Varia

Renoveeritud Kalevi spordihalli avab Kalev/Cramo ja Pärnu Sadama mõõduvõtt

26.04.17 ... Alates eelmise aasta veebruarist suletud olnud legendaarne Kalevi spordihall avab peagi külalistele uksed. 1962. aastal valminud hall on arhitektuurilise mälestisena riikliku kaitse all ja nii on hoone väliskuju jäänud sisuliselt muutumatuks. Sisulised muutused on aga enam kui aasta väldanud tööde käigus märgatavad.

25 000-eurose stipendiumi jagavad üheksa noorsportlast ja üks tiim

26.04.17 ... ERGO kindlustusselts jagab üheksa noorsportlase ja ühe kaheliikmelise võistkonna vahel stipendiumi koguväärtuses 25 000 eurot. Noorte sportlaste stipendiumile kandideeris 33 spordialalt 70 sportlast.

Täna "Spordipühapäevas": võrkpallifinaal ja Sõõrumaa aasta EOK presidendina

23.04.17 ... Vikerraadio spordisaade "Spordipühapäev" pakub sel korral otse-reportaaži võrkpallisaalist. Stuudios lahkame aga kahte küsimust, mis viimastel nädalatel teravalt päevakorda kerkinud.

Nädala lugemissoovitus: kadunud mängusärgid ja poksija, kes ei loe skoori

18.04.17 ... Alates tänasest toob ERR-i spordiportaal igal nädalal lugejateni ülevaate viimase seitsme päeva jooksul ingliskeelses spordimeedias ilmunud pikematest artiklitest.

Lembitu Kuuse sõudmisreportaaž valiti aasta parimaks

13.04.17 ... Eesti Spordiajakirjanike Seltsi (ESAS) korraldatud 2016. aasta spordiajakirjanduse parimate tööde konkursil selgusid täna võitjad. Seitsmes kategoorias oli kokku esitatud 62 tööd 27 kandidaadilt.

Aborigeenidest austraalia jalgpallurid asusid võitlusse rassismi vastu

11.04.17 ... Austraalia jalgpalli liigas AFL-is mängivad aborigeenid avaldasid teisipäeval avaliku kirja, milles nõuavad AFL-i fännidelt rassistlike solvangute lõpetamist.

Eesti Olümpiakomitee käivitab noorsportlaste koolitusprogrammi

11.04.17 ... Eesti Olümpiakomitee käivitab noorsportlaste koolitusprogrammi, mille täna toimuval pilootseminaril „Lase tiiger välja!“ jagab kogemusi ja näpunäiteid olümpiavõitja Gerd Kanter oma tiimiga.

Esmaspäeval tähistatakse rahvusvahelist puhta spordi päeva

10.04.17 ... Juba neljandat aastat korraldatakse mitmetes riikides puhta spordi päeva raames erinevaid loenguid, üritusi ja teavitustegevusi, et juhtida sportlaste ja avalikkuse tähelepanu puhta spordi põhimõtetele ja dopinguvastasele võitlusele.

VIDEOD | Eesti sportlased astuvad täna valge kaardiga koolikiusamise vastu

06.04.17 ... Neljapäeval, 6. aprillil tähistatakse Eesti olümpiakomitee eestvedamisel rahvusvahelist valge kaardi päeva, mille raames sportlased kutsuvad valget kaarti näidates üles koolikiusamist märkama ja kiusamisele vahele astuma.

VIKTORIIN | Kui hästi tunned dopinguvastase võitluse maailma?

06.04.17 ... Eesti Antidoping korraldab puhta spordi nädalat ja koostas sel puhul ka alljärgneva antidopinguteemalise viktoriini. Head lahendamist!

Spordimuuseumi uus näitus tekitas rekordilise huvi

04.04.17 ... Eelmisel nädalal ajaloo suurima elamusnäituse "Kõik mängu!" avanud Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum püstitas esimese nädalaga üksikkülastajate rekordi ja võtab rohkem kui kunagi varem vastu sünnipäevade ja kooligruppide broneeringuid.

Eesti spordifotograaf: minu fotod on ilmunud maailma suurimates ajalehtedes

03.04.17 ... Iluuisutamise maailmameistrivõistlustel Helsingis oli ametis ka spordifotograaf Joosep Martinson, kelle pilte on võimalik näha kõigis maailma suurimates ajalehtedes.

Märtsihullus ehk NCAA näljamängud

02.04.17 ... USA kultuuriruumis kesksel kohal olev ülikoolisport tähistab uue nädala alguses üht aasta suurimat pidupäeva, kui Phoenixis jõuab lõpuni NCAA korvpalliturniir. Märtsihulluse teleülekannete eest maksti sellel aastal esmakordselt üle miljardi dollari, kuid kogu melu keskmes olevate sportlastel jääb see raha nägemata. Kelle taskust raha tuleb, kelle taskusse see läheb ning miks sportlaste taskud sootuks tühjaks jäävad?

Muuseumis saab lisaks medalite vaatamisele ka ise sporti teha

28.03.17 ... Tartus asuvas Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis saab nüüd lisaks medalite ja karikate vaatamisele ka ise sporti teha.

25 000 euro suurusele stipendiumile kandideerib 70 noorsportlast

28.03.17 ... ERGO kindlustusseltsi noorte sportlaste stipendiumile kandideerib 70 sportlast. Stipendiumi saajad selguvad hiljemalt 27. aprilliks ERGO poolt kokku kutsutud hindamiskomisjoni otsusega.

"Spordipühapäevas" on vaatluse all vormel-1 ja maadlus

26.03.17 ... Tänases Vikerraadio saates "Spordipühapäev" on vaatluse all vormel-1 ja maadlus.

Kalevi spordihallis on sportlastele senisest rohkem võimalusi

24.03.17 ... Mai keskel avab Tallinnas uksed põhjalikult remonditud Kalevi spordihall, milles on sportlastel tegutsemisvõimalusi senisest rohkem, vaatamata sellele, et muinsuskaitsenõuete kohaselt hoonet kõrgemaks ja laiemaks ehitada ei tohtinud.

Eesti kogus eriolümpia maailmamängudelt 11 medalit

24.03.17 ... Austrias Grazis toimunud eriolümpia maailmamängudel võitsid Eesti sportlased 11 medalit.

Füsioterapeut Risto Jamnes: lihtne on treenida, raske puhata

21.03.17 ... Füsioterapeut Risto Jamnese sõnul räägitakse tema ala esindajatest seoses spordiga sageli liiga palju ja võistlustel pole füsioterapeudist sugugi nii palju kasu kui raskel treeningperioodil.

Hiiumaal selgitati discgolfi karikasarja avaetapi parimad

21.03.17 ... Möödunud nädalavahetusel, 18.-19. märtsil toimus Hiiumaal, Sportland Randmäe discgolfi pargis Eesti Discgolfi Liidu (EDGL) karikasarja avaetapp, millest võttis osa 149 discgolfarit.

Noorsportlased saavad kandideerida 25 000 euro suurusele stipendiumile

21.03.17 ... Kõik noorsportlased on 26. märtsini oodatud kandideerima ERGO kindlustusseltsi noorte sportlaste stipendiumile, mille koguväärtus on 25 000 eurot. Stipendiumi antakse välja teist aastat ja selle eesmärk on toetada lootustandvate noorte talentide ettevalmistust ja osalemist rahvusvahelistel võistlustel.

TÄNA | "Spordipühapäev" pakub juttu spordist ja spordi telgitagustest

19.03.17 ... Vikerraadio "Spordipühapäev" hoiab sel nädalal kätt pulsil võrkpalli Credit24 meistriliiga finaalmängudel, teeb tagasivaate laskesuusatamise hooajale ja uurib kui tähtsat rolli kannavad tippspordis füsioterapeudid.

Eriolümpia delegatsioon sõitis olümpiale laulu saatel

13.03.17 ... Austria suursaadik Doris Danler võõrustas 22-liikmelist Eesti eriolümpia delegatsiooni, kes lendab homme Austriasse eriolümpia talvistele maailmamängudele.

TÜ sporditeadlane rõhutab juriidika olulisust treeneritöös

13.03.17 ... Tartu Ülikooli sporditeaduste ja füsioteraapia instituudi juhataja Priit Kaasiku sõnul on kehakultuuri-alase hariduse juures olulised ka mitmed kõrvalharud, mida tundmata ei saa teinekord baasharidus isegi realiseeruda. Väga oluliseks peab ta treenerite teadmiste tõstmist õigusalastes küsimustes.

"Spordipühapäevas" tuleb juttu võrkpallist ning treenerite koolitamisest

12.03.17 ... Märtsikuu teine „Spordipühapäev“ vaatab tulevikku ja seda nii lähemas kui ka kaugemas perspektiivis.

Harry Lemberg: Kääriku on tõusmas tuhast Eesti parimaks treeningkeskuseks Uuendatud 22:39

10.03.17 ... Suure treeneri Fred Kudu 100. sünniaastapäevale pühendatud aasta jätkus täna Tartus Dorpati konverentsikeskuses, kus peeti konverentsi "Fred Kudu – treenerist visionäär".

Sihtasutus Noored Olümpiale kuulutab välja ainulaadse stipendiumikonkursi

09.03.17 ... Kui tavapäraselt jagatakse sportlastele rahalisi stipendiume, siis sihtasutus Noored Olümpiale on võtnud oma südameasjaks luua noortele sportlastele tugisüsteem, mis lisaks rahalisele toele pakub ka erinevaid koolitusi arendamaks nende vaimset külge.

PILDIVIKTORIIN | Naistepäeva eri: kui hästi tunned meie naissportlasi?

08.03.17 ... ERR-i spordiportaali seekordse viktoriini temaatika on inspireeritud naistepäevast. Kui hästi tunned neid Eesti naissportlasi spordivälistes situatsioonides? Kliki õigel ruudul!

Valgamaal peetakse üha populaarsemaks muutuvaid talimäge

04.03.17 ... Kolmtuhat spordihuvilist kõigist maakondadest on praegu Valgamaal, et pidada 13. Eesti talimänge.

ERR vahendab märtsis 40 spordisündmuse otseülekannet

02.03.17 ... Juba märtsi esimene nädalavahetus tuleb sündmusterohke. Kuni 5. märtsini jätkuvad suusaalade maailmameistrivõistlused Lahtis, 3.-5. märtsini toimuvad Belgradis sisekergejõustiku Euroopa meistrivõistlused ning 4. märtsil alustab uut hooaega Eesti jalgpallimeistrivõistluste Premium liiga.

Putin: Venemaal ei ole kunagi olnud riiklikku dopinguprogrammi

01.03.17 ... Venemaa president Vladimir Putin sõnas, et Venemaal pole kunagi eksisteerinud riiklikul tasemel esinenud süstemaatilist dopingupettust.

EOK ja HTM-i haridusstipendiumi pälvisid 28 tippsportlast

23.02.17 ... Eesti Olümpiakomitee ning Haridus- ja Teadusministeeriumi haridusstipendiumi kõrg- või kutsehariduse omandamiseks pälvisid 2016/17 õppeaasta kevadsemestril 28 endist ja praegust tippsportlast 14 alalt. Kokku toetavad EOK ja HTM tippsportlaste õpinguid sel semestril 22 834 euroga.

Riiklikud spordi elutööpreemiad pälvisid Rein Haljand ja Rein Kirsipuu

09.02.17 ... Valitsus otsustas täna, 9. veebruaril kiita heaks Eesti Spordi Nõukogu ettepaneku ja määrata riiklikud spordi elutööpreemiad ujumistreenerile, spordipedagoogile ja -teadlasele, olümpialiikumise arendajale Rein Haljandile ning jalgratturile ja jalgrattatreenerile ning jalgrattaspordi arendajale Rein Kirsipuule.

Eesti võistleb talvisel Euroopa noorte olümpiafestivalil 19-liikmelise koondisega

08.02.17 ... Sel pühapäeval algaval talvisel Euroopa noorte olümpiafestivalil on Eesti koondis esindatud 19 sportlasega viiel alal – laskesuusatamine, murdmaasuusatamine, mäesuusatamine, suusahüpped ja iluuisutamine.

Kaljuveer Pahvi lahkumisest: visioonid ei läinud kokku, aga läksime sõbralikult lahku

31.01.17 ... Postimehe sporditoimetuse pikaajaline juht Peep Pahv lahkus esmaspäeval päevapealt ametist, põhjuseks on Eesti Meedia sporditoimetuse loomine. Toimetust hakkab juhtima Eesti Rahvusringhäälingu sporditoimetuse eelmine juht Marko Kaljuveer, kes mullu asus tööle Eesti Meedias.

Tuhmunud kuldmedalitega Hiina pöörab spordisüsteemis uut lehekülge

30.01.17 ... Laupäeva varahommikul algas Hiina kalendri järgi uus aasta. Uus lehekülg on viimasel kümnendil pööratud ka võimsalt kasvanud Hiina spordimajanduse aastaraamatutes, mis on Hiina valitsuse raamaturiiulitel asendanud olümpiaväljaanded. Maailma rahvarohkeima riigi spordimaastikul on toimumas suured muutused.

Tiit Karuks kõneles "Spordipühapäevas" Eesti spordiajakirjanike vanemast põlvkonnast

30.01.17 ... Vikerraadio spordisaates „Spordipühapäev“ on nüüdsest kavas rubriik „Kuu kommentaar“, mille autor on teenekas spordiajakirjanik ning armastatud raadiohääl Tiit Karuks. Iga kalendrikuu lõpus peatub autor sündmustel ja probleemidel, mis tema jaoks perioodi jooksul esile tõusid ning südamele jäid. Sellel korral rääkis Karuks ühest spordiajakirjanike põlvkonnast.

Eriolümpia patrooniks sai Hannes Hermaküla

30.01.17 ... Eriolümpia Eesti Ühenduse patroon on alates käesoleva aasta jaanuarist ETV telenägu Hannes Hermaküla.

Tänasest algab ETV2-s dokfilmide sari tippspordis läbi lüüa üritavatest lastest

30.01.17 ... Alates tänasest näeb ETV2 ekraanil kuuel esmaspäeval dokumentaalsarja lastest, kes näevad ränka vaeva, et tippspordis läbi lüüa ning samal ajal ka igapäevaelu tegemistega toime tulla.

"Spordipühapäevas" on vaatluse all noortespordi toetamine ja tipptennis

29.01.17 ... Jaanuarikuu viimane „Spordipühapäev“ on meeldivalt mitmekesine. Lisaks kahele tavapärasele põhiloole on nüüdsest iga kalendrikuu lõpus kavas rubriik "Kuu kommentaar", mille autor on teenekas spordiajakirjanik Tiit Karuks.

Ettevõtjad hakkavad Eesti noorsportlasi arendama nagu idufirmasid

25.01.17 ... Spordisõpradest Eesti ettevõtjad on pannud seljad kokku ja loonud uue noorsportlaste toetussüsteemi, mida viib ellu sihtasutus Noored Olümpiale. Algatuse eesmärk on toetada lootustandvate sportlaste jõudmist spordimaailma tippu ning aidata kaasa sellele, et noortest kujuneksid eeskujud kogu Eesti rahvale.

Riiklikele spordipreemiatele esitati 52 kandidaati

24.01.17 ... Kultuuriministeeriumisse laekusid tähtajaks, 10. jaanuariks 2017 ettepanekud riiklike spordi elutöö- ja aastapreemiate määramiseks. Kahele elutööpreemiale esitati 24 ning kuuele aastapreemiale 28 kandidaati. Preemiate saajad otsustab Eesti Spordi Nõukogu ettepaneku alusel Vabariigi Valitsus.

Eesti spordirahvas jättis hüvasti Lembitu Kuusega

22.01.17 ... Eesti Televisiooni sporditoimetuse raudvara, Lembitu Kuuset oli täna ära saatma tulnud Eesti spordirahvas, kolleegid, sõbrad ja lähedased. Kõigil oli täna meenutada oma lugu, mis Lembituga seostus.

Kehakultuuri ja spordi sihtkapitali aastapreemia läks Tarmo Tuisule

22.01.17 ... Kehakultuuri ja spordi sihtkapitali aastapreemia sai Haapsalu spordirajatiste arendaja ning tänavu uksed avanud uhiuue vehklemiskompleksi asutaja Tarmo Tuisk.

FOTOD ja VIDEO | Legendaarne Lembitu Kuuse saadeti viimsele teekonnale

22.01.17 ... Täna toimus 14. jaanuari õhtul meie seast raske haiguse tagajärjel lahkunud Eesti Rahvusringhäälingu pikaaegse spordiajakirjaniku ja -reporteri Lembitu Kuuse ärasaatmine.

Täna toimub Lembitu Kuuse ärasaatmine Uuendatud 08:08

16.01.17 ... Täna toimub 14. jaanuari õhtul meie seast raske haiguse tagajärjel lahkunud Eesti Rahvusringhäälingu pikaaegse spordiajakirjaniku ja -reporteri Lembitu Kuuse ärasaatmine.

Muza Lepik: spordiarsti ülesanne on sportlase tervise säilitamine

20.01.17 ... Kultuurkapitali spordivaldkonna peapreemia sai spordimeditsiinis enam kui nelikümmend aastat töötanud doktor Muza Lepik, kes tippude kõrval tunneb heameelt ka noorte ja harrastajate abistamisest.

Kultuurkapitali spordivaldkonna peapreemia teenis doktor Muza Lepik

20.01.17 ... Kohtla-Järvel anti kätte Eesti Kultuurkapitali aastapreemiad. Spordivaldkonnas pälvisid tunnustuse kümme inimest: peapreemia sai Muza Lepik, elutööpreemia Iivo Nei.

Vitali Mutko põhjendas naiste dopinguproovist leitud meeste DNA-d seksiga

20.01.17 ... Venemaa asepeaminister ja endine spordiminister Vitali Mutko sõnul võis kahe naishokimängija dopinguproov Sotsi olümpial näidata meessugunormooni testimisele eelneva seksuaalvahekorra tõttu.

Anu Säärits ja Allar Raja meenutasid "Terevisioonis" lahkunud Lembitu Kuuset

20.01.17 ... Eelmisel laupäeval lahkus meie seast Eesti Rahvusringhäälingu spordiajakirjanik ja -reporter Lembitu Kuuse. Legendaarset meest käisid ETV hommikusaates "Terevisioon" meenutamas tema kauaaegne kolleeg Anu Säärits ning sõudja Allar Raja, kes jagas Kuusega mitmeid helgeid momente.
ülekanded ja saated
ETV2
28. aprill kl 19.25

Jalgpalli Premium liiga: Tartu JK Tammeka – Nõmme Kalju FC

ETV2
30. aprill kl 17.30

Autoralli MM: Argentina ralli