Olümpialiikumine

Sotši olümpia dopinguproovid kontrolliti üle, venelasi hakatakse üle kuulama

19.10.17 ... Rahvusvaheline olümpiakomitee kavatseb hakata sportlasi seoses 2014. aasta Sotši olümpiamängude järeltestimisega üle kuulama ja loodab sellega ühele poole saada novembri lõpuks.

EOK tunnustab maakondlikke spordikeskusi

18.10.17 ... Eesti Olümpiakomitee andis oma tunnustuse kaheksateistkümnele piirkondlikule multifunktsionaalsele spordikeskusele, mis paistavad silma kvaliteetse infrastruktuuri ja teenuste poolest ning mille tingimused võimaldavad piirkonnas noorte- ja harrastusporti edendada.

Šveits soovib korraldada 2026. aasta olümpiamänge

18.10.17 ... Šveitsi valitsus teatas, et riik soovib korraldada 2026. aasta taliolümpiamänge. Kampaania toetuseks kavatsetakse eraldada miljard šveitsi franki ehk umbes 86,5 miljonit eurot.

Kinni peetud Brasiilia olümpiajuht taganes ametist

12.10.17 ... Rio de Janeiro olümpiamängude korralduskomitee juht Carlos Arthur Nuzman astus pärast vahistamist kahtlustatuna altkäemaksu andmises Brasiilia olümpiakomitee ametist tagasi.

Saksamaa spordijuht mõistaks olümpiast loobuvaid sportlasi

06.10.17 ... Saksamaa olümpiakomitee president Alfons Hörmann mõistab sportlasi, kes ei julgeks turvakaalutlustel järgmisel aastal peetavale PyeongChangi taliolümpiale minna.

Brasiilia politsei võttis Rio olümpia korraldusjuhid vahi alla

05.10.17 ... Brasiilia politsei vahistas täna viieks päevaks eelmise aasta olümpiamängude korralduskomitee presidendi Carlos Nuzmani ja tema parema käe, komitee peadirektor Leonardo Gryneri.

Masseglia: ma ei kujuta ette, et Prantsusmaa olümpiale ei lähe

23.09.17 ... Prantsusmaa Olümpiakomitee president Denis Masseglia tõmbas viimastel päevadel tekkinud pingeid vähemaks ja kinnitas, et tema ei suuda ette kujutada olukorda, mis sunniks neid järgmisel talvel Lõuna-Koreas, PyeongChangis toimuvat taliolümpiat boikoteerima.

Tervisespordi juht: füüsilise aktiivsuse tähtsus pole piisav

22.09.17 ... Tartus jätkunud Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumiskonverentsil, mis on pühendatud spordile, küsiti täna - milline on kehalise inaktiivsuse hind ühiskonnale.

Prantsusmaa võib olümpiamängudelt eemale jääda

22.09.17 ... Põhja-Korea tuumakatsetused on tekitanud ärevust 2018. aasta taliolümpia turvalisuse koha pealt. Prantslaste spordiministri sõnul võib nende koondis mängudelt kõrvale jääda, kui turvalisust ei suudeta tagada.

Kultuuriministeeriumi asekantsler: pommid teevad meid murelikuks

22.09.17 ... Järgmisel aastal Lõuna-Koreas toimuvad taliolümpiamängud on turvalisuse teemal teinud ettevaatlikuks kogu maailma ning erandiks pole ka Eesti.

Ligi 900 üritusega Spordinädal paneb Eesti liikuma

22.09.17 ... Sel laupäeval ametliku avapaugu saav üleeuroopaline Spordinädal 2017 kutsub igas vanuses inimesi leidma enda jaoks sobiliku rütmi liikumisharrastusega tegelemiseks. Eesti Olümpiakomitee ja Ühenduse Sport Kõigile eestvedamisel korraldatakse järgmise nädala jooksul üle Eesti ligi 900 innustavat liikumissündmust.

FOTOD | Sellised näevad välja PyeongChangi olümpiamedalid

21.09.17 ... Täna esitleti Soulis järgmisel aastal PyeongChangis peetavate taliolümpiamängude auhinnamedaleid.

"Spordipühapäevas" tuleb juttu olümpialiikumisest ning korvpallist

17.09.17 ... Vikerraadio traditsioonilises spordisaates "Spordipühapäev" tuleb seekord pikemalt juttu olümpiamängude korraldusest ning lõppevatest korvpalli Euroopa meistrivõistlustest.

ROK on seadnud tõstmise olümpiatuleviku küsimärgi alla

16.09.17 ... Peruus istungit pidav rahvusvaheline olümpiakomitee (ROK) hoiatas taas rahvusvahelist tõsteliitu (IWF), et kui dopinguvastases võitluses ei astuta selgeid samme, siis ähvardab ala olümpiakavast kustutamine.

