Varia

Martinson soomlaste suhtumisest: nad peavad igal alal olema maailma tipus

11.12.17 ... Spordiajakirjanik Jaan Martinsoni sõnul on Soome spordiajakirjandus ja -üldsus Eesti omast tunduvalt nõudlikum ning janu medalite järele on suurem.

"Spordipühapäev" keskendub Soome sünnipäeva puhul põhjanaabrite spordile

10.12.17 ... Soome Vabariik sai lõppeval nädalal 100 aastat vanaks. Ka Vikerraadio saade "Spordipühapäev" ei jäta võimalust kasutamata ja vaatleb Soome sporti erinevate nurkade alt.

Kolmandat korda isaks saav Tiidrek Nurme: tahame, et Eesti iive kasvaks

09.12.17 ... Jooksja Tiidrek Nurme elab perega suure osa ajast Keenias. Aafrikasse on koos Tiidrekuga armunud nii tema ema Riina, isa Margus kui ka kallim Maili. Uuele reisile Aafrikasse Maili aga kaasa ei lähe, sest perre sünnib peagi kolmas laps, teatas perekond pühapäevases ETV saates "Hommik Anuga".

Eesti Dünamo ajaloost ilmus põhjalik raamat

08.12.17 ... Äsja ilmus spordiühingu Dünamo ajalugu käsitlev raamat, mille autoriks Henno Linn ja toimetajaks Tiina Naarits-Linn. Eestis välja antava spordialase kirjanduse üldisel taustal on teos üksjagu märkimisväärne. Kui enamasti lähenetakse spordiajaloole Eestis persoonipõhiselt, siis Linn üritab isikulugude kõrval anda ülevaate ka spordiorganisatsioonist ja selle toimimisloogikast.

Tallinna spordi- ja noorsooameti juht pani ameti maha

06.12.17 ... Tallinna linnavalitsus vabastas kolmapäevasel istungil teenistusest linna spordi- ja noorsooameti juhataja Rein Ilvese, linnavalitsuse teatel lahkus mees päevapealt omal soovil ning saab ka nelja kuu suuruse lahkumishüvitise.

Algab kandidaatide esitamine Eesti Vabariigi kultuuri- ja spordipreemiatele

05.12.17 ... Kultuuriministeerium ootab 10. jaanuarini 2018 kandidaate Eesti Vabariigi kultuuripreemiate ja spordipreemiate määramiseks.

"Spordipühapäev": Eesti sportlased USA-s ja sportlaste biograafiad

03.12.17 ... Detsembri esimene "Spordipühapäev" on Vikerraadio eetris pühapäeval, 3. detsembri kell 18.15. Saadet teevad Johannes Vedru ja Juhan Kilumets.

Aasta spordisõbralikuma õpetaja tiitli teenis Andres Saks

30.11.17 ... Täna kuulutati välja Aasta Spordisõbralikum Õpetaja, kes tuleb Raplamaalt Valtu koolist. Koolidirektor Andres Saksa tuntakse tubli kehalise kasvatuse õpetaja, spordikohtuniku ja treenerina.

EOK lisas Ott Tänaku aasta meessportlase kandidaatide hulka

28.11.17 ... Eesti olümpiakomitee lisas aasta sportlaste valimistel meessportlase kategoorias kandidaadina üles ka rallisõitja Ott Tänaku, kes sealt algselt puudus.

HÄÄLETA | Algas "Aasta sportlane 2017" rahvahääletus

27.11.17 ... Esmaspäeva varahommikul avas Eesti Olümpiakomitee “Aasta sportlane 2017” rahvahääletuse, enda soosikute poolt saab hääle anda allpool olevas küsitlusvormis. Spordiaasta parimad tehakse teatavaks 27. detsembril toimuval “Spordiaasta tähed 2017” auhinnagalal.

Spordipsühholoog: söömishäiret on õige võrrelda karmi vigastusega

27.11.17 ... Spordipsühholoog Aave Hannuse sõnul tuleb sportlastel esinevat söömishäiret võrrelda karmi vigastusega.

Täna "Spordipühapäevas": vormel-1, korvpall ka Teemu Selänne

26.11.17 ... Nagu tavaks on ka sel pühapäeval Vikerraadio eetris täna kell 18:15 saade "Spordipühapäev". Saatejuhiks on Juhan Kilumets.

Marten Männile jetisõidu Dubai MM-etapi teisest sõidust neljas koht

24.11.17 ... Reede pärastlõunal sõideti jetisõidu tänavusel eelviimasel etapil, Araabia Ühendemiraatides, Dubais teine võistlussõit. Esimeses sõidus esimese eestlasena Ski GP1 klassi sõidus poodiumile tõusnud ja kolmas olnud Marten Männi oli ka teises sõidus heas hoos ning lõpetas sõidu tugeva neljanda kohaga.

Kohus kahekordistas tüdruksõbra tapnud Pistoriuse vanglakaristuse

24.11.17 ... Lõuna-Aafrika Vabariigi kohus otsustas enam kui kahekordistada tüdruksõbra tapmises süüdi mõistetud legendaarse paraolümpiasportlase Oscar Pistoriuse karistust.

Baruto: Jaapanis on kaks kuulsat eestlast, mina ja Paavo Järvi

18.11.17 ... Homses saates "Hommik Anuga" on külas Kaido Höövelson ehk Baruto, kes kõneles elust Jaapanis ja Eestis ja ka sellest, mis talle Eestis ei meeldi.

"Spordipühapäevas" on vaatluse all autoralli ja jalgpalli MM

17.11.17 ... Autoralli maailmameistrivõistluste hooaeg saab nädalavahetusel peetava Austraalia etapiga läbi. Hooaja alguses uskusid vähesed, et Ott Tänak võib läbi aasta näidata sellist stabiilsust, mis hoiab teda sisuliselt „kaheteistkümnenda tunnini” MM-tiitli heitluses.

Eesti Olümpiakomitee toob PÖFFile taas spordifilmide programmi

17.11.17 ... Pimedate Ööde filmifestivali programmi rikastab juba viiendat aastat Eesti Olümpiakomitee spordifilmide programm, mille raames tänavu linastub Eesti filmi- ja spordisõpradele kokku 12 sporditeemalist linateost.

WADA ei taastanud Vene antidopinguagentuuri liikmesust

16.11.17 ... Maailma Antidopinguagentuur (WADA) jättis neljapäeval jõusse otsuse peatada Vene antidopinguagentuuri (RUSADA) liikmesus, mis võib tõenäoliselt tähendada Venemaa koondise kõrvalejätmist eelseisvatelt PyeongChangi taliolümpiamängudelt.

SA Tehvandi Spordikeskus kuulutas välja riigihanke

14.11.17 ... SA Tehvandi Spordikeskus kuulutas välja riigihanke "Kääriku Spordikeskuse väljaehitamise II ja III etapp", mille eesmärgiks on jätkata Kääriku Spordikeskuse, kui täiusliku spordilaagrite ning spordiürituste läbiviimise asukoha arendamist. Konkreetseks eesmärgiks käesolevas etapis on Kääriku Spordikeskuses välja ehitada pallimängude hall, kunstmuruga jalgpalliväljak koos parklaga, garaažihooned, Kekkose sauna laiendus ja välikommunikatsioonid.

Tänane "Spordipühapäev" võtab luubi alla spordifilmide žanri

12.11.17 ... Pühapäeval kell 18.15 Vikerraadio eetrisse mineva "Spordipühapäeva" saate fookuses on spordifilmid.

Eesti spordis on teadlaste, arstide ja treenerite ootused küllalt erinevad

10.11.17 ... Täna Tartus lõppenud rahvusvahelise spordikonverentsiga edendati teadlaste, arstide ja treenerite omavahelist koostööd. Paremaks üksteisemõistmiseks vajatakse sarnast teadmistepagasit.

Tartus toimuval konverentsil jagavad teadmisi oma ala tipptreenerid

09.11.17 ... Tartus reedeni kestval konverentsil "Teadus, sport ja meditsiin" jagasid oma kogemusi praegused tipptreenerid Matti Killing, Rene Mandri ja Harry Lemberg. Kõik nad rõhutavad, et treeningprotsessi käigus tuleb suurel määral lähtuda sportlase enesetundest.

Kaitseväelased ja Gerd Kanter jooksid vigastatud veteranide toetuseks

09.11.17 ... Neljapäeval võttis üle 250 Eesti, Briti ja Belgia kaitseväelase osa Ämari lennubaasis peetud heategevuslikust Terasliblika jooksust, millega toetatakse vigastatud veteranide osalemist rahvusvahelistel Võitmatute spordimängudel.

Treeningsaalist voodihaigeks: kas viimane moetrenn on tervisele kahjulik?

08.11.17 ... Algselt rehabilitatsiooni eesmärgil teostatud elektromüostimulatsioon (EMS) on üha enam teed leidnud ka tervete inimeste treeningprogrammi. Mitmete EMS-treeningute järel ilmnenud vigastuste valguses tekib aga küsimus, kas see toimib ning on üleüldse tervisele kasulik?

Teenekas spordiarst: treenerid alahindavad kaitsereflekside tähtsust

07.11.17 ... Vikerraadio spordisaates "Spordipühapäev" jagas oma kogemusi teenekas spordiarst, Tartu Ülikooli emeriitprofessor Toomas Karu, keda võib pidada Eesti spordimeditsiini üheks pioneeriks.

Pärnus leidis aset iga-aastane harrastusvõimlejate festival

05.11.17 ... Spordiselts Kalev korraldas iga-aastase harrastusvõimlejate festivali seekord Pärnus. Kokku tuli 600 võimlejat kogu Eestist.

Aasta spordivabatahtlikuks tunnistati Andres Tinkus

03.11.17 ... Teist korda tunnustati Eestis silmapaistvamaid spordivabatahtlikke, kes on aidanud nii nõu kui jõuga kaasa spordivõistluste läbiviimisele. Esimest korda anti välja ka rahvusvahelised preemiad.

Keelatud ainete nimekirjast kaovad alkohol ja glütserool

03.11.17 ... Maailma Antidopingu Agentuur avaldas 29. septembril uue keelatud ainete nimekirja, mis hakkab kehtima alates 1. jaanuarist 2018.

Ronaldot ravinud kirurg: kui kuulad patsienti, siis ta ütleb ise diagnoosi

02.11.17 ... Neljapäeval esines Tallinnas maailmakuulus hüppeliigesekirurg Niek van Dijk. Hollandlasest doktori kuulsaimate patsientide hulka kuuluvad näiteks Cristiano Ronaldo ja Robin van Persie.

Lootustandvate noorsportlaste vahel jagati 20 000-eurone stipendiumifond

02.11.17 ... Tradehouse avalikustas Nautica keskuses toimunud uue Ilukaubamaja pidulikul avamisel Eesti spordi tulevikutegijad, kelle vahel jagati 20 000-eurone stipendiumifond. Sellega on Tradehouse panustanud Eesti noorsportlastesse viie aasta jooksul juba kuuekohalise summa.

Tänane "Spordipühapäev" keskendub vehklemisele ja pallimängudele

22.10.17 ... Sellenädalasse „Spordipühapäeva” mahub vehklemise ja jäähoki näol kaks pikemat teemakäsitlust, kuid lisaks peatume lühidalt kodustel pallimängusarjadel.

Tallinnas esineb Cristiano Ronaldot ravinud kuulus kirurg

17.10.17 ... Novembri alguses toimub Tallinnas rahvusvaheline sümpoosion ja praktiline töötuba "Around the Ankle", mille peaesinejana saabub Eestisse maailmakuulus hüppeliigesekirurg professor Niek van Dijk.

Algas konkurss "Eesti aasta spordivabatahtlikud 2017”

12.10.17 ... Rahvusvaheline Spordivabatahtlike Liikumine SCULT kuulutas teistkordselt välja Eesti aasta spordivabatahtlike tunnustamise konkursi, mis kestab kuni 20. oktoobrini ja kus on kuues alljärgnevas kategoorias nii eraisikutel kui organisatsioonidel võimalik üles seada oma kandidaate.

Soomlased valisid kõigi aegade parimaks üheksakordse olümpiavõitja

11.10.17 ... Sponsor Insight korraldatud küsitlusel valisid soomlased kõigi aegade parimaks sportlaseks Paavo Nurmi.

FOTOD | Tallinnas avati multifunktsionaalne Sõle spordikeskus

11.10.17 ... Põhja-Tallinnas avati kolmapäeval multifunktsionaalne Sõle spordikeskus, mis on mõeldud nii tipp- kui ka rahvasportlastele.

EOK ja HTM-i haridusstipendiumid pälvisid 28 tippsportlast

10.10.17 ... Eesti Olümpiakomitee ning Haridus- ja Teadusministeeriumi haridusstipendiumi pälvisid 2017. aasta sügissemestriks 28 tippsportlast.

EOK tunnustas Eestimaa sportlikke perekondi

08.10.17 ... Eesti Olümpiakomitee tunnustas Eestimaa sportlikke perekondi, kelle valisid välja maakondade spordiliidud.

Nõmmel avati nimeline pink spordimees Heldur Tuulemäele

07.10.17 ... Laupäeval, 7. oktoobri keskpäeval avati Hiiu staadioni peavärava kõrval nimeline pink legendaarsele spordimehele Heldur Tuulemäele, kes on spordiga tegelenud ligi 80 aastat.

Õpetajad pääsevad edaspidi spordimuuseumisse tasuta

04.10.17 ... Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum pakub esimesena Eesti muuseumimaastikul õpetajatele tasuta muuseumikülastust.

Lõikusel käinud Laanmäe: tahan uut aastat alustada puhtalt lehelt

03.10.17 ... Tallinnas toimub kahe päeva jooksul ROK-i topeltkarjääri koolitusprogramm, mis pakub tipp- ja noorsportlastele ideid tuleviku planeerimisel nii sportlaskarjäärii ajal kui pärast selle lõppu.

VIDEO | Milliste spordialadega on tegelenud ERR-i juhatuse esimees?

02.10.17 ... 1. juunist alustas Eesti Rahvusringhäälingu juhatuse esimehena tööd Erik Roose. ERR-i sporditoimetus uuris, milline on tema seos spordiga ja milline on tema peamine eesmärk ERR-i juhina just sporditoimetusega seoses.

Hüvasti, EPA võimla! Ole hoitud ka edaspidi!

01.10.17 ... Lõppeva nädala kolmapäeval sai Tartus kogeda tõelist spordinostalgiat. Nimelt jäeti pidulikult hüvasti endise Eesti Põllumajanduse Akadeemia võimlaga, kus aastakümnete vältel peeti võistlusi paljudel spordialadel. Saali ajalugu on eriline, sest võimla rajati 1950. aastatel kunagise Maarja kiriku varemetele.

Jaanus Kriiski sulest ilmus raamat Eesti treeneritest

29.09.17 ... Kergejõustikutreener Jaanus Kriisk on kirjutanud raamatu "Treener ehk kohtumine Kogemusega", mille kolmesajal leheküljel saab tutvuda Eesti treenerite kogemuste ja läbielamistega.

Alkohol kaob WADA keelatud ainete nimekirjast

30.09.17 ... Maailma antidopingu organisatsioon WADA eemaldas 2018. aastaks keelatud ainete ja meetodite nimekirjast alkoholi.

Teatejooks kogus liikumisvõime kaotanud laste raviks 5700 eurot

30.09.17 ... Tänavuse üle-eestilise laste Teatejooksuga koguti 5700 eurot 8-aastase Aleksei ja 17-aastase Matsi ravi toetuseks Haapsalu Neuroloogilises Rehabilitatsioonikeskuses.

Vene kohus andis käsu dopingulabori direktori vahistamiseks

28.09.17 ... Moskva kohus andis käsu vahistada USA-sse põgenenud endine dopingulabori direktor Grigori Rodtšenkov, kes oli Maailma Antidopinguagentuuri (WADA) üks peamisi teabeallikaid dopingu tarvitamise kohta Vene spordis.

Üliõpilasspordi hiilgus jõudis juubeliks spordimuuseumisse

27.09.17 ... Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi keldrigaleriis on alates 24. septembrist vaatajaile avatud üliõpilasspordi näitus.

Korvpallilegendid jätsid EPA võimlaga lõplikult hüvasti

27.09.17 ... Tartu Maarja kirikusse kogunesid Eesti korvpallilegendid, et selle ruumides 50 aastat tegutsenud EPA võimlaga lõplikult hüvasti jätta. Juba paari aasta pärast hakkab hoones taas kirik tööle.

VIDEO | Eestlased võitsid Võitmatute mängude sõudevõistlustelt kolm medalit

27.09.17 ... Eesti aja järgi täna varahommikul Torontos toimunud Võitmatute mängude (Invictus Games) sõudeergomeetrite võistlustel näitasid Eesti vigastatud sõdurid head vormi, võites ühe õhtuga kaks kulda ja pronksmedali.

Rahvusvaheline spordinädal viib Kanteri, Kiivikase ja Tamme tagasi kooli

25.09.17 ... 23.-30. septembrini tähistatav üleeuroopaline Spordinädal on kasvanud Eesti suurimaks liikumist ja tervislikku eluviisi propageerivaks ettevõtmiseks, milles osaleb sadu koole, spordiklubisid ja tööandjaid. Spordinädala patroonid Gerd Kanter, Ott Kiivikas ja Jüri Tamm külastavad sel nädalal koole üle Eesti, et innustada õpilasi leidma endale sobivat liikumisrütmi.
ülekanded ja saated
ERR Sport
12. detsember kl 18.25

Jäähoki Meistrite liiga veerandfinaal: Brno Kometa – Jyväskylä JYP

ETV2
13. detsember kl 18.50

Jalgpalliklubide MM: teine poolfinaal

ETV2
14. detsember kl 15.05

Laskesuusatamise MK-etapp: Le Grand Bornard’is: naiste sprint

ETV2
15. detsember kl 15.05

Laskesuusatamise MK-etapp: Le Grand Bornard’is: meeste sprint

ETV2
16. detsember kl 12.35

Laskesuusatamise MK-etapp: Le Grand Bornard’is: naiste jälitussõit

ETV2
16. detsember kl 15.35

Laskesuusatamise MK-etapp: Le Grand Bornard’is: meeste jälitussõit

ETV2
16. detsember kl 18.50

Jalgpalliklubide MM: finaal

ETV2
17. detsember kl 12.35

Laskesuusatamise MK-etapp: Le Grand Bornard’is: naiste ühisstart

ETV2
17. detsember kl 15.20

Laskesuusatamise MK-etapp: Le Grand Bornard’is: meeste ühisstart

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: