Purjetamine

Kalevi Jahtklubi meistrivõistlused avavad purjetamise Eesti MV sarja

24.05.17 ... Eeloleval nädalavahetusel Pirital toimuvad Kalevi Jahtklubi meistrivõistlused on käesoleva aasta EJL Purjetamise Eesti Meistrivõistluste sarja avaetapiks klassidele Laser Radial, Laser Standard ja F18. Neile lisaks on regatil Eesti MV arvestuse väliselt võistlustules RS Aero klass. Kokku on starti oodata enam kui 50 sportlast, kelle seas lisaks eestlastele on ka Läti ja Venemaa purjetajaid.

Lohesurfi Balti meistrivõistluste avaetapi võitis Madis Kallas

17.05.17 ... Eelmisel nädalavahetusel toimus lohelaua Formula Kite Balti meistrivõistluste esimene etapp, mille võitis ülekaalukalt Eesti lohesurfar Madis Kallas (Kite Team Estonia, Nelja Energia).

Puusta lõpetas RS:X EM-i 21. kohaga

14.05.17 ... Purjelauaklassi RS:X täiskasvanute ja juunioride Euroopa meistrivõistlused Prantsusmaal Marseille’s lõppesid meie parimale olümpiasurfarile Ingrid Puustale 21. kohaga.

Karpak lõpetas EM-i 12. positsioonil

13.05.17 ... Purjetaja Deniss Karpak lõpetas Finn klassi Euroopa meistrivõistlused Marseille's 12. kohaga.

Purjetamise maailma edetabeli esitosinas on neli eestlast

12.05.17 ... Rahvusvahelise Purjetamisliidu maailma edetabelis mahuvad praegu Eesti sportlastest kaheteistkümne parima sekka Finn klassis 8. kohal olev Deniss Karpak, naiste RS:X klassis 9. positsioonil asetsev Ingrid Puusta ja Laser Standardil 12. real paiknev Karl-Martin Rammo. Matšpurjetamise maailma edetabelis on 10. kohal Mati Sepp.

Purjelauduritele korraldatakse tänavu neli slaalomi etappi

10.05.17 ... Purjelaudurite 2017. aasta slaalomi sarja on planeeritud neli võistlusetappi. Võimalikud võistluskohad on Tallinn, Võsu, Saaremaa ja Pärnu. Täpne võistluskoht teatatakse paar päeva enne etapi algust.

Puusta on EM-il teise võistluspäeva järel 20. kohal

10.05.17 ... Purjelauaklassi RS:X täiskasvanute ja juunioride Euroopa meistrivõistluste teine päev Prantsusmaal Marseille’s möödus keerulistes tingimustes. EM-i kestel seni peetud kolme sõidu tulemuste alusel on Ingrid Puusta 20. positsioonil.

Deniss Karpak purjetas EM-il täna esikolmikusse

09.05.17 ... Prantsusmaal jätkuvatel purjetamise Euroopa meistrivõistlustel näitas täna head minekut Deniss Karpak.

Ingrid Puusta on EM-il avapäeva järel 23. kohal

09.05.17 ... Prantsusmaal Marseille’s algasid tugeva tuule oludes olümpiapurjelauaklassi RS:X täiskasvanute ja juunioride Euroopa meistrivõistlused. Eesti surfar Ingrid Puusta on esimese võistluspäeva järel 23. kohal.

Deniss Karpak on Finni EM-il 17. kohal

09.05.17 ... Prantsusmaal Marseille’s toimuvad Finn klassi Euroopa meistrivõistlused said esmaspäeval alguse karmides oludes. Deniss Karpaki avapäeva võtab kokku 17. positsioon.

Ingrid Puusta lõpetas Hyeres’i MK-etapi 12. kohaga

29.04.17 ... Prantsusmaal Hyeres’is toimuva purjetamise MK-etapi lõpetasid Eesti purjetajad Ingrid Puusta 12., Deniss Karpak 17., Karl-Martin Rammo 22., Anna Pohlak 44. ja Anre Nõmme 7. kohaga.

Purjetamise kongressil analüüsiti ala ühiskondlikke ja majandusmõjusid

27.04.17 ... Eesti purjetamise kongressile Tallinnas Kumus kogunes ligi 170 juhti ja spetsialisti nii erasektorist kui riigi- ja kohaliku omavalitsuse asutustest Eestist ja lähiriikidest, et analüüsida purjetamise ja väikelaevanduse mõju majandusele ja ühiskonnale.

Vennad Tõnisted tähistavad täna 50. sünnipäeva

26.04.17 ... 1988. aasta Seouli olümpial hõbeda ja neli aastat hiljem Barcelonas pronksi võitnud purjetajatest kaksikvennad Tõnu ja Toomas Tõniste saavad täna 50-aastaseks.

Ingrid Puusta on MK-etapi avapäeva järel kõrges konkurentsis

25.04.17 ... Prantsusmaal Hyeres’is algasid täna purjetamise Maailma karika etapi võistlussõidud. Avapäeva kokkuvõttes on meie sportlastest parimana purjelaudur Ingrid Puusta tublil 7. positsioonil.

Eesti Jahtklubide Liit viib purjetamise koolidesse

21.04.17 ... Eesti purjetamise kongressil Tallinnas räägiti purjetamise mõjust majandusele ja purjetamisharidusest. Jahtklubide Liidul on 2000 liiget ja eesmärgiks on jõuda kümne aasta jooksul 10 000 liikmeni.

Noor Eesti purjetaja krooniti Austrias Euroopa meistriks

16.04.17 ... Austrias Neusiedli järvel 10.-15. aprillini peetud Zoom8 klassi purjetamise Euroopa meistrivõistlustel võitis Pärnu noormees Hendrik Holtsmann poiste seas kuldmedali. Zoom8 tüdrukute EM-l saavutas Helen Pais 8. ja Romi Safin 10. koha.

Tali lohelaua kiirussõidu Eesti meistriks tuli Silver Kattai

04.04.17 ... Tali lohelaua GPS kiirussõidu Eesti meistrivõistlustel sõideti sel hooajal välja väga head ajad. Esikohale tulnud Silver Kattai, sõitis Maardu järvel 5X10 sek distantsil tulemuseks 81,056 km/h.

Eesti jahid tõusid konkurendi eemaldamise tõttu EM-i kullale ja hõbedale

03.04.17 ... 2016. aasta juulis Kreekas toimunud avamerepurjetamise Euroopa meistrivõistlustel Eestile au ja kuulsust toonud kahe meeskonna medalid muutusid tagantjärele veelgi säravamaks, kuna rahvusvaheline žürii tuvastas ja kinnitas Itaaliasse võidu viinud jahi Scugnizza omanik Vincenzo de Blasio ebasportliku käitumise. ORC C klassi 2016. aasta Euroopa meistri tiitel ja säravaimad medalid kuuluvad nüüd Aivar Tuulbergi meeskonnale jahil Katariina II ja hõbedased medalid Ott Kikkase meeskonnale jahil Sugar.

Karpak oli Hispaanias viies ja Puusta seitsmes

01.04.17 ... Hipaanias Palmal peetaval Trofeo S.A.R. Princesa Sofia Iberostar regatil, mis on EUROSAF Champions Sailing Cup etapiks, toimusid täna otsustavad finaalsõidud. Meie purjetajatest finaalidesse kvalifitseerunud Deniss Karpak lõpetas regati 5. ja Ingrid Puusta 7. kohaga.

Karpaki kõrval stardib tänastes finaalides ka Puusta

01.04.17 ... Hipaanias Palmal peetaval Trofeo S.A.R. Princesa Sofia Iberostar regatil, mis on EUROSAF Champions Sailing Cup etapiks, said eilsega kõigis klassides läbi avaseeria sõidud. Laupäeval peetakse osades klassides medalisõite, teistes aga finaale ning meie purjetajatest on stardis Deniss Karpak ja Ingrid Puusta.

Trofeo Princesa Sofia regatil pääses Deniss Karpak otse finaali

30.03.17 ... Hispaanias Palmal käimas oleval EUROSAF Champions Sailing Cup osavõistlusel ootavad Finn klassi homme ees poolfinaali kvalifikatsioon ning seejärel kohe ka poolfinaal. Deniss Karpak neis sõitudes aga startima ei pea, kuna avaseeria järgselt 2. kohal olijana pääses ta otse laupäeval peetavasse finaali.

Meelis Rang, Raul Mihkel Anton ja Ingrid Puusta on talisurfi Eesti meistrid

29.03.17 ... Talisurfi Eesti meistrivõistluste sari koosnes kolmest etapist – kursisõidu, slaalomi ja kiirussõidu etapist. Esimesed kaks etappi olid fikseeritud kuupäevaga üritused. Kiirussõidu etapp kestis läbi kogu talihooaja. Nüüd mil jääle minek on Eestis ametlikult keelatud ja GPS kiiruse tulemust enam sõita ei saa, võib ka talisurfi Eesti meistrivõistluste sarja lõppenuks lugeda.

Karpak jätkab EUROSAF meistrite karika regatil esikohal

29.03.17 ... Hispaanias Palmal toimuval 48. Trofeo S.A.R. Princesa Sofia Iberostar regatil, mis on ühtlasi EUROSAF meistrite karikasarja etapiks, said mitme grupina võistlevates Laser Standard, 49er ja Laser Radial klassides läbi kvalifikatsioonisõidud, mille tulemuste alusel Eesti purjetajatest jätkavad kuldgruppides Karl-Martin Rammo ja Anna Pohlak. Ühe fliidina võistlevas Finn klassis hoiab Deniss Karpak liidrikohta.

Deniss Karpak alustas EUROSAF meistrite karika regatti liidrina

28.03.17 ... Hispaanias Palmal algas eile EUROSAF Champions Sailing Cup sarja osavõistluseks olev 48. Trofeo S.A.R. Princesa Sofia Iberostar regatt, kus on arvukalt esindatud ka Eesti purjetamiskoondis. Avasõitude järel on Deniss Karpak Finn klassis võistlust juhtimas.

World Sailingu komisjonide töösse panustavad ka eestlased

09.03.17 ... 3. märtsil sai ametliku kinnituse, et purjetamise katusorganisatsiooni World Sailing komisjonidesse arvati taaskord ka kaks eestlast – Agnes Lill ja Andrus Poksi, kes panustavad kõrgetasemelistes töögruppides maailma purjetamise arendamisse järgmised neli aastat.

Edukad jääpurjetajad publikut ligi ei meelita: liiga külm on!

08.03.17 ... Tänavune talv jääb Eesti spordis eelkõige meelde laskesuusatamise ning põhja suusaalade maailmameistrivõistluste ja Kelly Sildaru kahe autasuga Aspenis peetud X-mängudelt. Alade spektrit laiendades võime aga öelda, et rohkelt medaleid tõid meile hoopis jääpurjetajad, kes osalesid väga edukalt kolmedel tiitlivõistlustel.

Jääpurjetamise Eesti meistrivõistlused võitis DN klassis Vaiko Vooremaa

06.03.17 ... Reedest pühapäevani toimusid Võrtsjärvel jääpurjetamise Eesti meistrivõistlused, kus DN täiskasvanute klassis saavutas võidu Vaiko Vooremaa ning DN juuniorite hulgas võttis ülekaaluka võidu saarlane Kevin Grass. Ice-Optimisti noorteklassis võidutses vastne 10-aastane maailmameister Georg Paomees, Monotüüp-XV klassis olid kiireimad Olev Oolup ja Andrus Padu.

Eesti talisurfaritele MM-ilt kolm hõbedat ja kolm pronksi

28.02.17 ... Talisurfi maailmameistrivõistlused WISSA 2017 toimusid Venemaal Samaara oblastis Togliattis suurel laial Volga jõel, mida kohaliku autotööstuse järgi kutsutakse Žiguli mereks.  

Eesti jääpurjetajad teenisid Monotüüp XV EM-ilt kaks medalit

21.02.17 ... 13.-18. veebruaril toimusid jääpurjetamise Monotüüp XV klassi Euroopa meistrivõistlused, mis korraldati Rootsis Fiskebodas, kaunil Hjälmareni järvel.

Puusta: pean väikesed vead kõrvaldama

17.02.17 ... Ingrid Puusta ja Karl-Martin Rammo teevad tööd selle nimel, et võita lähiaastatel karjääri esimene tiitlivõistluste medal. Mõlemad kuuluvad juba purjetamise maailma paremikku, aga väike samm on vaja edasi astuda.

Eesti purjetajate eesmärk Tokyo olümpial on koht esikümnes Uuendatud 22:04

16.02.17 ... Täna, 16. veebruaril avalikustas Tokyo 2020 Eesti olümpiapurjespordikoondis oma olümpiaettevalmistuste tegevuskava ja eesmärgi jõuda olümpial esimese kümne hulka.

Harku järvel selgitati Eesti meistrid talisurfi slaalomis

14.02.17 ... Talisurfi slaalomi Eesti meistrivõistluste etapp toimus Harku järvel. Esimesel võistluspäeval tuult praktiliselt polnud ning sõite pidada ei saanud. Teisel võistluspäeval oli tuul olemas, kuid õhuke ja kohati tihe lumi takistas kelkude liikumist. Samas olid tingimused kõigile 25 võistlejale võrdsed. Peeti kvalifikatsiooniring ning kaheksa võistlussõitu.

Talisurfi Eesti meistrivõistluste etapi võitis maailmameister Leontjevs

31.01.17 ... Möödunud nädalavahetusel kogunesid Võrtsjärvele Eesti tugevamad talisurfarid, et välja selgitada purjekelkude ja lohe klassi parimad kursisõitjad. Meeldiva üllatusena võttis Eesti meistrivõistluste etapist osa ka ala valitsev maailmameister, lätlane Aleksandrs Leontjevs.

Jääpurjetamise Eesti karikaetapi võitis Ice-Optimist klassis Daniel Rüütel

30.01.17 ... Nädalavahetusel peeti Orissaares jääpurjetamise Eesti karikavõistluste kolmas etapp ja Saaremaa meistrivõistlused, kus kuni 16-aastaste seas Ice-Optimist klassis saavutas võidu Daniel Rüütel. DN juuniorite hulgas sõitis end esimeseks saarlane Kevin Grass. DN täiskasvanute klassis läks võit Madars Alvikisele. Monotüüp-XV klassis võidutsesid seekord Indrek Aavik ja Erki Riim.

Puusta jäi Miamis esimesena medalisõidust välja, Rammo hoiab 6. kohta

28.01.17 ... USA-s, Miamis toimuval purjetamise MK-etapil on Karl-Martin Rammo Laser klassis kolmanda päeva järel 6. kohal ning Ingrid Puusta lõpetas RS:X klassi võistluse 11. kohaga.

Miamis kuuendaks langenud Rammo: mind toodi väikest viisi pilvedest maale tagasi  

27.01.17 ... USA-s Miamis toimuval purjetamise maailma karikal on Karl-Martin Rammo Laser klassis kolmandapäeva järel kuuendal kohal ning Ingrid Puusta RS:X klassis 12. kohal.

Karl-Martin Rammo jätkab Miami MK-etapil teisel kohal

26.01.17 ... USA-s, Miamis toimuval purjetamise MK-etapil on Karl-Martin Rammo Laser klassis teise päeva järel esikohaga võrdsete punktidega teisel kohal ning Ingrid Puusta paikneb RS:X klassis 13. kohal.

Karl-Martin Rammo tõmbab maailma karikal esmakordselt selga liidrisärgi

25.01.17 ... Eesti Laser-klassi purjetaja Karl-Martin Rammo alustas Miamis peetavat MK-etappi suurepäraselt, kui hoiab kahe sõidu järel liidripositsiooni. Esimese sõidu Rammo võitis ja teises oli neljas.

Jääpurjetamise Läänemaa meistrivõistlused võitsid Ott ja Juhan Kolk

16.01.17 ... Roomassaares peeti möödunud nädalavahetusel jääpurjetamise Eesti karikavõistluse teine etapp ja Läänemaa MV, kus Monotüüp-XV klassis võidutsesid vennad Ott ja Juhan Kolk. DN-klassis saavutas esimese koha lätlane Madar Alvikis ning DN juunioride seas sai võidu Kevin Grass.

Suri purjetamise olümpiahõbe Aleksandr Tšutšelov

02.01.17 ... Eile, 1. jaanuaril suri 83 aasta vanusena 1960. aastal Rooma olümpiamängudel purjetamise Finn-klassis hõbemedali võitnud Aleksandr Tšutšelov.

Prantslane püstitas üksinda ümber maailma purjetamise rekordi

26.12.16 ... Prantslane Thomas Coville purjetas üksinda ümber maailma 49 päeva, kolme tunni, seitsme minuti ja 38 sekundiga, mis tähistab ühtlasi uut maailmarekordit.

Lohesurfiliit tunnustas aasta parimaid

06.12.16 ... Eesti Lohesurfiliit koos oma 15 liikmesklubiga võttis hooaja ühiselt kokku reedel, 2. detsembril Privés koos Eesti Purjelaualiiduga. Mõlemad liidud tunnustasid oma ala parimaid.

Surfihooaja lõpetamisel tunnustati aasta parimaid

05.12.16 ... Sündmusterikas surfihooaeg võeti pidulikult kokku hooaja lõpetamisega klubis Privé. Eesti Purjelaualiidu auhinnagalal tunnustati aasta parimaid, võistlussarjade võitjaid, surfisündmuste korraldajaid ning toetajaid.

Jaht Lenny saavutas Melges 24 MM-il amatööride seas 2. koha

04.12.16 ... USA-s Miamis toimunud Melges 24 klassi maailmameistrivõistlustel saavutas Eesti jaht Lenny (KJK) koosseisus Tõnu Tõniste, Toomas Tõniste, Maiki Saaring, Andres Rohtla ja Kalev Tanner amatööride seas 2. ja üldarvestuses 19. koha.

Eesti Jahtklubide Liit valis parimaks Ingrid Puusta

26.11.16 ... Eesti Jahtklubide Liit võttis eile õhtul Tallink Spa & Conference Hotel'is pidulikult kokku möödunud purjetamishooaja: tänas purjetamise olümpiadelegatsiooni, sponsoreid ja Merekultuuriaasta projekti elluviijaid, autasustas EJL purjetamise Eesti meistrivõistluste, EJL avamerepurjetamise Eesti karika ning Melges 24 klassi parimaid, jagas teenetemärke ning kuulutas välja aasta parimad.

Aasta purjetajaks nimetatud Puusta: ma olen viimase kolme aastaga palju arenenud

25.11.16 ... Reedel võttis Eesti Jahtklubide Liit kokku möödunud purjetamishooaja. Aasta purjetaja tiitli viis koju Rio olümpiamängudel 11. koha saanud purjelaudur Ingrid Puusta, kelle mõtted on juba uue olümpia juures.

John Kaju saavutas Formula MM-il 12. koha

21.11.16 ... Purjelaua Formula klassi maailmameistrivõistlused peeti Assooridel Terceira saarel. Eestlasi esindas MM-il meie Formula klassi esinumber John Kaju (Saaremaa Surfiklubi).

Aasta purjetajateks valiti Hannah Mills - Saskia Clark ning Santiago Lange

09.11.16 ... Eile õhtul Hispaanias Barcelonas toimunud Rahvusvahelise Purjetamisliidu (World Sailing) aasta purjetaja galal anti kahekümne teist korda üle aasta nais- ning meespurjetaja auhinnad, mille tänavu pälvisid Hannah Mills ja Saskia Clark Suurbritanniast ning Santiago Lange Argentinast.

Purjelaua kiirussõidu etapi võitsid Kaju ja Valkna  

11.10.16 ... Purjelaua kiirussõidu Eesti meistrivõistluste teine etapp peeti tugeva kirdetuulega Saaremaal. Tuulesuunast sõltuvalt valiti võistluse asukohaks Sõrve tuletornist lääne poole jääv lahesopp, mis mere poolt on turvaliselt piiratud laidudega.

Sügistormis selgusid Eesti meistrid purjelauaslaalomis

04.10.16 ... Purjelauaslaalomi distsipliini finaaletapp peeti esimese sügistormiga Pirital. Äärmuslikult karmid tingimused olid väljakutseks nii surfaritele kui võistluse korraldajatele. Tuule tugevuseks mõõdeti kohati kuni 19 m/s. Põnevust lisas ka erakordselt kõrge laine (kuni 2,5 m), mistõttu surfarid pidid arvestama, et rajamärgid, kohtunike kaatrid ning ka kaasvõistlejad võisid mingil hetkel olla üksteisele nähtamatud – olid laine orus peidus.
ülekanded ja saated
ERR Sport
27. mai kl 12.55

Jalgpalli naiste karikafinaal

ETV
27. mai kl 15.50

Jalgpalli meeste karikafinaal

ETV2
28. mai kl 13.30

Sõudmise EM Tšehhis

ETV2
28. mai kl 19.30

TV10 Olümpiastarti, 4. etapp

ERR Sport
30. mai kl 19.55

Jalgpalli Premium liiga: JK Narva Trans – Tallinna FC Levadia