Varia

Tallinnas esineb Cristiano Ronaldot ravinud kuulus kirurg

17.10.17 ... Novembri alguses toimub Tallinnas rahvusvaheline sümpoosion ja praktiline töötuba "Around the Ankle", mille peaesinejana saabub Eestisse maailmakuulus hüppeliigesekirurg professor Niek van Dijk.

Algas konkurss "Eesti aasta spordivabatahtlikud 2017”

12.10.17 ... Rahvusvaheline Spordivabatahtlike Liikumine SCULT kuulutas teistkordselt välja Eesti aasta spordivabatahtlike tunnustamise konkursi, mis kestab kuni 20. oktoobrini ja kus on kuues alljärgnevas kategoorias nii eraisikutel kui organisatsioonidel võimalik üles seada oma kandidaate.

Soomlased valisid kõigi aegade parimaks üheksakordse olümpiavõitja

11.10.17 ... Sponsor Insight korraldatud küsitlusel valisid soomlased kõigi aegade parimaks sportlaseks Paavo Nurmi.

FOTOD | Tallinnas avati multifunktsionaalne Sõle spordikeskus

11.10.17 ... Põhja-Tallinnas avati kolmapäeval multifunktsionaalne Sõle spordikeskus, mis on mõeldud nii tipp- kui ka rahvasportlastele.

EOK ja HTM-i haridusstipendiumid pälvisid 28 tippsportlast

10.10.17 ... Eesti Olümpiakomitee ning Haridus- ja Teadusministeeriumi haridusstipendiumi pälvisid 2017. aasta sügissemestriks 28 tippsportlast.

EOK tunnustas Eestimaa sportlikke perekondi

08.10.17 ... Eesti Olümpiakomitee tunnustas Eestimaa sportlikke perekondi, kelle valisid välja maakondade spordiliidud.

Nõmmel avati nimeline pink spordimees Heldur Tuulemäele

07.10.17 ... Laupäeval, 7. oktoobri keskpäeval avati Hiiu staadioni peavärava kõrval nimeline pink legendaarsele spordimehele Heldur Tuulemäele, kes on spordiga tegelenud ligi 80 aastat.

Õpetajad pääsevad edaspidi spordimuuseumisse tasuta

04.10.17 ... Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum pakub esimesena Eesti muuseumimaastikul õpetajatele tasuta muuseumikülastust.

Lõikusel käinud Laanmäe: tahan uut aastat alustada puhtalt lehelt

03.10.17 ... Tallinnas toimub kahe päeva jooksul ROK-i topeltkarjääri koolitusprogramm, mis pakub tipp- ja noorsportlastele ideid tuleviku planeerimisel nii sportlaskarjäärii ajal kui pärast selle lõppu.

VIDEO | Milliste spordialadega on tegelenud ERR-i juhatuse esimees?

02.10.17 ... 1. juunist alustas Eesti Rahvusringhäälingu juhatuse esimehena tööd Erik Roose. ERR-i sporditoimetus uuris, milline on tema seos spordiga ja milline on tema peamine eesmärk ERR-i juhina just sporditoimetusega seoses.

Hüvasti, EPA võimla! Ole hoitud ka edaspidi!

01.10.17 ... Lõppeva nädala kolmapäeval sai Tartus kogeda tõelist spordinostalgiat. Nimelt jäeti pidulikult hüvasti endise Eesti Põllumajanduse Akadeemia võimlaga, kus aastakümnete vältel peeti võistlusi paljudel spordialadel. Saali ajalugu on eriline, sest võimla rajati 1950. aastatel kunagise Maarja kiriku varemetele.

Jaanus Kriiski sulest ilmus raamat Eesti treeneritest

29.09.17 ... Kergejõustikutreener Jaanus Kriisk on kirjutanud raamatu "Treener ehk kohtumine Kogemusega", mille kolmesajal leheküljel saab tutvuda Eesti treenerite kogemuste ja läbielamistega.

Alkohol kaob WADA keelatud ainete nimekirjast

30.09.17 ... Maailma antidopingu organisatsioon WADA eemaldas 2018. aastaks keelatud ainete ja meetodite nimekirjast alkoholi.

Teatejooks kogus liikumisvõime kaotanud laste raviks 5700 eurot

30.09.17 ... Tänavuse üle-eestilise laste Teatejooksuga koguti 5700 eurot 8-aastase Aleksei ja 17-aastase Matsi ravi toetuseks Haapsalu Neuroloogilises Rehabilitatsioonikeskuses.

Vene kohus andis käsu dopingulabori direktori vahistamiseks

28.09.17 ... Moskva kohus andis käsu vahistada USA-sse põgenenud endine dopingulabori direktor Grigori Rodtšenkov, kes oli Maailma Antidopinguagentuuri (WADA) üks peamisi teabeallikaid dopingu tarvitamise kohta Vene spordis.

Üliõpilasspordi hiilgus jõudis juubeliks spordimuuseumisse

27.09.17 ... Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi keldrigaleriis on alates 24. septembrist vaatajaile avatud üliõpilasspordi näitus.

Korvpallilegendid jätsid EPA võimlaga lõplikult hüvasti

27.09.17 ... Tartu Maarja kirikusse kogunesid Eesti korvpallilegendid, et selle ruumides 50 aastat tegutsenud EPA võimlaga lõplikult hüvasti jätta. Juba paari aasta pärast hakkab hoones taas kirik tööle.

VIDEO | Eestlased võitsid Võitmatute mängude sõudevõistlustelt kolm medalit

27.09.17 ... Eesti aja järgi täna varahommikul Torontos toimunud Võitmatute mängude (Invictus Games) sõudeergomeetrite võistlustel näitasid Eesti vigastatud sõdurid head vormi, võites ühe õhtuga kaks kulda ja pronksmedali.

Rahvusvaheline spordinädal viib Kanteri, Kiivikase ja Tamme tagasi kooli

25.09.17 ... 23.-30. septembrini tähistatav üleeuroopaline Spordinädal on kasvanud Eesti suurimaks liikumist ja tervislikku eluviisi propageerivaks ettevõtmiseks, milles osaleb sadu koole, spordiklubisid ja tööandjaid. Spordinädala patroonid Gerd Kanter, Ott Kiivikas ja Jüri Tamm külastavad sel nädalal koole üle Eesti, et innustada õpilasi leidma endale sobivat liikumisrütmi.

Korvpallitreener: Eesti noorte kehalised võimed on drastiliselt halvenenud

24.09.17 ... Eelmisel pühapäeval üllatas vaid paari miljoni elanikuga Sloveenia korvpallikoondis spordihuvilisi, võites Euroopa meistritiitli. Eesti pallimängude võistkondadest on viimastel aastatel rahvus-vaheliselt edukas olnud vaid võrkpallikoondis. Karl Mihkel Eller uuris, miks Eesti suuremad pallimängualad pole rahvusvahelisel tasemel läbi löönud.

Euroopa Spordinädal keskendub laste tegevustele

23.09.17 ... Tartus avati pidulikult kolmandat korda toimuv Euroopa Spordinädal. Asjakohast sportlikku eeskuju näitasid seejärel noored, kes võtsid osa Tartu Rattamaratoni lastesõitudest.

"Spordipühapäevas" võetakse kokku kahetine hooaeg jalgrattaspordis

23.09.17 ... Sel nädalal tuleb Vikerraadio saade "Spordipühapäev" lisaks Eesti Rahvusringhäälingu stuudiole otse-eetrisse ka Kalevi Spordihallist.

Täna avatakse Tartus üleeuroopaline spordinädal

23.09.17 ... Täna, 23. septembril avatakse Tartu Tähtvere spordipargis Euroopa Spordinädal XX Tartu rattamaratoni lastesõitude raames, kus starti oodatakse ligi 3000 noort ratturit.

Gerd Kanter tähtsustab haridust: majandus on sportlasele väga oluline

21.09.17 ... Täna ja homme toimub Tartus Eesti Euroopa Liidu eesistumise spordikonverentsm, mis keskendub sportlase topeltkarjäärile spordis ja hariduses.

Eesti universiaadikoondisele planeeritakse kehtestada kriteeriumid

21.09.17 ... Tänavu 19.-30. augustil peeti suveuniversiaad Taiwanis, kus osales ligemale sada eestlast ja võideti üks medal - Juhan Mettis judo raskekaalus hõbeda. Eesti Akadeemilise Spordiliidu juht Ants Veetõusme sõnul aga kõik sportlased suurvõistluse taset välja ei vedanud ja tulevikus soovitakse osadel aladel seada üles kriteeriumid.

Tartus toimus rahvusvaheline tudengispordipäev

21.09.17 ... Sel nädalal on suur osa Eesti spordivaldkonna juhtidest ja spetsialistidest kogunenud Tartusse. Eesti Euroopa Liidu eesistumisprogrammi raames leiab aset terve rida üritusi. Täna ja homme peetakse spordivaldkonna konverentsi ja laupäeval avatakse pidulikult III Euroopa spordinädal.

VAATA | Kääriku spordikeskuse arendusse suunatakse 12 miljonit eurot

19.09.17 ... Valitsus leppis neljapäevasel kabinetinõupidamisel kokku 2018. aasta riigieelarves, kus tänavuse aastaga võrreldes suurenevad investeeringud 10 protsenti. Riigi strateegiliste investeeringute kõrval suunatakse raha ka väiksematele, kuid mitte vähemolulistele projektidele. Näiteks arendatakse järgneva kolme aasta jooksul välja Kääriku spordikeskus.

Harrastussportlastele algab taas loengusari "Treeni teadlikult"

13.09.17 ... Teisipäeva õhtul, 26. septembril 2017.a. algab taas "Treeni teadlikult" loengusari, mis sügisel keskendub praktiliste teadmiste edasi andmisele toitumise, alaselja ja õlaprobleemide lahenduste, harjutusvarade ja treeningsõltuvusele.

Spordimuuseumis pandi alus tippsportlasi kaasavale perepäevade sarjale

13.09.17 ... Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum on alustanud perepäevade sarjaga, mis võiks inspireerida nii lapsi kui nende vanemaid. Nimelt saavad muuseumi ruumides üle mõne laupäeva kokku spordist huvitatud perekonnad ja praegused Eesti tippatleedid.

WADA: Venemaa peab lõpetama süü teiste kaela veeretamise

13.09.17 ... Rahvusvaheline Dopinguagentuur WADA ärgitas kolmapäevases ametlikus teates Venemaad lõpetama teiste süüdistamist ning tunnistama oma süüd viimastel aastatel üles kerkinud dopinguskandaalides.

Spordiagendid: Eesti pallurite vastu tuntakse Euroopas suurt huvi

11.09.17 ... Kokkuta Managementi kuuluvad Eesti spordiagendid Madis Kokkuta ning Marten Lombiots käisid Vikerraadio saates "Spordipühapäev" oma igapäevatööd tutvustamas ning rääkisid, et Eesti võrkpalluritel ja korvpalluritel hoitakse Euroopas silma peal.

Audentese spordigümnaasiumis alustas kooliaastat 214 noorsportlast

05.09.17 ... Audentese spordigümnaasiumis alustas tänasest õppetööd 214 noorsportlast, neist 164 Tallinnas ja 50 Otepää filiaalis. Tippsportlaste kasvulavaks oleva spordigümnaasiumi õpilaste seas on mitmeid juba rahvusvahelistel võistlustel tituleeritud sportlasi – olümpiafestivali medaliste ning tiitlivõistlustelt kõrgeid kohti võitnud noori.

Septembris toimub üle-eestiline töökohaspordikuu

04.09.17 ... Septembris tähistatakse Eesti Olümpiakomitee, Ühenduse Sport Kõigile ja Kultuuriministeeriumi eestvedamisel töökohaspordikuud, mille eesmärk on kutsuda inimesi üles töökohal või kolleegidega liikuma ning tööandjaid üles looma oma töötajatele liikumisvõimalusi.

Aasta tervisespordirajatised on Tõrva Terviserajad ja Pirita Spordikeskus

28.08.17 ... Vabariigi Presidendi poolt ellu kutsutud kodukaunistamise konkursil "Eesti kaunis kodu 2017" tunnustati Eesti Olümpiakomitee eestvedamisel parimaid tervisespordirajatisi, milleks tänavu nimetati Tõrva Terviserajad ja Pirita Spordikeskus.

"Spordipühapäevas" tuleb juttu võrkpallist, suveuniversiaadist ning rallist

27.08.17 ... Tänavune spordisuvi lõpeb mitmete märgiliste võistlustega, millest ei vaata mööda ka augustikuu viimane "Spordipühapäeva" saade.

Eesti koondis sõidab suveuniversiaadile

03.08.17 ... Juba vähem kui kolme nädala pärast avatakse Taipeis (Taiwan) XXVIII suveuniversiaad, mis oma tähtsuselt, suuruselt ja tasemelt on teine multispordiüritus pärast olümpiamänge. Universiaadile oodatakse enam kui kümmet tuhandet osalejat 170-st riigist. Sportlasküla avatakse 12. augustil, mil saabuvad sinna ka esimesed Eesti delegatsiooni liikmed.

Noorte olümpiafestival: Kaarele kuues koht, tennisistid pronksimatšile

28.07.17 ... Euroopa noorte olümpiafestivalil saavutas Kertu Kaare täna 50 m vabaltujumises kõrge kuuenda koha ajaga 26,38. Kuldmedali võitis Itaalia ujuja Costanza Cocconcelli ajaga 25,82, poodiumile pääsemiseks tuli täna näidata aega 26,06.

Euroopa olümpiafestivali teine päev: pronksmedal ja kaks noorterekordit

26.07.17 ... Teisipäev oli Eesti koondisele Euroopa noorte olümpiafestivalil Györis edukas - Gleb Karpenko võitis jalgrattasõidu 10 km eraldistardis pronksmedali, Kertu Kaare uuendas 100 m vabaltujumises kaks korda Eesti noorte rekordit ning Lilian Turban saavutas kaugushüppes kaheksanda koha.

Uus toetusskeem tõstab treenerite ja korrastab kohtunike töötasu

20.07.17 ... Valitsuskabinet kiitis heaks Kultuuriministeeriumi ettepaneku muuta noortega töötavate treenerite tööjõukulude toetussüsteem paindlikumaks, et toetada treenerite töötasu tõusu. Samuti kiitis valitsus heaks plaani aidata spordiorganisatsioonidel minna spordikohtunike tasustamiselt stipendiumitega üle töötasude maksmisele.

Pärnus peeti esimest korda 100 km pikkune multispordivõistlus

18.07.17 ... Pühapäeval, 16.juunil Pärnus toimunud STIHL Multisport Challenge (SMC) pakkus kahe erineva pikkusega rajal osalenutele rohkelt elamusi suvepealinna Pärnu ja selle lähiümbruse maastikul.

Pajusi mudajooksu võitsid Mardo Lundver ja Kristel Sibul

15.07.17 ... Eesti ekstreemjooksude karikasarja kolmanda etapi, täna toimunud II Pajusi mudajooksu ligi 10 km pikkuse mitmesuguste takistustega distantsi võitsid Mardo Lundver ja Kristel Sibul.

Eesti treenereid kimbutavad probleemid on aktuaalsed kogu Euroopas

15.07.17 ... Neljapäeval ja reedel olid Hotelli Meriton konverentsikeskuses koos treenerid, sportlased ja spordijuhid pea 30 riigist. Nimelt toimus Tallinnas Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumiskonverents "Treenerite roll ühiskonnas. Lisades väärtust inimeste ellu".

Täna algas Eesti eesistumise spordikonverents

13.07.17 ... Täna algas Tallinnas Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise spordikonverents, kus räägitakse treenerite rollist ühiskonnas.

Ameerika jalgpall võimutseb kõige väärtuslikumate tiimide edetabelis

12.07.17 ... Ajakirja Forbes avaldatud info järgi on hetkel maailma kõige väärtuslikumaks spordivõistkonnaks Dallas Cowboys'i meeskond ning iga-aastases tabelis annavadki tänavu tooni just ameerika jalgpalliliiga NFL võistkonnad.

EOK lähetab Euroopa noorte olümpiafestivalile 49-liikmelise koondise

10.07.17 ... Eesti Olümpiakomitee lähetab 23.-29. juulil Ungaris Györis toimuvale 14. suvisele Euroopa noorte olümpiafestivalile 49 sportlast seitsmel alal, milleks on aerutamine, jalgratas, judo, kergejõustik, korvpall, ujumine ja tennis.

EV 100 medalikonkursi võitis tammepuu motiiviga kujundus

05.07.17 ... 2018. aastal tähistavad spordiorganisatsioonid Eesti Olümpiakomitee eestvedamisel ühiselt kodumaa 100. sünnipäeva, riputades erinevate alade parimatele sportlastele kaela ühtse Eesti Vabariik 100 erikujundusega Eesti meistrivõistluste medalid. Koostöös Eesti Vabariik 100 korraldusmeeskonnaga läbi viidud rahvahääletusel valisid spordirahvas ja fännid järgmise aasta medaleid kaunistama Eesti rahvuspuu tamme motiivi kandva kujunduse.

Delegatsiooni juht: Saaremaa pole kunagi nii hästi esinenud

03.07.17 ... Gotlandil toimunud 17. ülemaailmsetel saarte mängudel tegi Saaremaa koondis oma läbi aegade parima esituse, kui 23 võistleva saare hulgas saavutati 6. koht.

TÄNA | ETV2 ekraanil on spordi superpühapäev

30.06.17 ... Tänasel pühapäeval pakub ETV2 spordisõpradele tõelist otseülekannete maratoni.

Noorte olümpiamängudel tarvitati tuhandete eurode eest alkoholi

28.06.17 ... Norra telekanal TV2 ja ajaleht VG leidsid Norra olümpia- ja paraolümpiakomitee ning spordikonföderatsiooni (NIF-i) eile avaldatud raportist, et Lillehammeris toimunud 2016. aasta noorte taliolümpiamängudel tarvitasid külalised ligi 20 000 euro eest alkoholi.

Venemaa dopingukütid võivad taas testima asuda

27.06.17 ... Maailma antidopingu agentuur (WADA) taastas osaliselt Venemaa antidopingu (RUSADA) tegutsemisõiguse.
täna otse
ERR Sport
22. oktoober kl 10.00

Tallinna Mõõk. Naiskonnavõistlus

ETV
22. oktoober kl 12.25

Tallinna Mõõk. Naiskonnavõistlus

ETV
22. oktoober kl 15.55

Tallinna Mõõk. Naiskonnavõistlus

ülekanded ja saated
ERR Sport
21. oktoober kl 9.00

Tallinna Mõõk. Individuaalturniir

ETV
21. oktoober kl 13.50

Tallinna Mõõk. Individuaalturniir

ETV
21. oktoober kl 17.00

Tallinna Mõõk. Individuaalturniir

ERR Sport
22. oktoober kl 10.00

Tallinna Mõõk. Naiskonnavõistlus

ETV
22. oktoober kl 12.25

Tallinna Mõõk. Naiskonnavõistlus

ETV
22. oktoober kl 15.55

Tallinna Mõõk. Naiskonnavõistlus

ETV2
23. oktoober kl 21.35

FIFA Gala. Jalgpalliauhinnad 2017

ETV2
27. oktoober kl 19.25

Jalgpalli Premium liiga: JK Narva Trans – Tallinna FC Levadia

ETV2
28. oktoober kl 14.00

Autoralli MM. Walesi ralli SS12

ETV2
28. oktoober kl 19.25

Käsipalli MM-valikmäng: Eesti – Bosnia ja Hertsegoviina

ETV2
29. oktoober kl 11.00

Autoralli MM. Walesi ralli SS18

ETV2
29. oktoober kl 13.30

Autoralli MM. Walesi ralli power stage ja rallistuudio

ERR Sport
31. oktoober kl 18.55

Jäähoki Meistrite liiga: Jyväskylä JYP – Tampere Tappara

ERR Sport
7. november kl 18.55

Jäähoki Meistrite liiga: Tampere Tappara – Jyväskylä JYP

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: