Kulturism ja fitness

Rannu ja Kiivikas korjasid Rootsist ja Maltalt medaleid

17.04.17 ... Nädalavahetusel toimusid kolm rahvusvahelise tasemega kulturismi ja fitnessi võistlust, kus oli esindatud kokku kuus eestlast.

Algas kogu aprilli kestev fitnessikuu

01.04.17 ... Aprillis tähistatakse Eesti Olümpiakomitee, Ühenduse Sport Kõigile ning Eesti Kulturismi ja Fitnessi Liidu eestvedamisel fitnessikuud, mille raames kutsutakse kõiki huvilisi treeningutega alustama ja tegema tutvust fitnessi mitmekülgsete võimalustega.

Eestlanna sai Rootsis bikiinifitnessis esikoha

25.03.17 ... Kevadise fitnessi võistlushooaja 2017. aastal avas võidukalt Spa&Sport Spordiklubi võistleja, pärnakas Agne Kiviselg, kes võistles Rootsis populaarsel turniiril Better Bodies Challenge.

Ott Kiivikas valiti Eesti kulturismi ja Fitnessiliidu uueks presidendiks

03.02.17 ... Eesti Kultursimi ja Fitnessi Liidu 2. veebruaril peetud üldkoosolekul valiti alaliidu uueks presidendiks Eesti tuntuim ja enimtituleeritud kulturist Ott Kiivikas.

Novembrikuu parim sportlane Ott Kiivikas: olen hea materjal kõigile ajakirjanikele

17.12.16 ... ERR-i sporditoimetuse novembrikuu parimaks sportlaseks valiti kulturist Ott Kiivikas, kes teenis maailmameistrivõistlustel neljanda koha.

Eesti Kulturismi ja Fitnessi Liit valis parimateks Kiivikase ja Koroljaki

17.12.16 ... Täna, 17. detsembril toimus Hilton Tallinn Park Hotellis Eesti kulturismi 50. aastapäevale pühendatud pidulik gala. Lisaks parimate sportlaste autasustamisele toimus ka Mati Õuna ja Indrek Otsuse raamatu "50 aastat võistluskulturismi Eestis" esitlus.

Kiivikas: üks kohtunik ütles, et teab maailmas kaht täiesti puhast kulturisti

06.12.16 ... Kulturist Ott Kiivikas naasis San Marinost, kus saavutas esmakordselt Mr. Olympia amatööride võistlusel kehakaalus kuni 85 kilorammi esikoha. Sellega pani 39-aastane Kiivikas ka punkti oma karjääri parimale hooajale.

Ott Kiivikas võitis amatööride Mr. Olympial kulla

04.12.16 ... Sellel nädalavahetusel San Marinos toimunud kulturismivõistlustel Mr. Olympia Amateur võttis Ott Kiivikas kuldmedali. Laupäeval toimusid eelvõistlused, kus Kiivikas pääses kindlalt kuue mehe sekka finaalidesse. Päev hiljem finaalis võttis mees oma esimese, ühtlasi kuldse, medali Mr. Olympialt.

Ott Kiivikas teeb hooaja viimase võistluse Mr. Olympial

03.12.16 ... Sellel nädalavahetusel, 3.- 4. detsembril, toimub San Marinos Mr. Olympia Amateur. Võistlusele sõidavad Eesti parim kulturist Ott Kiivikas ning rannafitnessi sportlane Kaspar Tõnisson. Mõlema mehe jaoks on tegu üle kolme kuu kestnud võistlushooaja viimase turniiriga.

Ott Kiivikas: ma tõmban ennast ikka pidevalt stepslist välja ka

20.11.16 ... Tänavu kulturismi MM-il karjääri kõrgeima ehk neljanda koha saanud Ott Kiivikas peab oma trumbiks eelkõige vaimset tugevust.

Kulturist Ott Kiivikas on rahul sellega, mida peeglist näeb

19.11.16 ... Kulturist Ott Kiivika jaoks oli lõppenud aasta karjääri edukaim. Kiivikas võitis sel aastal Eesti ja Euroopa meistritiitli ning saavutas maailmameistrivõistlustel neljanda koha.

Eesti teenis fitnessi MM-ilt kaks kuldmedalit

14.11.16 ... 12. ja 13. novembril toimus Poolas Bialystokis fitnessi MM, kus Kristina Koroljak ning Oleg Anissimov krooniti maailmameistriteks.

Elu parimas vormis Ott Kiivikas sai MM-il neljanda koha Uuendatud 22:17

06.11.16 ... Hispaanias Benidormis peetud kulturismi ja klassikalise kulturismi maailmameistrivõistlustel sai valitsev Euroopa meister ja 18-kordne Eesti meister Ott Kiivikas kaalukategoorias -85 kg neljanda koha.

Elu parimas vormis Ott Kiivikas võistleb nädalavahetusel MM-il

04.11.16 ... Sellel nädalavahetusel, 5.-6. novembril toimuvad Hispaanias Benidormis kulturismi ja klassikalise kulturismi maailmameistrivõistlused. Eestit esindab valitsev Euroopa meister ja 18-kordne Eesti meister Ott Kiivikas.

Ott Kiivikas tuli 18. korda Eesti meistriks

29.10.16 ... Kulturismi Eesti meistrivõistlustel jätkas oma pikka võiduseeriat Ott Kiivikas. Absoluutseks Eesti meistriks tuli ta 18. aastat järjest.

Kulturismi ja fitnessi meistrivõistlustel osaleb rekordarv sportlasi  

28.10.16 ... 29. oktoobril toimuvad Salme Kultuurikeskuses Eesti meistrivõistlused kulturismis ja fitnessis. Võisteldakse kulturismis, klassikalises kulturismis, laste fitnessis, bodyfitnessis, naiste kulturismis, rannafitnessis, bikiinifitnessis ja fitmodellis. Laval on lisaks ka noored sportlased ja juuniorid.

Ott Kiivikas tegi enda puhtuse tõestamiseks vabatahtlikult veretesti

27.10.16 ... Eesti parim kulturist Ott Kiivikas käib päris tihti dopingukontrollis ja peab seda usaldusväärsuse seisukohast väga oluliseks.

Ott Kiivikas läheb püüdma 18. Eesti meistritiitlit

26.10.16 ... 29. oktoobril toimuvad Salme Kultuurikeskuses Eesti meistrivõistlused kulturismis ja fitnessis. Võisteldakse kulturismis, klassikalises kulturismis, laste fitnessis, bodyfitnessis, naiste kulturismis, rannafitnessis, bikiinifitnessis ja fitmodellis. Laval on lisaks ka noored sportlased ja juuniorid.

Eesti kulturismi- ja fitnessisportlased võitsid Riiast 11 medalit

25.10.16 ... Pühapäeval, 22. oktoobril toimus Riias suur kulturismi- ja fitnessivõistlus Riga Pearl. Eestlaste jaoks oli võistlus väga edukas. Koju toodi kuus kulda, kolm pronks- ja kaks hõbemedalit. Lisaks pääses 19 sportlast finaalidesse ehk kuue parema hulka.

Elerin Vunder krooniti Fitness5 klassi Euroopa meistriks

24.10.16 ... Järjekorras teised Fitness5 Euroopa meistrivõistlused toimusid 22. oktoobril Sparta spordiklubis, kus Eestit esindas seitse sportlast.

Kümned Eesti kulturistid ja fitnessitegijad on sel nädalavahetusel võistlustules

22.10.16 ... Üle maailma on käimas tihe kulturismi- ja fitnessihooaeg ning nädalavahetusel sõidab üle 50 eestlase mainekatele kulturismivõistlustele.

Sparta spordiklubis toimuvad Fitness5 Euroopa meistrivõistlused

20.10.16 ... Teist korda ajaloos toimuvad Fitness5 Euroopa meistrivõistlused Sparta spordiklubis, 22. oktoobril, algusega kell 12.00. Võisteldakse neljas kategoorias: naised -60 kg ja +60 kg ja mehed -80 kg ja +80 kg.

Kiivikas võidutses Leedus, Kiviselg sai Rootsis esikoha

18.10.16 ... Möödunud nädalavahetusel osalesid eestlased kolmel kulturismi- ja fitnessivõistlusel.

Kiivikas ja Reimets jõudsid mainekal võistlusel Soomes medalile

10.10.16 ... Sellel nädalavahetusel, 8.-9.oktoobril toimus Soomes Lahtis Nordic Fitness Expo. Ürituse raames viidi läbi mitmeid võistlusi, sealjuures ka kulturismi- ja fitnessivõistlus Ben Weider Legacy Cup. Ott Kiivikas võitis kulturismis hõbemedali ja Reet Reimets bikiinifitnessis pronksmedali.

20 Eesti kulturisti ja fitness-sportlast astub üles suurel võistlusel Soomes

08.10.16 ... Sellel nädalavahetusel, 8.-9.oktoobril, toimub Soomes, Lahtis, Nordic Fitness Expo nimeline kulturismi- ja fitnessivõistlus. Ürituse raames viiakse läbi mitmeid võistlusi, sealjuures ka Ben Weider Legacy Cup, kus kategooria absoluutvõitjad lunastavad PRO kaardid.

Tallinna meistrivõistlustel fitnessis jagati tiitleid paljudes kategooriates

04.10.16 ... Tallinna Fitnessipäeva raames viidi läbi Tallinna lahtised meistrivõistlused fitnessis, mis meelitas kohale palju algajaid sportlaseid. Paljude jaoks oli võistlus esimeseks lavakogemuseks enne 29. oktoobril toimuvaid Eesti meistrivõistluseid.

Ott Kiivikas tuli Prahas neljandaks

02.10.16 ... 30. septembril ja 1. oktoobril toimus Prahas kulturismi- ja fitnessivõistlus EVLS Prague. Ott Kiivikas tuli neljandale kohale, Kaspar Tõnisson ja Kristina Nuut pääsesid kümne parima sekka, kuid jäid napilt välja finaalist.

Prahas toimuvale kulturismi- ja fitnessivõistlusele sõidab viis eestlast

30.09.16 ... 30. septembril ja 1. oktoobril toimub Prahas hiiglaslik kulturismi- ja fitnessivõistlus EVLS Prague. Eestit sõidavad võistlusele esindama viis sportlast. 

Oktoobri esimesel päeval leiab aset Tallinna Fitnessipäev

30.09.16 ... 1. oktoobril toimub esmakordselt Arigato Spordiklubis Tallinna Fitnessipäev, kuhu on oodatud kõik huvilised ja erinevate fitnessi alade harrastajad.

Ott Kiivikas võitis kõrgetasemelisel võistlusel hõbemedali

25.09.16 ... 23.-25. septembrini toimus Hispaania pealinnas Madridis kõrgtasemeline kulturismi- ja fitnessivõistlus Arnold Classic Europe. Eestit esindas 11-liikmeline koondis.

Oktoobri esimesel päeval leiab aset Tallinna Fitnessipäev

24.09.16 ... 1.oktoobril toimub esmakordselt Arigato Spordiklubis Tallinna Fitnessipäev, kuhu on oodatud kõik huvilised ja erinevate fitnessi alade harrastajad.

Eesti Antidoping peab eluaegse võistluskeelu all oleva Marek Kalmuse esinemisplaani ebaeetiliseks

22.09.16 ... 1. oktoobril Salme kultuurikeskuses toimuva fitnessiürituse korraldajad soovisid laval näha ka eluaegset võistluskeeldu kandvat kulturisti Marek Kalmust. Eesti Antidoping ning Eesti Kulturismi ja Fitnessi Liit saatis aga Kalmusele märgukirja, kus peetakse mehe võimalikku ülesastumist ebaeetiliseks.

Indias suri 104-aastaselt legendaarne "Tasku-Herakles"

06.06.16 ... Indias Kolkatas suri 104-aastaselt omaaegne tuntud kulturist Manohar Aich, kes teenis 150-sentimeetrise kasvu juures hüüdnime "Tasku-Herakles".

Eesti bikiinifitnessi sportlased võistlevad kõrgetasemelisel turniiril

20.05.16 ... Sellel nädalavahetusel, 21.-22. mail toimub Slovakkias Zilinas Diamond Cupi-nimeline kulturismi- ja fitnessivõistlus, mida viiakse läbi esimest korda.

Kiivikas võrdles praegust ja 2005. aasta vormi: kui panna need mehed kõrvuti, lõpeb võistlus vabaseisus

19.05.16 ... Mai alguses 15. korda Euroopa meistrivõistlustel võistelnud ja esimest korda kuldmedali võitnud 38-aastane kulturist Ott Kiivikas võrdles ETV hommikusaates „Terevisioon” enda tänavust vormi 2005. aasta vormiga.

Ott Kiivikas vormis püsimisest: ma ei korralda sünnipäeva nädal aega järjest nagu enamik

12.05.16 ... Euroopa meistriks kroonitud kulturist Ott Kiivikas kuulab imestusega kolleegide lugusid sellest, kui vaevaline on võistluste eel dieetidega enese vormiajamine. Ise ta toitumist mingiks kadalipuks ei pea.

Lisaks Kiivikale võitsid EM-il medali ka Andra Vagur ja Endla Vaher

09.05.16 ... 4.-8. mail toimusid Hispaanias Santa Susannas Euroopa meistrivõistlused kulturismis ja fitnessis. Eestlaste jaoks möödusid võistlused vägagi edukalt - Ott Kiivikasele kuld kulturismis, Andra Vagurile hõbe bikiinifitnessis ja Endla Vaherile pronks fitnessis.

Ott Kiivikas tuli Euroopa meistriks

06.05.16 ... Hispaanias Santa Susannas peetavatel Euroopa meistrivõistlustel kulturismis ja fitnessis tuli Ott Kiivikas kuni 85 kg kaaluvate meeste konkurentsis kulturismi Euroopa meistriks.

Ott ja Emilia Kiivikas: laste fitness pole naljategemine

03.05.16 ... 30. aprillil Salme Kultuurikeskuses toimunud Eesti karikavõistlustelt kulturismis ja fitnessis viisid isa ja tütar Ott ja Emilia Kiivikas koju kaks kuldmedalit. Perekond Kiivikas käis ETV saates „Ringvaade“, et rääkida nii lõppenud võistlusest kui tulevikuplaanidest.

Perekond Kiivikas võitis Eesti karikavõistluselt kaks kuldmedalit

30.04.16 ... 30. aprillil toimusid Salme Kultuurikeskuses Eesti karikavõistlused kulturismis ja fitnessis. Võisteldi kulturismis, klassikalises kulturismis, fitnessis, bodyfitnessis, naiste kulturismis, rannafitnessis, bikiinifitnessis ja esmakordselt viidi läbi ka laste fitnessi võistlus 7-15-aastaste sportlaste arvestuses.

Ott Kiivikas võistleb koos kaheksa-aastase tütrega Eesti karikavõistlustel

29.04.16 ... 30. aprillil algusega 11 toimuvad Salme kultuurikeskuses Eesti karikavõistlused kulturismis ja fitnessis. Lisaks paljudele teistele astub üles Ott Kiivikas kulturismis ning tema kaheksa-aastane tütar Emilia Kiivikas laste fitnessis. Emilia jaoks on tegemist tema esimese võistlusega kodupubliku ees ning isa ja tütre jaoks esimeseks võistluseks ühel laval.

Sellel nädalal peetakse Fitnessnädala kampaaniat

25.04.16 ... Ühendus Sport Kõigile, Eesti Olümpiakomitee ja Eesti Kulturismi ja Fitnessi Liiduga koostöös viiakse 24. aprillist kuni 1. maini läbi kampaania Fitnessnädal.

Kiivikase kaheksa-aastane tütar teeb debüüdi laste fitnessis

22.04.16 ... 24. aprillil toimuvad Baltimaade üks suurematest kulturismi- ja fitnessivõistlustest, Läti lahtised meistrivõistlused, millest võtab osa koguni 45 Eesti sportlast.

Kiivikas võitis Rootsis kuldmedali

17.04.16 ... 16. aprillil toimus Rootsis Malmös mainekas kulturismi- ja fitnessivõistlus Sweden Grand Prix. Eestit esindas 14 sportlast, kellest neli tulid medalile.

Eestit esindab kulturismi- ja fitnessivõistlusel Rootsis 14 sportlast

15.04.16 ... Laupäeval, 16. aprillil toimub Rootsis, Malmös, mainekas kulturismi- ja fitnessivõistlus Sweden Grand Prix. Eestit esindab 14 sportlast.

Lõuna-Eesti karikavõistlustel kulturismis ja fitnessis osalesid sel aastal ainult algajad sportlased

10.04.16 ... Laupäeval toimusid järjekorras kaheksandad Lõuna-Eesti karikavõistlused kulturismis ja fitnessis. Kui eelnevatel aastatel on võistlus läbi viidud nii algajate kui ka edasijõudnute arvestuses, siis sel aastal korraldati võistlus ainult neile, kellel eelnev võistluskogemus puudus. Mitmed sportlased said kogemuse juba 30. aprillil Tallinnas toimuvate Eesti karikavõistluste jaoks.

Ott Kiivikas võistleb Oslo GP võistlusel

08.04.16 ... Ott Kiivikas osaleb laupäeval, 9. aprillil hooaja teisel võistlusel Norras Oslo Grand Prix võistlusel.

Eestlanna naaseb Saksamaalt bikiinifitnessi esikohaga  

28.03.16 ... Möödunud nädalavahetusel toimunud kõrgtasemeline võistlus, Loaded Cup, möödus Eesti sportlaste jaoks väga edukalt. Kokku võideti kolm hõbemedalit ja üks kuld.

Kulturismi- ja fitnessikoondis avab hooaja Saksamaal

24.03.16 ... Selle hooaja avapauk Eesti kulturismi- ja fitnessikoondise jaoks toimub 25.-27. märtsil Saksamaal, võistlusel nimega Loaded Cup 2016.

Eesti kulturismi ja fitnessikoondis sai pool aastat hiljem tänu dopinguküttidele medalilisa

29.01.16 ... Eelmise aasta 13.-18. mail Hispaanias toimunud Euroopa meistrivõistluste dopingukontrollide tulemused tehti teatavaks ning sellega tõusis Eesti kulturismi- ja fitnessikoondise medalisaak kaheksa peale, millest 3 olid kuldsed, 2 hõbedat ja 3 pronksi.
ülekanded ja saated
ETV2
28. aprill kl 19.25

Jalgpalli Premium liiga: Tartu JK Tammeka – Nõmme Kalju FC

ETV2
30. aprill kl 17.30

Autoralli MM: Argentina ralli