Olümpialiikumine

Veel kolm eluaegse keelu saanud venelast pöördusid spordikohtusse

11.12.17 ... Rahvusvaheliselt Olümpiakomiteelt (ROK) eluaegse olümpiakeelu saanud kolm Venemaa sportlast kaebasid karistuse edasi Rahvusvahelisse Spordiarbitraaži (CAS). Eelmisel nädalal tegid sama veel 22 venelast.

Martinson soomlaste suhtumisest: nad peavad igal alal olema maailma tipus

11.12.17 ... Spordiajakirjanik Jaan Martinsoni sõnul on Soome spordiajakirjandus ja -üldsus Eesti omast tunduvalt nõudlikum ning janu medalite järele on suurem.

Gerd Kanter Venemaa eemalejätmisest: igal juhul õige otsus!

10.12.17 ... Kettaheite olümpiavõitja Gerd Kanter on seda meelt, et Venemaa koondise eemalejätmine PyeongChangi olümpiamängudelt oli õige otsus. Tema sõnul on lootust, et pärast selliseid suuremaid raputusi hakkab taastuma ka usk puhtasse sporti ning dopinguvabadest kangelastest hakatakse ka rohkem rääkima.

Tavalised venelased peavad ROK-i otsust poliitikaks

10.12.17 ... Rahvusvahelise Olümpiakomitee sellenädalase otsusega peab Venemaa jääma eemale järgmise aasta PyeongChangi taliolümpiast. Põhjuseks süsteemne dopingutarvitamine, mis leidis vaikimisi heakskiidu riiklikul tasandil. Venelaste arvates on neile liiga tehtud ja mängus on suur poliitika.

Venemaa murdmaasuusatajad korraldasid olümpiale mineku osas hääletuse

08.12.17 ... Venemaa murdmaasuusatajad otsustasid PyeongChangi olümpiale neutraalse lipu alla pürgida.

Riigiduuma: ROK-i otsus rikub Venemaa sportlaste õigusi

08.12.17 ... Venemaa parlamendi alamkoda riigiduuma teatas reedel, et peab Rahvusvahelise Olümpiakomitee ROK-i otsust keelata Venemaal veebruaris algaval OM-il osaleda põhjendamatuks ning sportlaste õigusi rikkuvaks.

Mutko: olen valmis asepeaministri ametist tagasi astuma

07.12.17 ... Rahvusvaheliselt Olümpiakomiteelt eluaegse olümpiakeelu saanud Venemaa asepeaminister Vitali Mutko sõnas, et on valmis ametist tagasi astuma.

Vitali Mutko: Moskva toetab olümpial võistelda soovivaid sportlasi

07.12.17 ... Venemaa asepeaminister Vitali Mutko kinnitas, et Moskva riigiaparaat toetab igakülgselt sportlasi, kes plaanivad neutraalse lipu all järgmise aasta alguses toimuval PyeongChangi olümpial võistelda.

Putin: Venemaa ei kavatse olümpiamänge boikoteerida

06.12.17 ... Venemaa presidendi Vladimir Putini sõnul võivad olümpiamängudele kvalifitseerinud sportlased PyeongChangis võistelda.

Hokiliidu juht: peame vaatama, kuidas venelased reageerivad

06.12.17 ... Rahvusvahelise jäähokiliidu IIHF-i juht Rene Fasel ei taha spekuleerida teemal, mis tasemel mängijad osalevad järgmise aasta PyeongChangi olümpial.

Kuidas mõjutab Venemaa olümpiakeeld medalitabelit?

06.12.17 ... Rahvusvaheline Olümpiakomitee (ROK) teatas teisipäeva õhtul, et määras Venemaa olümpiakomiteele dopinguprobleemide tõttu olümpiakeelu, puhtad Venemaa sportlased saavad PyeongChangi olümpial võistelda vaid neutraalsetena. Kuidas mõjutab ROK-i selline otsus medalitabelit?

22 eluaegse olümpiakeelu saanud venelast pöördusid spordikohtusse

06.12.17 ... Rahvusvahelise Olümpiakomitee (ROK) distsiplinaarkomisjonilt eluaegse olümpiakeelu saanud 22 Venemaa sportlast kaebasid karistuse edasi Rahvusvahelisse Spordiarbitraaži (CAS).

FOTOD | EOK tunnustas rahvusvaheliste tiitlivõistluste medalivõitjaid

06.12.17 ... Eesti Olümpiakomitee korraldas teisipäeval Tallinnas Hiltoni hotelli konverentsikeskuses tänuvastuvõtu sportlastele, kes võitsid 2017. aasta teisel poolaastal rahvusvahelistelt tiitlivõistlustelt medaleid.

Vilepuhuja Rodtšenkov: olen ROK-i otsuse üle uhke

05.12.17 ... Rahvusvaheline Olümpiakomitee (ROK) määras Venemaa olümpiakomiteele olümpial võistlemise keelu, kuid puhtad sportlased saavad siiski neutraalsetena tuleva aasta PyeongChangi olümpial osaleda. Sotši olümpia dopinguskeemi avalikkuse ette toonud vilepuhuja Grigori Rodtšenkovi tunnustas ROK-i.

Ametlik: Venemaa sportlased saavad olümpial võistelda vaid neutraalsetena

05.12.17 ... Rahvusvaheline Olümpiakomitee (ROK) otsustas, et Venemaa sportlased saavad tuleva aasta PyeongChangi taliolümpial küll võistelda, kuid vaid neutraalsete sportlastena.

Olümpiakomitee premeeris Ott Tänakut ja Martin Järveoja

05.12.17 ... Eesti Olümpiakomitee täitevkomitee kinnitas täna otsuse premeerida 2017. aastal mitteolümpiaaladel maailmameistriks tulnud sportlasi ja nende treenereid kokku 30 000 euroga.

Kahekordne olümpiavõitja sai samuti ROK-ilt karistada

01.12.17 ... Rahvusvaheline Olümpiakomitee (ROK) avalikustas veel kolm Venemaa sportlast, kelle Sotši olümpia tulemused tühistatakse ja kellele määrati eluaegne olümpiakeeld.

Eluaegse olümpiakeelu saanud venelased pöördusid abi saamiseks Putini poole

01.12.17 ... Viis Rahvusvaheliselt Olümpiakomiteelt (ROK) eluaegse olümpiakeelu saanud Venemaa sportlast pöördusid viimases hädas president Vladimir Putini poole, paludes tema abi.

Antidopingujuht: Venemaa olümpiale lubamine oleks raisatud võimalus

30.11.17 ... Rahvuslikke antidopinguid ühendava organisatsiooni INADO juht Joseph de Pancier kutsub rahvusvahelist olümpiakomiteed üles järgmisel teisipäeval määrama Venemaale täielikku olümpiakeeldu.

Nimekiri: ROK on määranud olümpiakeelu juba 22 venelasele

29.11.17 ... Täna teatas rahvusvaheline olümpiakomitee veel kolme sportlase nimed, kelle Sotši mängudel saavutatud tulemused on tühistatud ning kes on teeninud eluaegse olümpiakeelu.

Vene oligarh plaanib vilepuhuja Rodtšenkovi kohtusse anda

29.11.17 ... Venemaa suurärimees, NBA-s mängiva korvpalliklubi Brooklyn Netsi omanik Mihhail Prohhorov teatas, et plaanib Moskva dopingulabori endise juhi, Sotši olümpia dopinguskeemi avalikkuse ette toonud vilepuhuja Grigori Rodtšenkovi kohtusse kaevata.

Veel viis venelast said eluaegse olümpiakeelu

28.11.17 ... Rahvusvaheline Olümpiakomitee (ROK) määras veel viiele Venemaa talisportlasele dopingureeglite rikkumise eest eluaegse võistluskeelu.

Vene olümpiajuht: oht disklahv saada on veel paari ala tegijatel

22.11.17 ... Venemaa olümpiakomitee presidendi Aleksandr Žukovi sõnul võib murdmaasuusatajate ja skeletonisõitjate saatus tabada ka Sotši olümpial võistelnud riigi bobisõitjaid ja jäähokimängijaid.

ROK võttis veel ühelt venelaselt Sotši kulla ära

22.11.17 ... Rahvusvaheline olümpiakomitee karistas Sotši olümpiamängudel dopingurikkumise eest nelja Venemaa skeletonisõitjat ja võttis kahelt neilt medalid ära.

Hokiliidu juht: KHL peab välismaalased olümpiale laskma

20.11.17 ... Rahvusvahelise jäähokiföderatsiooni presidendi Rene Faseli sõnul peaks hokiliiga KHL lubama välismaalastest mängijad PyeongChangi olümpiale ka siis, kui ROK ei luba Venemaa sportlastel võistlustest osa võtta.

Maailmameister: male peaks jõudma olümpiale enne arvutimänge

17.11.17 ... Valitsev male maailmameister Magnus Carlsen leiab, et tema spordiala võiks pääseda olümpiamängudele varem kui viimastel aastatel kuulsust ja populaarsust koguv e-sport.

Siim Sukles: olümpiaks on eelarves ette nähtud ka medalipreemiad

13.11.17 ... 88 päeva enne taliolümpiamängude algust Lõuna-Koreas esitleti täna Eesti delegatsiooni esindusrõivaid, mis on pühendatud Eesti Vabariigi sajandale sünnipäevale.

FOTOD | Täna esitleti Montoni olümpiakollektsiooni

13.11.17 ... Tallinki kruiisilaeval Victoria esitleti täna Montoni disainerite loodud paraad- ja vabaajakollektsiooni PyeongChangi taliolümpiaks.

PyeongChangi olümpiale on sõitmas rekordiline arv riike

12.11.17 ... Kui kõik läheb plaanipäraselt, siis rivistuvad 2018. aasta veebruaris PyeongChangi taliolümpiamängudel üles 94 riigi koondised, mis oleks selles arvestuses rekordiline number.

Venelased nõuavad USA-lt vilepuhuja Rodtšenkovi väljaandmist

08.11.17 ... Venelased soovivad riigi dopinguskandaalis keskseks vilepuhujaks olnud endise Moskva antidopingu labori juhi Grigori Rodtšenkovi ameeriklastelt välja nõuda.

Pinged Korea poolsaarel Eesti talisportlaste ettevalmistust ei mõjuta

07.11.17 ... Eesti olümpiakomitee spordidirektor Martti Raju kinnitas, et pinged Põhja-Korea ning Lõuna-Korea vahel ei ole EOK-s tekitanud mõtteid eestlaste mitteosalemise kohta PyeongChangi OM-il.

EOK spordidirektor: FIS teeb pidevalt mingeid arusaamatuid muudatusi

06.11.17 ... Eesti Olümpiakomitee spordidirektor Martti Raju rääkis Vikerraadio spordisaates "Spordipühapäev", et pole rahul rahvusvahelise suusaliidu (FIS-i) muudatustega.

EOK spordidirektor: ROK läheneb dopinguteemale uutmoodi

03.11.17 ... Sellenädalases „Spordipühapäeva” saates keskendume veebruaris Lõuna-Koreas toimuvatele PyeongChangi taliolümpiamängudele.

KHL-i vastulöök: olümpiamängude ajal ei pruugita pausi pidada

03.11.17 ... Jäähokiliiga KHL ei pruugi 2018. aasta taliolümpiamängude ajal pausi pidada, minnes sellega NHL-i teed.

Venemaa olümpiajuht: me ei kavatse OM-il neutraalse lipu all võistelda

03.11.17 ... Venemaa olümpiakomitee president Aleksandr Žukov andis ühemõtteliselt teada, et riigi sportlased ei võistle PyeongChangis olümpialipu all.

Skandaal Norras: olümpiakomitee kulutas alkoholile üle mõistuse palju raha

03.11.17 ... Norras on taas puhkenud skandaal Norra olümpia- ja paraolümpiakomitee ning spordikonföderatsiooni (NIF-i) alkoholiarvete ümber, enim paistsid silma arved 2012. aasta Londoni olümpial.  

FOTOD | Sada päeva OM-ini: vaata Eesti olümpiakoondise riideid

01.11.17 ... 9. veebruaril Lõuna-Koreas PyeongChangis algavate olümpiamängudeni on jäänud täpselt sada päeva. Sel puhul tutvustas Eesti Olümpiakomitee meie koondise võistlusriideid.

Norra maakond pürgib 2026. aasta taliolümpia korraldajaks

01.11.17 ... Norra suuruselt kümnes maakond Telemark soovib korraldada 2026. aasta taliolümpiamänge.

Ennustus: olümpia medalitabeli tipus troonivad Saksamaa ja Norra

01.11.17 ... 9. veebruaril Lõuna-Koreas PyeongChangis algavate olümpiamängudeni on jäänud täpselt sada päeva. Ennustuste kohaselt võidavad enim medaleid – 35 – sakslased, neist ühe medaliga jäävad maha norralased.

Sada päeva OM-ini: olümpiatuli jõudis Lõuna-Koreasse

01.11.17 ... Täna hommikul, täpselt sada päeva enne PyeongChangi olümpiamängude algust jõudis olümpiatuli Lõuna-Koreasse.

Brittidel on PyeongChangi olümpiaks sportlaste jaoks evakueerimisplaan

26.10.17 ... Briti Rahvusringhääling BBC kirjutas, et Suurbritannia taliolümpiakoondise jaoks on koostatud evakueerimisplaan juhuks, kui PyeongChangi taliolümpiamängude ajal peaks poliitilised pinged Korea poolsaarel taas teravnema.

FOTOD | Kreekas süüdati PyeongChangi olümpiatuli

24.10.17 ... Teisipäeval süüdati Kreekas, iidsete olümpiamängude toimumispaigas kerges vihmasajus toimunud tseremoonial 2018. aasta PyeongChangi taliolümpiamängude tuli.

Sotši olümpia dopinguproovid kontrolliti üle, venelasi hakatakse üle kuulama

19.10.17 ... Rahvusvaheline olümpiakomitee kavatseb hakata sportlasi seoses 2014. aasta Sotši olümpiamängude järeltestimisega üle kuulama ja loodab sellega ühele poole saada novembri lõpuks.

EOK tunnustab maakondlikke spordikeskusi

18.10.17 ... Eesti Olümpiakomitee andis oma tunnustuse kaheksateistkümnele piirkondlikule multifunktsionaalsele spordikeskusele, mis paistavad silma kvaliteetse infrastruktuuri ja teenuste poolest ning mille tingimused võimaldavad piirkonnas noorte- ja harrastusporti edendada.

Šveits soovib korraldada 2026. aasta olümpiamänge

18.10.17 ... Šveitsi valitsus teatas, et riik soovib korraldada 2026. aasta taliolümpiamänge. Kampaania toetuseks kavatsetakse eraldada miljard šveitsi franki ehk umbes 86,5 miljonit eurot.

Kinni peetud Brasiilia olümpiajuht taganes ametist

12.10.17 ... Rio de Janeiro olümpiamängude korralduskomitee juht Carlos Arthur Nuzman astus pärast vahistamist kahtlustatuna altkäemaksu andmises Brasiilia olümpiakomitee ametist tagasi.

Saksamaa spordijuht mõistaks olümpiast loobuvaid sportlasi

06.10.17 ... Saksamaa olümpiakomitee president Alfons Hörmann mõistab sportlasi, kes ei julgeks turvakaalutlustel järgmisel aastal peetavale PyeongChangi taliolümpiale minna.

Brasiilia politsei võttis Rio olümpia korraldusjuhid vahi alla

05.10.17 ... Brasiilia politsei vahistas täna viieks päevaks eelmise aasta olümpiamängude korralduskomitee presidendi Carlos Nuzmani ja tema parema käe, komitee peadirektor Leonardo Gryneri.

Masseglia: ma ei kujuta ette, et Prantsusmaa olümpiale ei lähe

23.09.17 ... Prantsusmaa Olümpiakomitee president Denis Masseglia tõmbas viimastel päevadel tekkinud pingeid vähemaks ja kinnitas, et tema ei suuda ette kujutada olukorda, mis sunniks neid järgmisel talvel Lõuna-Koreas, PyeongChangis toimuvat taliolümpiat boikoteerima.

Tervisespordi juht: füüsilise aktiivsuse tähtsus pole piisav

22.09.17 ... Tartus jätkunud Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumiskonverentsil, mis on pühendatud spordile, küsiti täna - milline on kehalise inaktiivsuse hind ühiskonnale.
ülekanded ja saated
ERR Sport
12. detsember kl 18.25

Jäähoki Meistrite liiga veerandfinaal: Brno Kometa – Jyväskylä JYP

ETV2
13. detsember kl 18.50

Jalgpalliklubide MM: teine poolfinaal

ETV2
14. detsember kl 15.05

Laskesuusatamise MK-etapp: Le Grand Bornard’is: naiste sprint

ETV2
15. detsember kl 15.05

Laskesuusatamise MK-etapp: Le Grand Bornard’is: meeste sprint

ETV2
16. detsember kl 12.35

Laskesuusatamise MK-etapp: Le Grand Bornard’is: naiste jälitussõit

ETV2
16. detsember kl 15.35

Laskesuusatamise MK-etapp: Le Grand Bornard’is: meeste jälitussõit

ETV2
16. detsember kl 18.50

Jalgpalliklubide MM: finaal

ETV2
17. detsember kl 12.35

Laskesuusatamise MK-etapp: Le Grand Bornard’is: naiste ühisstart

ETV2
17. detsember kl 15.20

Laskesuusatamise MK-etapp: Le Grand Bornard’is: meeste ühisstart

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: