis on ühtlasi Eesti vibulaskuritele esimese medaliks MK-etappidelt.

Järvakandis toimunud vibuturniiril lasti maailmarekordiline tulemus

23.08.16 ... Lõppenud nädalavahetusel toimus Järvakandis 47. korda rahvusvaheline vibuturniir Järvakandi Open, kus lätlanna Julija Oleksejenko lasi uue seenioride maailmarekordi väärilise tulemuse - plokkvibu klassi duellides 144 silma. Esialgu on see rekord küll veel ametlikult kinnitamata.

Eesti meistrivõistlustel näitasid end heast küljest noorlaskurid

31.07.16 ... Sel nädalavahetusel toimunud vibuspordi Eesti meistrivõistlustel 1440 harjutuses (endine FITA-1) üllatasid positiivsete tulemustega noorlaskurid. Sportvibu klassis võitsid juunioride klassi laskur Maris Tetsmann ja kadettide klassi kuuluv Hendrik Õun.

Nurmsalu loodab Rios lasta isikliku rekordi lähedase tulemuse

26.07.16 ... Vibulaskja Laura Nurmsalu valmistub olümpiadebüüdiks Puiatus koduses rahus. Ta soovib püstitada Rios isikliku rekordi.

Venemaa vibukoondis saab OM-il osaleda

25.07.16 ... Venemaa kolmeliikmeline vibukoondis sai rahvusvaheliselt alaliidult (WA) loa osaleda Rio olümpiamängudel.

Vibulaskur Lisell Jäätma võitis noorte EM-ilt hõbeda

23.07.16 ... Eesti noortekoondis toob Bukarestis toimunud vibulaskmise kadettide ja juunioride EM-ilt koju koguni neli medalit. Laupäeval toimunud individuaalses kullafinaalis pidi Lisell Jäätma tunnistama Lucy Masoni (Suurbritannia) 141:139 paremust. Samas teevad see hõbemedal ja kolm pronksmedalit sellest läbi aegade Eesti vibuspordi noortekoondise suurima medalisaagi.

Eesti vibulaskja pääses kadettide seas EM-finaali

22.07.16 ... Eile ja üleeile sai Eesti vibuspordi üldsus rõõmustada kahe võistkondliku medali üle. Tänane päev tõi meile aga samuti rõõmusõnumeid – medalikontole lisandub veel kaks EM-i individuaalmedalit. Plokkvibu kadettide klassi laskur Kristjan Puusepp võitis pronksi ja sama vanuseklassi laskur Lisell Jäätma laseb homme kuldmedali peale. See tähendab, et Eesti on sellelt noorte EM-ilt kindlustanud neli medalit.

Noored plokkvibulaskurid võtsid EM-ilt juba teise pronksi

21.07.16 ... Täna võtsid Kristi Ilves ja Caius Kand noorte EM-ilt Eestile teise pronksmedali. Medal tuli plokkvibu juunioride (U-20) segavõistkondade arvestuses. Kokku on see Eestile juba teine medal, sest eile võitis plokkvibu kadettide naiskond samuti pronksi. Võistlus jätkub veel individuaalduellidega.

Eesti plokkvibu kadettide naiskond võitis pronksmedali

20.07.16 ... Sel nädalal toimub Rumeenias noorte Euroopa meistrivõistlused ja kolmapäeval oli kavas võistkonnavõistlus. Eesti plokkvibu kadettide (U-18) naiskond koosseisus Lisell Jäätma, Meeri-Marita Paas ja Karolin Puusepp võitsid pronksmedali.

Reena Pärnat lasi Eesti kõigi aegade parima tulemuse

25.06.16 ... Täna toimus päikesepaistelise ilma ja tuulevaikusega võistlus Visa Hing 2016. Võistlus on oma formaadilt pigem vibulaskmise maraton kui sprint. Vibuspordi tavaharjutus (72 noolt) lastakse ühe päeva jooksul läbi lausa neli korda. Olümpiaks valmistuv Laura Nurmsalu võistlusel ei osalenud, kuid see-eest Reena Pärnat näitas tugevat laskmist ja püstitas sportvibu kõigi aegade parima tulemuse.

Vibulaskmises teeb olümpiadebüüdi Laura Nurmsalu

21.06.16 ... Vibulaskmises teeb olümpiadebüüdi Laura Nurmsalu. Riosse pääses sel alal 64 naist. Lisaks vibulaskmisele tegutseb Nurmsalu Viljandis abiõpetajana ja on ka Tartu Ülikooli tudeng.

Rio OM-ile pääsenud Laura Nurmsalu: kõik tuli algusest peale väga hästi

17.06.16 ... Türgis Antalyas toimunud vibuspordi Rio olümpiamängude kvalifikatsiooniturniiril võitis Laura Nurmsalu individuaalturniiri ning tagas ühtlasi ka pääsme Rio OM-ile.

Vibulaskur Laura Nurmsalu pääses Rio olümpiale

17.06.16 ... Türgis Antalyas toimunud vibuspordi Rio olümpiamängude kvalifikatsiooniturniiril võitis Laura Nurmsalu individuaalturniiri ning tagas ühtlasi ka pääsme Rio olümpiamängudele.

Eesti vibunaiskond tegi ajalugu, kuid jäi esimesena olümpiapääsmest ilma

16.06.16 ... Antalyas toimus täna 40-kraadises kuumuses vibuspordi võistkondlik OM-kvalifikatsiooniturniir. Kokku osales 28 naiskonda. Eelringi põhjal pääses duelle laskma 16 paremat naiskonda. Eesti naiskond koosseisus Reena Pärnat, Laura Nurmsalu ja Siret Luik lõpetasid turniiri neljanda kohaga. OM-kohad võtsid Ukraina, Itaalia ja Taiwani naiskonnad.

Vibusportlastel on jäänud veel üks olümpia kvalifikatsiooniturniir

28.05.16 ... Sel nädalal selgitati vibulaskmise Euroopa meistrivõistluste raames 3 + 3 individuaalset kohta olümpiamängudele. Naistest said koha Türgi, Slovakkia, Aserbaidžaan ning meestest Türgi, Suurbritannia ja Soome.

Nurmsalu ja Jäätma lõpetasid vibuspordi EM-i 17. kohaga

27.05.16 ... Euroopa meistrivõistlustel vibulaskmises lõpetasid parimate eestlastena Laura Nurmsalu (sportvibu naised) ja Lisell Jäätma (plokkvibu naised). Nii sportvibu kui plokkvibu segavõistkonnad lõpetasid 9. kohaga. EM-finaalid toimuvad eeloleval nädalavahetusel. Homme selgitatakse aga Rio olümpiapääsmed ja sellel turniiril osaleb veel neli eestlast.

EM-i jätkavad veel kolm Eesti vibusportlast

25.05.16 ... Euroopa meistrivõistluste programm jätkub neljapäeval individuaalsete ja segavõistkondlike duellidega. EM-i raames jätkavad veel kolm Eesti sportlast ja Rio olümpia kvalifikatsiooniduelle lasevad kuus laskurit.

Laura Nurmsalu alustas OM-kvalifikatsiooniturniiri väga tugevalt

25.05.16 ... Sel nädalal toimub Inglismaal vibuspordi EM, mille raames selgitatakse ka Rio OM-pääsmeid. Eestlastest alustas võistlust väga hästi Laura Nurmsalu, kes sai tänu tugevale eelringi tulemusele EM turniiril otsepääsme 32 parema hulka ja Rio OM turniiri alustab ta 4. asetusega. Võistlustules on lisaks Nurmsalule veel viis sportvibu ja kaks plokkvibu laskurit. EM-duellidega jätkavad täna ja homme ka sportvibu naiskond (Nurmsalu/Pärnat/Luik), sportvibu segavõistkond (Nurmsalu/Kaasik) ja plokkvibu segavõistkond (Jäätma/Puusepp).

Noored vibulaskjad võitsid Euroopa karikaetapilt kaks pronksmedalit

08.05.16 ... Sel nädalal toimus Ungaris vibuspordi Euroopa karikaetapp kadettidele ja juunioridele. Eesti oli esindatud 2 juuniori ja 5 kadetiga. Parimate saavutustena võitsid plokkvibulaskur Lisell Jäätma individuaalse ning plokkvibu meeskadetid võistkondliku pronksmedali.

Reena Pärnat lõpetas Shanghai MK-etapi 33. kohaga

29.04.16 ... Sel nädalal toimub Shanghais esimene MK-etapp vibuspordis. Kui tavaliselt on vibulaskuritel neli MK-etappi, siis olümpiaaastal kõigest kolm. Esimesel etapil osales eestlastest OM-kvalifikatsiooniturniirideks valmistuv Reena Pärnat, kes tuli ligi saja naise seas 33. kohale.

Olümpiaks valmistuv vibulaskmise naiskond võitis Euroopa karikaetapil pronksi

15.04.16 ... Sofias toimuval Euroopa karikaetapil saavutas Eesti naiskond pronksmedali. See on vibusportlastele viimase aastakümne jooksul esimeseks täiskasvanute klassis suurvõistlustelt võidetud medaliks. Naiskonna liikmetel Reena Pärnatil, Laura Nurmsalul ja Siret Luigel seisab juuni alguses ees naiskondlik Rio OM kvalifikatsioonivõistlus.

Bulgaarias uuendati vibulaskmise Eesti rekordeid

13.04.16 ... Täna toimub Bulgaarias esimene Euroopa karikaetapp vibuspordis. Eesti koondis on esindatud nelja sportlasega, lisaks võistleb üks Eesti klubilaskur. Võistlus algas kvalifikatsiooniringiga, kus sportvibu naiskond püstitas 3 x 70 meetri harjutuse (naiskondlik eelring) Eesti rekordi 1903 silma.

Eesti vibulaskuritel Türgis jäi kaheksandikfinaalist veidi vajaka

05.04.16 ... Laupäeval toimusid Antalyas K. Bagatir Spring Arrows vibuturniiri individuaalsed duellid. Sportvibu naistest oli parim Reena Pärnat ja meestest Jaanus Gross. Plokkvibu naiste klassis võistelnud Emily Hõim lõpetas 17. kohaga.

Türgi laagris viibivad Eesti vibulaskurid valmistuvad rahvusvaheliseks turniiriks

01.04.16 ... Sel nädalal toimub Antalyas rahvusvaheline treeninglaager, kus osalevad ka mitmed Eesti koondislased. Lisaks eestlastele treenivad seal Türgi, Prantsusmaa, Hollandi, Taani, Inglismaa ja India koondis. Nädalavahetuseks lisandub riike veelgi. Eestlastest osaleb 12 koondislast, kolm klubilaskurit ja treener Raul Kivilo.

Reena Pärnat tuli Aasia karikaetapil üheksandaks

25.03.16 ... Sel nädalal toimub Bangkokis esimene Aasia GP-etapp. Eestlastest osales Reena Pärnat, kelle jaoks oli tegemist ühtlasi ka hooaja esimese välivõistlusega, ja sai üheksanda koha.

Noored Eesti vibulaskjad tulid juunioride MM-il esikümnesse

04.03.16 ... Sel nädalal toimuvad Ankaras vibuspordi sisemaailmameistrivõistlused. Vibuspordis peetakse ühine sise-MM nii juunioridele kui täiskasvanutele, sportvibu ja plokkvibu klassides. Eesti oli seekord esindatud kahe laskuriga. Noored plokkvibulaskurid Lisell Jäätma ja Kristjan Puusepp tegid oma sise-MM-i debüüdi, mille lõpetasid mõlemad esikümnes.

Vibuspordi Eesti meistriteks tulid Gross, Luik, Ressar ja Puusepp

22.02.16 ... Lõppenud nädalavahetusel toimusid Eesti meistrivõistlused vibuspordis, laupäeval lasid noorlaskurid ja pühapäeval astusid Viljandis tulejoonele täiskasvanud. Sportvibu klassis tulid Eesti meistriks Jaanus Gross (Sagittarius) ja Siret Luik (Järvakandi Ilves), plokkvibu klassis Evert Ressar ja Karolin Puusepp (mõlemad Türi Vibukool).

Pärnat võitis Prantsusmaal MK-etapi lisaturniiri

17.01.16 ... Sel nädalavahetusel toimus Prantusmaal vibuspordi talvise maailmakarikasarja III etapp. Tegemist oli Euroopa suurima vibuspordi sisevõistlusega, kus osales ligi 1100 laskurit 40 riigist. MK-arvestuses lõpetas parima eestlasena Reena Pärnat 109 naise seas 33. kohaga ja sellega põhiturniirile ei pääsenud. Küll aga õnnestus Pärnatil täna võita lisaturniir, kus auhinnaks oli uus vibu. Sama võistlusega koos toimus aga ka Nimesi noorteturniir, kus parimatena jõudsid Artur Aas ja Meeri-Marita Paas veerandfinaali.

Reena Pärnat sai mainekal turniiril Berliinis 9. koha

15.12.15 ... Nädalavahetusel toimus mainekas vibusporditurniir Berlin Open 2015, kus osalesid ka neli eestlast, kellest lõppvõistlusele ehk 32 parema hulka pääsesid Reena Pärnat ja Evert Ressar. Pärnat lõpetas sportvibu naiste hulgas 9. kohaga ja Ressar plokkvibu meeste klassis 17. kohaga.

Eesti Vibuliidu aasta sportlased on Pärnat, Ojamäe, Jäätma ja Ressar

23.11.15 ... 2015. aastat jäävad Eesti Vibuliidus meenutama kindlasti noorte plokkvibulaskurite 5 medalit Euroopa karikaetappidelt, Katrin Virula pronksmedal 3D maailmameistrivõistlustelt ning Reena Pärnati ilus esitlus Universiaadil koos 70 meetri Baltimaade rekordiga.

Pärnat lasi kaks Eesti rekordit

26.09.15 ... Äsja Rio de Janeirost naasnud vibulaskur Reena Pärnat püstitas täna Järvakandis kaks Eesti rekordit.

Kiirabisireen mõjutas Rio olümpiapaigas Reena Pärnati laskmist

24.09.15 ... Täna Riost naasnud vibulaskja Reena Pärnat nägi olümpiarajatiste miljardeid neelavat ehitamist. Brasiiliat räsib majanduskriis ja mängude avatseremoonia kulu otsustati vähendada.

Reena Pärnat ei pääsenud Rio testvõistlusel 32 parema sekka

18.09.15 ... Reena Pärnat piirdus Rio de Janeiro olümpia testvõistluse väljalangemisringides ühe matšiga, kus kaotas ameeriklannale La Nola Pritchardile 2:6.

Reena Pärnat lasi Rios karjääri parima eelringi

16.09.15 ... Rio de Janeiros alustati vibulaskmise olümpiamängude testvõistlusega. Teisipäeva hilisõhtul lasti 72 noole eelring 70 meetri distantsilt. Eelringi tulemuste põhjal pandi kokku olümpiaringi tabel.

Eesti vibulaskur naaseb MM-ilt pronksmedaliga

06.09.15 ... Eesti vibulaskja Katrin Virula võitis Itaalias Ternis 3D formaadi MM-il naiste pikkvibu pronksmedali.
ülekanded ja saated
ERR Sport
22. august kl 18.00

Jalgpalli Premium liiga: Pärnu JK Vaprus – JK Narva Trans

ETV2
25. august kl 19.25

Jalgpalli Premium liiga: Tallinna FC Flora – FCI Tallinna

ETV2
30. august kl 23.05

Tagasi väljakule

ETV
31. august kl 21.30

Jalgpalli MM-valikmäng: Kreeka – Eesti

ETV
31. august kl 23.55

Jalgpalli MM-valikmängude 7. vooru tipphetked

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.