16 riigi antidopingud nõuavad Venemaa eemaldamist OM-ilt

14.09.17 ... 16 riigi antidopinguorganisatsioonid tegid USA-s Denveris toimunud rahvuslike antidopinguorganisatsioonide (NADO-de) koosviibimise järel ühisavalduse, milles nõuavad Venemaa eemaldamist 2018. aasta taliolümpiamängudelt.

Korraldajad avaldasid tuleva aasta PyeongChangi olümpia ajakava

14.09.17 ... Tuleval aastal Lõuna-Koreas PyeongChangis peetavate taliolümpiamängude avatseremooniani on jäänud vähem kui 150 päeva, nüüd avaldati ka olümpia võistlusgraafik.

Pariisi elanikud: olümpiamängud toovad rõõmu vaid neile, kel on raha

13.09.17 ... Pärast Los Angelese loobumist on põhimõtteliselt juba kindel, et 2024. aastal korraldab suveolümpiamängud Prantsusmaa pealinn Pariis. Paljude linnaelanike arvates on aga tegemist väga vale otsusega.

Kindel: 2024. aasta olümpiamängud toimuvad Pariisis

13.09.17 ... Rahvusvaheline olümpiakomitee kinnitas Peruus Limas toimunud hääletusega 2024. aasta suveolümpia korraldajalinnaks Prantsusmaa pealinna Pariisi.

Olümpialiikumine end Põhja-Korea tuumakatsetustest mõjutada ei lase

13.09.17 ... Rahvusvahelise olümpiakomitee presidendi Thomas Bachi sõnul neil PyeongChangi talimängude suhtes mingit varuplaani ei ole ja kindlasti soovitakse võistlused Lõuna-Koreas plaanitud kujul läbi viia.

Pariisi olümpiamängud kuulutavad autoajastu lõppu

11.09.17 ... Pariisi olümpiamängudele eelnevad ümberkorraldused linna ühistranspordis ja autoliikluses võivad kuulutada eduloo korral lõppu tervele autoajastusele, leiab Raadio 2 tehnikakommentaaris Kristjan Port.

Rio olümpia korraldajaid süüdistatakse häälte ostmises

05.09.17 ... Brasiilia politsei teatas teisipäeval, et 2016. aasta Rio olümpia- ning paraolümpiamängude korraldusõiguste jagamise protsessi tagamaade uurimise raames on läbi otsitud Brasiilia olümpiakomitee ning OM-i korralduskomitee presidendi Carlos Nuzmani kodu.

EOK kinnitas toetusesaajate nimekirjad, loodi uus treenerite toetussüsteem

01.09.17 ... Eesti Olümpiakomitee tippspordikomisjon kinnitas olümpiaettevalmistuse programmist ning noorte saavutusspordi toetussüsteemist toetust saavate suvealade sportlaste ja treenerite uued nimekirjad, mis hakkavad kehtima 1. septembrist. Sealjuures kinnitati uus süsteem olümpiaettevalmistusprogrammi kuuluvate sportlaste treenerite toetamiseks ning laiendati toetust saavate treenerite ringi.

Eestisse saabusid spordiparuni lähisugulased

19.08.17 ... Eestisse saabus kaasaegsete olümpiamängude algataja Pierre de Coubertini lapselapselaps Alexandra de Navacelle de Coubertin, et avada Ülenurme Gümnaasiumis seitse päeva kestev noortefoorum.

Saksamaa rahvusringhäälingud ikkagi näitavad olümpiamänge

11.08.17 ... Mullu novembris teatasid Saksamaa rahvusringhäälingud ARD ja ZDF, et nad ei näita liiga krõbeda hinna tõttu tulevasi olümpiamänge, ent nüüd avaldati, et pärast kuid kestnud läbirääkimisi õiguste omaniku Discoveryga jõuti siiski kokkuleppele.

GALERII | Pirital kohtusid Barcelona olümpiakangelased

09.08.17 ... Tänavu möödub 25 aastat Barcelona olümpiamängudest, mis olid aasta varem taasiseseisvunud ja olümpiaperesse naasnud Eesti Vabariigile esimesed suveolümpiamängud. Ühtlasi võitsid Eesti sportlased sealt taasiseseisvumisaja esimesed olümpiamedalid.

Ajaleht: 2024. ja 2028. aasta olümpia korraldusõigused on juba jagatud

31.07.17 ... Ajalehe Los Angeles Timesi andmetel on rahvusvahelise olümpiakomitee ROK-i liikmed langetanud otsuse 2024. ja 2008. aasta mängude toimumise osas.

Täna 25 aastat tagasi võitis taasiseseisvunud Eesti esimese OM-kulla

31.07.17 ... Täna 25 aastat tagasi võitis trekisõitja Erika Salumäe Barcelona OM-il taasiseseisvunud Eesti esimese olümpiakulla.

14-aastane ujuja püstitas noorte olümpiafestivalil juunioride Eesti rekordi

28.07.17 ... Eesti koondisele seni edukalt kulgenud Euroopa noorte olümpiafestival jätkus neljapäeval erinevatel aladel uute märgiliste saavutustega.

EOK avas Tallinna Lennujaamas Barcelona olümpiamängude juubeliväljapaneku

27.07.17 ... Eesti Olümpiakomitee avas Barcelona olümpiamängudest 25 aasta möödumise puhul Lennart Meri Tallinna Lennujaamas meeleolunurga, kus saab uudistada taasiseseisvunud Eesti Vabariigi esimese suveolümpiaga seonduvaid esemeid ja meeneid, sealhulgas olümpiakoondise toonaseid rõivaid ja olümpiavõitja Erika Salumäe võistlusratast.

Noor Eesti kergejõustiklane võitis Euroopa olümpiafestivalilt hõbemedali

27.07.17 ... Samadel minutitel, kui Eesti vehklemisnaiskond kindlustas maailmameistritiitli, võitis Ken-Mark Minkovski Euroopa noorte olümpiafestivalil kaugushüppes hõbemedali. Häid tulemusi näitasid ka teised Eesti noorsportlased.

Täna 25 aastat tagasi jõudis Eesti taas iseseisvana suveolümpiale

25.07.17 ... Täna 25 aastat tagasi avati Barcelonas XXV suveolümpiamängud, mis olid iseseisvale Eestile esimesteks suvemängudeks pärast 1936. aasta Berliini olümpiat.

Euroopa olümpiafestivali avapäev tõi uue Eesti noorterekordi

25.07.17 ... Euroopa noorte olümpiafestivali avapäeval olid Eesti koondislastest Györis võistlustules ujujad, kergejõustiklased, tennisist ja U-16 korvpallimeeskond. Avapäeva saagiks oli üks Eesti noorterekord, mitu finaalipääsu ning mitu uut isiklikku rekordit.

ROK kaalub olümpialinnade valikul suunatud pakkumiste tegemist

13.07.17 ... Möödunud nädalavahetusel oli Šveitsis Lausanne'is koos rahvusvahelise olümpiakomitee täitevkomitee. Arutluse all olid näiteks dopingukontrolli tõhustamise ja lähenevate PyeongChangi talimängudega seotud küsimused.

EOK lähetab Euroopa noorte olümpiafestivalile 49-liikmelise koondise

10.07.17 ... Eesti Olümpiakomitee lähetab 23.-29. juulil Ungaris Györis toimuvale 14. suvisele Euroopa noorte olümpiafestivalile 49 sportlast seitsmel alal, milleks on aerutamine, jalgratas, judo, kergejõustik, korvpall, ujumine ja tennis.

ROK suhtub Põhja- ja Lõuna-Korea ühisolümpiasse soosivalt

22.06.17 ... Lõuna- ja Põhja-Korea võivad järgmise aasta PyeongChangi olümpial panna välja ühise naiste jäähokivõistkonna. Samuti võib Põhja-Korea võõrustada mõnd olümpiaala.

EOK tunnustas rahvusvaheliste tiitlivõistluste medalivõitjaid

17.06.17 ... Eesti Olümpiakomitee tunnustas Hilton Tallinn Park hotelli konverentsikeskuses korraldatud vastuvõtul sportlasi ja treenereid, kes on võitnud 2017. esimesel poolaastal rahvusvahelistelt tiitlivõistlustelt medaleid.

Martti Raju: ROK-i otsus Tokyo olümpia osas on Eesti jaoks positiivne

10.06.17 ... Rahvusvahelise Olümpiakomitee (ROK) täitevkomitee kinnitas eile 2020. aasta Tokyo suveolümpiamängude programmi. Kinnitatud muudatused on jätk eelmisel aastal tehtud otsusele, kui 2020. aasta olümpiamängude kavasse lisandus viis uut spordiala.

Suursaadik: Eesti sport on tabanud prantslasi väga suure üllatusena

01.06.17 ... Eesti suursaadik Prantsusmaal Alar Streimann sõnas intervjuus ERR-ile, et hetkel peetavad Prantsusmaa lahtised on üks Pariisi üle maailma tuntud sümboleid ja kindlasti on asjatundjad hästi kursis ka Anett Kontaveidi tegemistega.

Ilmus raamat "Eesti lipp olümpiarõngaste kohal"

26.05.17 ... On ilmunud raamat "Eesti lipp olümpiarõngaste kohal", kus raamatu autor Gunnar Paal heidab pilgu Eesti Olümpiakomitee tegevusele ja olümpialiikumisele Eestis läbi aastakümnete.

EOK teenetemärgi pälvis kaheksa sporditegelast

17.05.17 ... Eesti Olümpiakomitee andis tänasel täiskogul üle teenetemärgid kaheksale sporditegelasele nende panuse eest Eesti olümpia- ja spordiliikumise arendamisel.

Eesti Olümpiakomitee võttis vastu uue liikme

17.05.17 ... Eesti Olümpiakomitee täiskogu kinnitas uueks liikmeks Eesti Rulaliidu.

OM-i taotleva Pariisi korralduskomitee liikmed on uue presidendiga rahul

10.05.17 ... 2024. aasta olümpialinnaks pürgiva Pariisi korralduskomitee liikmed on õnnelikud, et Prantsusmaa uueks presidendiks sai 39-aastane Emmanuel Macron.

EOK kinnitas Eesti delegatsiooni osalemist PyeongChangi olümpial

04.05.17 ... Eesti Olümpiakomitee (EOK) sõlmis täna uueks olümpiatsükliks 2017-2020 sponsorlepingud üheksa ettevõttega ning kinnitas Eesti delegatsiooni osalemist PyeongChangi olümpial.

Pyeongchangi olümpiatõrviku teatekandmine algab novembri esimesel päeval

17.04.17 ... Lõuna-Koreas Pyeongchangis toimuvate taliolümpiamängude tuli süüdatakse Kreekas 24. oktoobril ning teatekandmine algab nädal hiljem, 1. novembril, kui mängude alguseni on jäänud täpselt 100 päeva.

Noorsportlase stipendiumi sai 32 andekat atleeti

12.04.17 ... Eesti Olümpiakomitee (EOK) kuulutas täna välja „Märka järgnevat põlvkonda“ järelkasvutiimi uue koosseisu, kuhu valiti 32 noorsportlast 25 spordialalt. Noorsportlaste stipendiumid moodustavad 57 000 eurot, sportlaste treenerite toetused 29 000 eurot.

Lillehammer mõtleb kahekordseks olümpialinnaks pürgimisele

09.04.17 ... Mitmed Norra linnad peavad plaani kandideerida 2026. või 2030. aasta taliolümpiamängude korraldajaks.

Gerd Kanter aitab valida tulevast olümpiavõitjat

04.04.17 ... Reedel, 31. märtsil lõppes selleaastane stipendiumikonkurss 10 000 euro väärtuses noore sportlase toetusele, mille paneb välja Sihtasutus Noored Olümpiale. Kokku laekus 30 avaldust ning esindatud on 19 erinevat olümpiamängude kavas olevat individuaalala. Laekunud avalduste hulgast teeb valiku komisjon, kuhu kuulub ka olümpiavõitja Gerd Kanter.

Eesti Olümpiakomitee käivitab noorte saavutusspordi toetussüsteemi

30.03.17 ... Eesti Olümpiakomitee käivitab noorte saavutusspordi toetussüsteemi, mille raames toetatakse igal aastal 2000 euroga 14-22-aasta vanuseid tippspordieeldustega noorsportlasi. Esimeste toetusesaajate hulka jõudis 89 noorsportlast 20 spordialalt.

Rahvusvaheline olümpiakomitee diskvalifitseeris neli Venemaa sportlast

30.03.17 ... Rahvusvaheline olümpiakomitee ROK määras 2012. aasta Londoni olümpiamängude järeltestidel põrunud neljale Venemaa sportlasele karistuse.

Hannes Hermaküla jagas esimesi muljeid eriolümpia maailmamängudelt

19.03.17 ... Austrias avati laupäeval eriolümpia maailmamängud, kus osalevad 105 riigi sportlased. Mängud kestavad 24. märtsini. Eesti on väljas 16 noorega ning koondise patroon Hannes Hermaküla jagas pühapäeval esimesi muljeid võistlustelt.
ülekanded ja saated
ETV2
23. oktoober kl 21.35

FIFA Gala. Jalgpalliauhinnad 2017

ETV2
27. oktoober kl 19.25

Jalgpalli Premium liiga: JK Narva Trans – Tallinna FC Levadia

ETV2
28. oktoober kl 14.00

Autoralli MM. Walesi ralli SS12

ETV2
28. oktoober kl 19.25

Käsipalli MM-valikmäng: Eesti – Bosnia ja Hertsegoviina

ETV2
29. oktoober kl 11.00

Autoralli MM. Walesi ralli SS18

ETV2
29. oktoober kl 13.30

Autoralli MM. Walesi ralli power stage ja rallistuudio

ERR Sport
31. oktoober kl 18.55

Jäähoki Meistrite liiga: Jyväskylä JYP – Tampere Tappara

ERR Sport
7. november kl 18.55

Jäähoki Meistrite liiga: Tampere Tappara – Jyväskylä JYP

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: