Varia

Füsioterapeut Risto Jamnes: lihtne on treenida, raske puhata

21.03.17 ... Füsioterapeut Risto Jamnese sõnul räägitakse tema ala esindajatest seoses spordiga sageli liiga palju ja võistlustel pole füsioterapeudist sugugi nii palju kasu kui raskel treeningperioodil.

Hiiumaal selgitati discgolfi karikasarja avaetapi parimad

21.03.17 ... Möödunud nädalavahetusel, 18.-19. märtsil toimus Hiiumaal, Sportland Randmäe discgolfi pargis Eesti Discgolfi Liidu (EDGL) karikasarja avaetapp, millest võttis osa 149 discgolfarit.

Noorsportlased saavad kandideerida 25 000 euro suurusele stipendiumile

21.03.17 ... Kõik noorsportlased on 26. märtsini oodatud kandideerima ERGO kindlustusseltsi noorte sportlaste stipendiumile, mille koguväärtus on 25 000 eurot. Stipendiumi antakse välja teist aastat ja selle eesmärk on toetada lootustandvate noorte talentide ettevalmistust ja osalemist rahvusvahelistel võistlustel.

TÄNA | "Spordipühapäev" pakub juttu spordist ja spordi telgitagustest

19.03.17 ... Vikerraadio "Spordipühapäev" hoiab sel nädalal kätt pulsil võrkpalli Credit24 meistriliiga finaalmängudel, teeb tagasivaate laskesuusatamise hooajale ja uurib kui tähtsat rolli kannavad tippspordis füsioterapeudid.

Eriolümpia delegatsioon sõitis olümpiale laulu saatel

13.03.17 ... Austria suursaadik Doris Danler võõrustas 22-liikmelist Eesti eriolümpia delegatsiooni, kes lendab homme Austriasse eriolümpia talvistele maailmamängudele.

TÜ sporditeadlane rõhutab juriidika olulisust treeneritöös

13.03.17 ... Tartu Ülikooli sporditeaduste ja füsioteraapia instituudi juhataja Priit Kaasiku sõnul on kehakultuuri-alase hariduse juures olulised ka mitmed kõrvalharud, mida tundmata ei saa teinekord baasharidus isegi realiseeruda. Väga oluliseks peab ta treenerite teadmiste tõstmist õigusalastes küsimustes.

"Spordipühapäevas" tuleb juttu võrkpallist ning treenerite koolitamisest

12.03.17 ... Märtsikuu teine „Spordipühapäev“ vaatab tulevikku ja seda nii lähemas kui ka kaugemas perspektiivis.

Harry Lemberg: Kääriku on tõusmas tuhast Eesti parimaks treeningkeskuseks Uuendatud 22:39

10.03.17 ... Suure treeneri Fred Kudu 100. sünniaastapäevale pühendatud aasta jätkus täna Tartus Dorpati konverentsikeskuses, kus peeti konverentsi "Fred Kudu – treenerist visionäär".

Sihtasutus Noored Olümpiale kuulutab välja ainulaadse stipendiumikonkursi

09.03.17 ... Kui tavapäraselt jagatakse sportlastele rahalisi stipendiume, siis sihtasutus Noored Olümpiale on võtnud oma südameasjaks luua noortele sportlastele tugisüsteem, mis lisaks rahalisele toele pakub ka erinevaid koolitusi arendamaks nende vaimset külge.

PILDIVIKTORIIN | Naistepäeva eri: kui hästi tunned meie naissportlasi?

08.03.17 ... ERR-i spordiportaali seekordse viktoriini temaatika on inspireeritud naistepäevast. Kui hästi tunned neid Eesti naissportlasi spordivälistes situatsioonides? Kliki õigel ruudul!

Valgamaal peetakse üha populaarsemaks muutuvaid talimäge

04.03.17 ... Kolmtuhat spordihuvilist kõigist maakondadest on praegu Valgamaal, et pidada 13. Eesti talimänge.

ERR vahendab märtsis 40 spordisündmuse otseülekannet

02.03.17 ... Juba märtsi esimene nädalavahetus tuleb sündmusterohke. Kuni 5. märtsini jätkuvad suusaalade maailmameistrivõistlused Lahtis, 3.-5. märtsini toimuvad Belgradis sisekergejõustiku Euroopa meistrivõistlused ning 4. märtsil alustab uut hooaega Eesti jalgpallimeistrivõistluste Premium liiga.

Putin: Venemaal ei ole kunagi olnud riiklikku dopinguprogrammi

01.03.17 ... Venemaa president Vladimir Putin sõnas, et Venemaal pole kunagi eksisteerinud riiklikul tasemel esinenud süstemaatilist dopingupettust.

EOK ja HTM-i haridusstipendiumi pälvisid 28 tippsportlast

23.02.17 ... Eesti Olümpiakomitee ning Haridus- ja Teadusministeeriumi haridusstipendiumi kõrg- või kutsehariduse omandamiseks pälvisid 2016/17 õppeaasta kevadsemestril 28 endist ja praegust tippsportlast 14 alalt. Kokku toetavad EOK ja HTM tippsportlaste õpinguid sel semestril 22 834 euroga.

Riiklikud spordi elutööpreemiad pälvisid Rein Haljand ja Rein Kirsipuu

09.02.17 ... Valitsus otsustas täna, 9. veebruaril kiita heaks Eesti Spordi Nõukogu ettepaneku ja määrata riiklikud spordi elutööpreemiad ujumistreenerile, spordipedagoogile ja -teadlasele, olümpialiikumise arendajale Rein Haljandile ning jalgratturile ja jalgrattatreenerile ning jalgrattaspordi arendajale Rein Kirsipuule.

Eesti võistleb talvisel Euroopa noorte olümpiafestivalil 19-liikmelise koondisega

08.02.17 ... Sel pühapäeval algaval talvisel Euroopa noorte olümpiafestivalil on Eesti koondis esindatud 19 sportlasega viiel alal – laskesuusatamine, murdmaasuusatamine, mäesuusatamine, suusahüpped ja iluuisutamine.

Kaljuveer Pahvi lahkumisest: visioonid ei läinud kokku, aga läksime sõbralikult lahku

31.01.17 ... Postimehe sporditoimetuse pikaajaline juht Peep Pahv lahkus esmaspäeval päevapealt ametist, põhjuseks on Eesti Meedia sporditoimetuse loomine. Toimetust hakkab juhtima Eesti Rahvusringhäälingu sporditoimetuse eelmine juht Marko Kaljuveer, kes mullu asus tööle Eesti Meedias.

Tuhmunud kuldmedalitega Hiina pöörab spordisüsteemis uut lehekülge

30.01.17 ... Laupäeva varahommikul algas Hiina kalendri järgi uus aasta. Uus lehekülg on viimasel kümnendil pööratud ka võimsalt kasvanud Hiina spordimajanduse aastaraamatutes, mis on Hiina valitsuse raamaturiiulitel asendanud olümpiaväljaanded. Maailma rahvarohkeima riigi spordimaastikul on toimumas suured muutused.

Tiit Karuks kõneles "Spordipühapäevas" Eesti spordiajakirjanike vanemast põlvkonnast

30.01.17 ... Vikerraadio spordisaates „Spordipühapäev“ on nüüdsest kavas rubriik „Kuu kommentaar“, mille autor on teenekas spordiajakirjanik ning armastatud raadiohääl Tiit Karuks. Iga kalendrikuu lõpus peatub autor sündmustel ja probleemidel, mis tema jaoks perioodi jooksul esile tõusid ning südamele jäid. Sellel korral rääkis Karuks ühest spordiajakirjanike põlvkonnast.

Eriolümpia patrooniks sai Hannes Hermaküla

30.01.17 ... Eriolümpia Eesti Ühenduse patroon on alates käesoleva aasta jaanuarist ETV telenägu Hannes Hermaküla.

Tänasest algab ETV2-s dokfilmide sari tippspordis läbi lüüa üritavatest lastest

30.01.17 ... Alates tänasest näeb ETV2 ekraanil kuuel esmaspäeval dokumentaalsarja lastest, kes näevad ränka vaeva, et tippspordis läbi lüüa ning samal ajal ka igapäevaelu tegemistega toime tulla.

"Spordipühapäevas" on vaatluse all noortespordi toetamine ja tipptennis

29.01.17 ... Jaanuarikuu viimane „Spordipühapäev“ on meeldivalt mitmekesine. Lisaks kahele tavapärasele põhiloole on nüüdsest iga kalendrikuu lõpus kavas rubriik "Kuu kommentaar", mille autor on teenekas spordiajakirjanik Tiit Karuks.

Ettevõtjad hakkavad Eesti noorsportlasi arendama nagu idufirmasid

25.01.17 ... Spordisõpradest Eesti ettevõtjad on pannud seljad kokku ja loonud uue noorsportlaste toetussüsteemi, mida viib ellu sihtasutus Noored Olümpiale. Algatuse eesmärk on toetada lootustandvate sportlaste jõudmist spordimaailma tippu ning aidata kaasa sellele, et noortest kujuneksid eeskujud kogu Eesti rahvale.

Riiklikele spordipreemiatele esitati 52 kandidaati

24.01.17 ... Kultuuriministeeriumisse laekusid tähtajaks, 10. jaanuariks 2017 ettepanekud riiklike spordi elutöö- ja aastapreemiate määramiseks. Kahele elutööpreemiale esitati 24 ning kuuele aastapreemiale 28 kandidaati. Preemiate saajad otsustab Eesti Spordi Nõukogu ettepaneku alusel Vabariigi Valitsus.

Eesti spordirahvas jättis hüvasti Lembitu Kuusega

22.01.17 ... Eesti Televisiooni sporditoimetuse raudvara, Lembitu Kuuset oli täna ära saatma tulnud Eesti spordirahvas, kolleegid, sõbrad ja lähedased. Kõigil oli täna meenutada oma lugu, mis Lembituga seostus.

Kehakultuuri ja spordi sihtkapitali aastapreemia läks Tarmo Tuisule

22.01.17 ... Kehakultuuri ja spordi sihtkapitali aastapreemia sai Haapsalu spordirajatiste arendaja ning tänavu uksed avanud uhiuue vehklemiskompleksi asutaja Tarmo Tuisk.

FOTOD ja VIDEO | Legendaarne Lembitu Kuuse saadeti viimsele teekonnale

22.01.17 ... Täna toimus 14. jaanuari õhtul meie seast raske haiguse tagajärjel lahkunud Eesti Rahvusringhäälingu pikaaegse spordiajakirjaniku ja -reporteri Lembitu Kuuse ärasaatmine.

Täna toimub Lembitu Kuuse ärasaatmine Uuendatud 08:08

16.01.17 ... Täna toimub 14. jaanuari õhtul meie seast raske haiguse tagajärjel lahkunud Eesti Rahvusringhäälingu pikaaegse spordiajakirjaniku ja -reporteri Lembitu Kuuse ärasaatmine.

Muza Lepik: spordiarsti ülesanne on sportlase tervise säilitamine

20.01.17 ... Kultuurkapitali spordivaldkonna peapreemia sai spordimeditsiinis enam kui nelikümmend aastat töötanud doktor Muza Lepik, kes tippude kõrval tunneb heameelt ka noorte ja harrastajate abistamisest.

Kultuurkapitali spordivaldkonna peapreemia teenis doktor Muza Lepik

20.01.17 ... Kohtla-Järvel anti kätte Eesti Kultuurkapitali aastapreemiad. Spordivaldkonnas pälvisid tunnustuse kümme inimest: peapreemia sai Muza Lepik, elutööpreemia Iivo Nei.

Vitali Mutko põhjendas naiste dopinguproovist leitud meeste DNA-d seksiga

20.01.17 ... Venemaa asepeaminister ja endine spordiminister Vitali Mutko sõnul võis kahe naishokimängija dopinguproov Sotsi olümpial näidata meessugunormooni testimisele eelneva seksuaalvahekorra tõttu.

Anu Säärits ja Allar Raja meenutasid "Terevisioonis" lahkunud Lembitu Kuuset

20.01.17 ... Eelmisel laupäeval lahkus meie seast Eesti Rahvusringhäälingu spordiajakirjanik ja -reporter Lembitu Kuuse. Legendaarset meest käisid ETV hommikusaates "Terevisioon" meenutamas tema kauaaegne kolleeg Anu Säärits ning sõudja Allar Raja, kes jagas Kuusega mitmeid helgeid momente.

Tuntud Eesti sportlased proovisid oma kätt korvpallis

19.01.17 ... Eelmisel nädalavahetusel sai Tartus näha, kuidas Eesti säravaimad sporditähed neile võõrastel aladel sporti teevad. Tartu Ülikooli spordihoones toimus juba 15. korda Eesti Akadeemilise Spordiliidu korvpalliturniir, millest võttis osa ka Eesti Olümpiakomitee meeskond, kuhu kuulusid mitmed Eesti olümpiasportlased.

Lembitu Kuuse meenutas mullu Klassikaraadios karjääri algusaastaid

17.01.17 ... Laupäeva õhtul lahkus meie seast Eesti Rahvusringhäälingu pikaaegne spordiajakirjanik ja reporter Lembitu Kuuse.

Lembitu Kuuse oma eluajal: tõesti, ma ei ihka sportlase verd

16.01.17 ... Pühapäevases Vikerraadio saates "Spordipühapäev" meenutati päev varem meie seast lahkunud kauaaegset ETV spordireporterit Lembitu Kuuset, kes paistis alati silma arusaaja suhtumisega sportlastesse.

Eesti Antidoping planeerib 2017. aastal noortespordile suuremat tähelepanu pöörata

15.01.17 ... Eesti Antidopingu juhatuse liikme Elina Kivinuki sõnul on Eestis testimistegevus võrreldes sarnaste eelarvetega tegutsevate riikidega väga eeskujulik, käesoleval aastal soovitakse suuremat tähelepanu pöörata ka noorsportlastele.

Telemaja fuajees on avatud kaastunderaamat Lembitu Kuuse mälestuseks

15.01.17 ... Telemaja ruudulises fuajees (Gonsiori 27) on avatud kaastunderaamat meie hulgast lahkunud spordiajakirjaniku Lembitu Kuuse mälestuseks. Raamatusse saavad oma järelhüüde kirjutada kõik, kes soovivad.

Vikerraadio "Spordipühapäev" mälestab legendaarset Lembitu Kuuset

15.01.17 ... Pühapäeval kell 18.15 eetrisse jõudvas Vikerraadio saates "Spordipühapäev" meenutatakse laupäeval meie seast lahkunud legendaarset ETV spordireporterit Lembitu Kuuse.

Aitäh Sulle, Lembitu, kõige eest. Kõva mees olid!

14.01.17 ... Laupäevane päev viis meie hulgast ETV toimetuse raudvara, kauaaegse spordireporteri ja hea kolleegi Lembitu Kuuse. Mehe, kes tegi kõike kirega ja kelle reportaažidega on kasvanud üles mitu põlvkonda spordisõpru. Kelle hääl ja energia olid aastakümnete jooksul spordiülekannete lahutamatu koostisosa.

Jüri Ratas: Lembitu Kuuse mehine, siiras ja hingestatud tämber tegid Eesti spordiajaloo tähtvõistlustest unustamatu elamuse

14.01.17 ... Laupäeva õhtul liitus legendaarse spordireporteri Lembitu Kuuse mälestajatega ka Eesti peaminister Jüri Ratas, kes avaldas lahkunud suurmeistrile oma Facebooki kontol südamliku järelhüüde ning avaldas lähedastele kaastunnet.

FOTOD | Siit ilmast lahkunud Lembitu Kuuse jääb meelde alati positiivse ja professionaalse spordireporterina Uuendatud 21:02

14.01.17 ... Laupäeva õhtul lahkus raske haiguse tagajärjel Eesti Televisiooni pikaaegne spordiajakirjanik ja reporter Lembitu Kuuse.

Eesti Olümpiakomitee: Lembitu Kuuse lahkumise järel jääb tühimik, mille täitmine on võimatu

14.01.17 ... Eesti Olümpiakomitee saatis laupäeval välja avaliku järelhüüde ETV sporditoimetuse legendi Lembitu Kuuse meenutuseks. Avaldame siinkohal teksti muutmata kujul.

Tartumaa Tervisespordikeskusest kujuneb rahvusvaheline laske- ja harrastusspordikeskus

14.01.17 ... 12. jaanuaril 2017 leidis aset esimene Tartumaa Tervisespordikeskuse detailplaneeringu ning keskkonna strateegilise hindamise koostamise koosolek. Planeering on esimeseks sammuks keskuse kujunemiseks rahvusvaheliseks laskespordikeskuseks ning harrastusspordikeskuseks.

EASL-i aastapäevaturniiril osalevad nii olümpiavõitja kui maailmameister

13.01.17 ... 15. jaanuaril täitub Eesti Akadeemilisel Spordiliidul 25 aastat. Seda tähtpäeva tähistatakse terve selle aasta jooksul. Suurejooneliseks avaürituseks on traditsiooniline EASL aastapäeva turniir kõrgkoolide õppejõududele ja töötajatele, millest võtavad osa ka üliõpilasspordi toetajad teistest organisatsioonidest.

Sõõrumaa soovib olümpiavõitjate toetuse võrdsustamist keskmise palgaga

12.01.17 ... Eesti Olümpiakomitee (EOK) president Urmas Sõõrumaa tegi valitsusele ettepaneku võrdsustada olümpiavõitjatele riigi poolt makstav toetus keskmise palgaga.

VIDEO | Langevarjurid püstitasid Portugalis uue Eesti rekordi

12.01.17 ... Eesti langevarjurid püstitasid kolmapäeval, 11. jaanuaril Portugalis uue Eesti rekordi, moodustades vabalangemises 28 inimesest koosneva kujundi.

Vitali Mutko vastus avaldusele: koguge uriini, aga ärge sekkuge poliitikasse

11.01.17 ... Venemaa asepeaminister ja endine spordiminister Vitali Mutko pole üldse rahul 19 rahvusliku antidopingu organisatsiooni tehtud ühisavaldusega, kus nõutakse Venemaa eemaldamist rahvusvahelisest spordielust.

Eesti ja veel 18 riiki nõuavad Venemaa väljaviskamist maailma spordisüsteemist

11.01.17 ... 19 riigi antidopinguorganisatsioonid tegid teisipäeval Rahvuslike antidopinguorganisatsioonide (NADO) koosviibimisel ühisavalduse, milles nõuavad kõikide Venemaa spordialaliitude väljaviskamist rahvusvahelistest alaliitudest.

„Spordipühapäeva“ külaliseks on Tõnu Tõniste, samuti meenutatakse Fred Kudu elu

08.01.17 ... Aasta esimese „Spordipühapäeva“ külaline on Eesti Olümpiakomitee asepresident Tõnu Tõniste.

Lahkus teenekas sporditegelane Lembit Koik

06.01.17 ... Eile, 5. jaanuaril lahkus 87 aasta vanusena meie hulgast jurist ning spordimees, -ajakirjanik ja -tegelane Lembit Koik.
ülekanded ja saated
ETV2
25. märts kl 18.45

Jalgpalli MM-valikmäng: Küpros – Eesti

ETV
26. märts kl 00.05

Jalgpalli MM-valikmängude 5. vooru tipphetked

ETV2
26. märts kl 19.30

Suusaajakiri, 3. saade