Varia

"Spordipühapäevas" on vaatluse all Portugali ralli ja pinged suusaliidus

21.05.17 ... Eesti Suusaliidu tegemisi saadavad juba pikka aega pinged ja segadus. Murdmaasuusatajad ei ole alaliidu tööga rahul ning nõuavad muutust. Sisetülid mõjutavad aga tugevalt ka teisi alasid. Tekkinud olukorda kommenteerib ajakirjanik Priit Pullerits.

ETV keskendub suvel jalgpallile, kergejõustikule, autorallile ja sõudmisele

18.05.17 ... Sel suvel jõuavad Eesti Televisiooni ekraanile mitmed spordivõistlused. Tähelepanu keskmes on jalgpall, kergejõustik, autoralli ja sõudmine.

Kiviõli seikluskeskusest kujuneb ainulaadne atraktsioonide park

16.05.17 ... Teisipäeval algasid Kiviõli vanal tuhamäel suuremahulised arendustööd, mille käigus seni peamiselt suusa- ja motokeskusena tuntud tehismäele rajatakse lastega peredele hulgaliselt suviseid seiklus- ja tervisespordiatraktsioone. 2018 juunis valmiva projekti ehitusmaksumus on üle 1,5 miljoni euro ning projekti kaasrahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondist.

VAATA | "Ringvaates" meenutati legendaarse Kalevi halli suurhetki

16.05.17 ... Esmaspäevane ETV saade "Ringvaade" käis toimetaja Hannes Hermaküla juhtimisel koos spordiajakirjanik Jaan Martinsoniga meenutama legendaarse Kalevi spordihalli ajalugu.

NFL-i mängijaga kihlunud Grete Šadeiko teatas ühtlasi ka rasedusest

14.05.17 ... Hiljuti Florida State’i ülikooli lõpetanud kergejõustiklane Grete Šadeiko andis Instagrami vahendusel teada, et vabaagendi staatuses olev ameerika jalgpallur Robert Griffin III tegi talle abieluettepanku. Ühtlasi teatas paar Šadeiko rasedusest.

Eesti ragbikoondis lõpetas EM-i esimese ringi kaotusega

08.05.17 ... Laupäeval tuli Eesti ragbikoondisel Oslos Bisletti staadionil võtta vastu neljas järjestikuline kaotus tugeva Norra koondise vastu. Nelja mängu järel on Eesti Euroopa meistrivõistluste (REIC) 2. divisjoni viimane.

Lembit Talpsepp võitis seeniorsportlaste maailmamängudelt viis medalit

08.05.17 ... Uus-Meremaal Aucklandis toimunud maailmamängudel võitis Lembit Talpsepp M65 klassis kuldmedalid kuulitõukes tulemusega 12.28 ja heidete viievõistluses tulemusega 4062 punkti. Lisaks võitis Talpsepp hõbemedali vasaraheites tulemusega 38.90 ja raskusheites tulemusega 14.96 ning pronksmedali kettaheites tulemusega 41.35.

FOTOD | Renoveeritud Kalevi spordihall avab reede õhtul ametlikult uksed

05.05.17 ... Tallinna linnajuhid tutvustasid reede hommikul esmakordselt avalikkusele vastrenoveeritud Kalevi spordihalli, mille ametlik avalöök toimub täna õhtul BC Kalev/Cramo - Pärnu Sadama korvpallimänguga.

Eesti Koolispordi Liidu presidendina jätkab Lauri Luik

04.05.17 ... Täna, 4.mail kogunes Eesti Koolispordi Liidu (EKSL) üldkogu, et valida ametisse uus juhatus, president ja asepresident. Presidendiks valiti tagasi riigikogu liige Lauri Luik, keda toetasid valimistel kõik liikmesorganisatsioonid.

Eestlased osalesid rull-iluuisutamise Euroopa meistrivõistlustel

01.05.17 ... 28-29. aprillil toimusid Prantsusmaal rühmakavade Euroopa meistrivõistlused rull-iluuisutamises. Eestist võttis osa kaks klubi, Spordiklubi Rullest ja Rull-iluuisuklubi Fox kolmes erinevas võistluskategoorias: Youth Groups, Junior Precision ja Senior Precision.

Tänases "Spordipühapäevas" on vaatluse all võrkpall ja mälumäng

30.04.17 ... Põnev meeste võrkpalli Eesti meistrivõistluste finaalseeria on jätkuvalt „Spordipühapäeva” fookuses. Kui kolme esimese mängu järel tundus, et Tallinna Selveri jaoks on esikoht vaid vormistamise küsimus, siis praeguseks on olukord muutunud.

Renoveeritud Kalevi spordihalli avab Kalev/Cramo ja Pärnu Sadama mõõduvõtt

26.04.17 ... Alates eelmise aasta veebruarist suletud olnud legendaarne Kalevi spordihall avab peagi külalistele uksed. 1962. aastal valminud hall on arhitektuurilise mälestisena riikliku kaitse all ja nii on hoone väliskuju jäänud sisuliselt muutumatuks. Sisulised muutused on aga enam kui aasta väldanud tööde käigus märgatavad.

25 000-eurose stipendiumi jagavad üheksa noorsportlast ja üks tiim

26.04.17 ... ERGO kindlustusselts jagab üheksa noorsportlase ja ühe kaheliikmelise võistkonna vahel stipendiumi koguväärtuses 25 000 eurot. Noorte sportlaste stipendiumile kandideeris 33 spordialalt 70 sportlast.

Täna "Spordipühapäevas": võrkpallifinaal ja Sõõrumaa aasta EOK presidendina

23.04.17 ... Vikerraadio spordisaade "Spordipühapäev" pakub sel korral otse-reportaaži võrkpallisaalist. Stuudios lahkame aga kahte küsimust, mis viimastel nädalatel teravalt päevakorda kerkinud.

Nädala lugemissoovitus: kadunud mängusärgid ja poksija, kes ei loe skoori

18.04.17 ... Alates tänasest toob ERR-i spordiportaal igal nädalal lugejateni ülevaate viimase seitsme päeva jooksul ingliskeelses spordimeedias ilmunud pikematest artiklitest.

Lembitu Kuuse sõudmisreportaaž valiti aasta parimaks

13.04.17 ... Eesti Spordiajakirjanike Seltsi (ESAS) korraldatud 2016. aasta spordiajakirjanduse parimate tööde konkursil selgusid täna võitjad. Seitsmes kategoorias oli kokku esitatud 62 tööd 27 kandidaadilt.

Aborigeenidest austraalia jalgpallurid asusid võitlusse rassismi vastu

11.04.17 ... Austraalia jalgpalli liigas AFL-is mängivad aborigeenid avaldasid teisipäeval avaliku kirja, milles nõuavad AFL-i fännidelt rassistlike solvangute lõpetamist.

Eesti Olümpiakomitee käivitab noorsportlaste koolitusprogrammi

11.04.17 ... Eesti Olümpiakomitee käivitab noorsportlaste koolitusprogrammi, mille täna toimuval pilootseminaril „Lase tiiger välja!“ jagab kogemusi ja näpunäiteid olümpiavõitja Gerd Kanter oma tiimiga.

Esmaspäeval tähistatakse rahvusvahelist puhta spordi päeva

10.04.17 ... Juba neljandat aastat korraldatakse mitmetes riikides puhta spordi päeva raames erinevaid loenguid, üritusi ja teavitustegevusi, et juhtida sportlaste ja avalikkuse tähelepanu puhta spordi põhimõtetele ja dopinguvastasele võitlusele.

VIDEOD | Eesti sportlased astuvad täna valge kaardiga koolikiusamise vastu

06.04.17 ... Neljapäeval, 6. aprillil tähistatakse Eesti olümpiakomitee eestvedamisel rahvusvahelist valge kaardi päeva, mille raames sportlased kutsuvad valget kaarti näidates üles koolikiusamist märkama ja kiusamisele vahele astuma.

VIKTORIIN | Kui hästi tunned dopinguvastase võitluse maailma?

06.04.17 ... Eesti Antidoping korraldab puhta spordi nädalat ja koostas sel puhul ka alljärgneva antidopinguteemalise viktoriini. Head lahendamist!

Spordimuuseumi uus näitus tekitas rekordilise huvi

04.04.17 ... Eelmisel nädalal ajaloo suurima elamusnäituse "Kõik mängu!" avanud Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum püstitas esimese nädalaga üksikkülastajate rekordi ja võtab rohkem kui kunagi varem vastu sünnipäevade ja kooligruppide broneeringuid.

Eesti spordifotograaf: minu fotod on ilmunud maailma suurimates ajalehtedes

03.04.17 ... Iluuisutamise maailmameistrivõistlustel Helsingis oli ametis ka spordifotograaf Joosep Martinson, kelle pilte on võimalik näha kõigis maailma suurimates ajalehtedes.

Märtsihullus ehk NCAA näljamängud

02.04.17 ... USA kultuuriruumis kesksel kohal olev ülikoolisport tähistab uue nädala alguses üht aasta suurimat pidupäeva, kui Phoenixis jõuab lõpuni NCAA korvpalliturniir. Märtsihulluse teleülekannete eest maksti sellel aastal esmakordselt üle miljardi dollari, kuid kogu melu keskmes olevate sportlastel jääb see raha nägemata. Kelle taskust raha tuleb, kelle taskusse see läheb ning miks sportlaste taskud sootuks tühjaks jäävad?

Muuseumis saab lisaks medalite vaatamisele ka ise sporti teha

28.03.17 ... Tartus asuvas Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis saab nüüd lisaks medalite ja karikate vaatamisele ka ise sporti teha.

25 000 euro suurusele stipendiumile kandideerib 70 noorsportlast

28.03.17 ... ERGO kindlustusseltsi noorte sportlaste stipendiumile kandideerib 70 sportlast. Stipendiumi saajad selguvad hiljemalt 27. aprilliks ERGO poolt kokku kutsutud hindamiskomisjoni otsusega.

"Spordipühapäevas" on vaatluse all vormel-1 ja maadlus

26.03.17 ... Tänases Vikerraadio saates "Spordipühapäev" on vaatluse all vormel-1 ja maadlus.

Kalevi spordihallis on sportlastele senisest rohkem võimalusi

24.03.17 ... Mai keskel avab Tallinnas uksed põhjalikult remonditud Kalevi spordihall, milles on sportlastel tegutsemisvõimalusi senisest rohkem, vaatamata sellele, et muinsuskaitsenõuete kohaselt hoonet kõrgemaks ja laiemaks ehitada ei tohtinud.

Eesti kogus eriolümpia maailmamängudelt 11 medalit

24.03.17 ... Austrias Grazis toimunud eriolümpia maailmamängudel võitsid Eesti sportlased 11 medalit.

Füsioterapeut Risto Jamnes: lihtne on treenida, raske puhata

21.03.17 ... Füsioterapeut Risto Jamnese sõnul räägitakse tema ala esindajatest seoses spordiga sageli liiga palju ja võistlustel pole füsioterapeudist sugugi nii palju kasu kui raskel treeningperioodil.

Hiiumaal selgitati discgolfi karikasarja avaetapi parimad

21.03.17 ... Möödunud nädalavahetusel, 18.-19. märtsil toimus Hiiumaal, Sportland Randmäe discgolfi pargis Eesti Discgolfi Liidu (EDGL) karikasarja avaetapp, millest võttis osa 149 discgolfarit.

Noorsportlased saavad kandideerida 25 000 euro suurusele stipendiumile

21.03.17 ... Kõik noorsportlased on 26. märtsini oodatud kandideerima ERGO kindlustusseltsi noorte sportlaste stipendiumile, mille koguväärtus on 25 000 eurot. Stipendiumi antakse välja teist aastat ja selle eesmärk on toetada lootustandvate noorte talentide ettevalmistust ja osalemist rahvusvahelistel võistlustel.

TÄNA | "Spordipühapäev" pakub juttu spordist ja spordi telgitagustest

19.03.17 ... Vikerraadio "Spordipühapäev" hoiab sel nädalal kätt pulsil võrkpalli Credit24 meistriliiga finaalmängudel, teeb tagasivaate laskesuusatamise hooajale ja uurib kui tähtsat rolli kannavad tippspordis füsioterapeudid.

Eriolümpia delegatsioon sõitis olümpiale laulu saatel

13.03.17 ... Austria suursaadik Doris Danler võõrustas 22-liikmelist Eesti eriolümpia delegatsiooni, kes lendab homme Austriasse eriolümpia talvistele maailmamängudele.

TÜ sporditeadlane rõhutab juriidika olulisust treeneritöös

13.03.17 ... Tartu Ülikooli sporditeaduste ja füsioteraapia instituudi juhataja Priit Kaasiku sõnul on kehakultuuri-alase hariduse juures olulised ka mitmed kõrvalharud, mida tundmata ei saa teinekord baasharidus isegi realiseeruda. Väga oluliseks peab ta treenerite teadmiste tõstmist õigusalastes küsimustes.

"Spordipühapäevas" tuleb juttu võrkpallist ning treenerite koolitamisest

12.03.17 ... Märtsikuu teine „Spordipühapäev“ vaatab tulevikku ja seda nii lähemas kui ka kaugemas perspektiivis.

Harry Lemberg: Kääriku on tõusmas tuhast Eesti parimaks treeningkeskuseks Uuendatud 22:39

10.03.17 ... Suure treeneri Fred Kudu 100. sünniaastapäevale pühendatud aasta jätkus täna Tartus Dorpati konverentsikeskuses, kus peeti konverentsi "Fred Kudu – treenerist visionäär".

Sihtasutus Noored Olümpiale kuulutab välja ainulaadse stipendiumikonkursi

09.03.17 ... Kui tavapäraselt jagatakse sportlastele rahalisi stipendiume, siis sihtasutus Noored Olümpiale on võtnud oma südameasjaks luua noortele sportlastele tugisüsteem, mis lisaks rahalisele toele pakub ka erinevaid koolitusi arendamaks nende vaimset külge.

PILDIVIKTORIIN | Naistepäeva eri: kui hästi tunned meie naissportlasi?

08.03.17 ... ERR-i spordiportaali seekordse viktoriini temaatika on inspireeritud naistepäevast. Kui hästi tunned neid Eesti naissportlasi spordivälistes situatsioonides? Kliki õigel ruudul!

Valgamaal peetakse üha populaarsemaks muutuvaid talimäge

04.03.17 ... Kolmtuhat spordihuvilist kõigist maakondadest on praegu Valgamaal, et pidada 13. Eesti talimänge.

ERR vahendab märtsis 40 spordisündmuse otseülekannet

02.03.17 ... Juba märtsi esimene nädalavahetus tuleb sündmusterohke. Kuni 5. märtsini jätkuvad suusaalade maailmameistrivõistlused Lahtis, 3.-5. märtsini toimuvad Belgradis sisekergejõustiku Euroopa meistrivõistlused ning 4. märtsil alustab uut hooaega Eesti jalgpallimeistrivõistluste Premium liiga.

Putin: Venemaal ei ole kunagi olnud riiklikku dopinguprogrammi

01.03.17 ... Venemaa president Vladimir Putin sõnas, et Venemaal pole kunagi eksisteerinud riiklikul tasemel esinenud süstemaatilist dopingupettust.

EOK ja HTM-i haridusstipendiumi pälvisid 28 tippsportlast

23.02.17 ... Eesti Olümpiakomitee ning Haridus- ja Teadusministeeriumi haridusstipendiumi kõrg- või kutsehariduse omandamiseks pälvisid 2016/17 õppeaasta kevadsemestril 28 endist ja praegust tippsportlast 14 alalt. Kokku toetavad EOK ja HTM tippsportlaste õpinguid sel semestril 22 834 euroga.

Riiklikud spordi elutööpreemiad pälvisid Rein Haljand ja Rein Kirsipuu

09.02.17 ... Valitsus otsustas täna, 9. veebruaril kiita heaks Eesti Spordi Nõukogu ettepaneku ja määrata riiklikud spordi elutööpreemiad ujumistreenerile, spordipedagoogile ja -teadlasele, olümpialiikumise arendajale Rein Haljandile ning jalgratturile ja jalgrattatreenerile ning jalgrattaspordi arendajale Rein Kirsipuule.

Eesti võistleb talvisel Euroopa noorte olümpiafestivalil 19-liikmelise koondisega

08.02.17 ... Sel pühapäeval algaval talvisel Euroopa noorte olümpiafestivalil on Eesti koondis esindatud 19 sportlasega viiel alal – laskesuusatamine, murdmaasuusatamine, mäesuusatamine, suusahüpped ja iluuisutamine.

Kaljuveer Pahvi lahkumisest: visioonid ei läinud kokku, aga läksime sõbralikult lahku

31.01.17 ... Postimehe sporditoimetuse pikaajaline juht Peep Pahv lahkus esmaspäeval päevapealt ametist, põhjuseks on Eesti Meedia sporditoimetuse loomine. Toimetust hakkab juhtima Eesti Rahvusringhäälingu sporditoimetuse eelmine juht Marko Kaljuveer, kes mullu asus tööle Eesti Meedias.

Tuhmunud kuldmedalitega Hiina pöörab spordisüsteemis uut lehekülge

30.01.17 ... Laupäeva varahommikul algas Hiina kalendri järgi uus aasta. Uus lehekülg on viimasel kümnendil pööratud ka võimsalt kasvanud Hiina spordimajanduse aastaraamatutes, mis on Hiina valitsuse raamaturiiulitel asendanud olümpiaväljaanded. Maailma rahvarohkeima riigi spordimaastikul on toimumas suured muutused.

Tiit Karuks kõneles "Spordipühapäevas" Eesti spordiajakirjanike vanemast põlvkonnast

30.01.17 ... Vikerraadio spordisaates „Spordipühapäev“ on nüüdsest kavas rubriik „Kuu kommentaar“, mille autor on teenekas spordiajakirjanik ning armastatud raadiohääl Tiit Karuks. Iga kalendrikuu lõpus peatub autor sündmustel ja probleemidel, mis tema jaoks perioodi jooksul esile tõusid ning südamele jäid. Sellel korral rääkis Karuks ühest spordiajakirjanike põlvkonnast.

Eriolümpia patrooniks sai Hannes Hermaküla

30.01.17 ... Eriolümpia Eesti Ühenduse patroon on alates käesoleva aasta jaanuarist ETV telenägu Hannes Hermaküla.

Tänasest algab ETV2-s dokfilmide sari tippspordis läbi lüüa üritavatest lastest

30.01.17 ... Alates tänasest näeb ETV2 ekraanil kuuel esmaspäeval dokumentaalsarja lastest, kes näevad ränka vaeva, et tippspordis läbi lüüa ning samal ajal ka igapäevaelu tegemistega toime tulla.
ülekanded ja saated
ERR Sport
27. mai kl 12.55

Jalgpalli naiste karikafinaal

ETV
27. mai kl 15.50

Jalgpalli meeste karikafinaal

ETV2
28. mai kl 13.30

Sõudmise EM Tšehhis

ETV2
28. mai kl 19.30

TV10 Olümpiastarti, 4. etapp

ERR Sport
30. mai kl 19.55

Jalgpalli Premium liiga: JK Narva Trans – Tallinna FC Levadia