Kaur Kuslap edestas ühepaadil Rio olümpia pronksimehi ({{commentsTotal}})

Sõudmine
Sõudmine Autor/allikas: Liis Treimann/Scanpix

Laupäeval, 8. aprillil startis eestlaste osavõtul Horvaatia pealinnas Zagrebis peetud Croatian Open’i võistlusega rahvusvaheline sõudehooaeg, kust kõrvale ei jäänud ka maailmanimed.

Eesti meeste omavahelises konkurentsis pakkus pinget küsimus, kas Rios pronksmedali võitnud mehed on piisavalt heas vormis ning milline saab olema nende tase võrreldes Martin Sinkovici, David Šaini ja teistega. Kui Andrei Jämsä sai tänu pikemat aega vaevanud vigastusele puhkepausi ning keskendub ravimisele, siis Kaspar Taimsoo, Tõnu Endrekson ja Allar Raja võtsid ühepaadid ning läksid veele, kirjutab Eesti Sõudeliidu kodulehekülg.

Esmalt selgus, et neljapaadi kogenuim – Tõnu Endrekson pidi leppima alles C-finaaliga ning koos treener Matti Killinguga otsustati seal mitte startida. Läbi valiksõidu jõudsid finaali 2013. aastal Horvaatia paarisaeru neljapaadil maailmameistriteks kroonitud Sinkovic ja Šain, mitmekordne Euroopa meistrivõistluste medalimees Marko Marjanovic, Taimsoo, Raja ja Kaur Kuslap.

Nagu eeldada võis, noppis võidu Sinkovic (6.52,68), järgnesid 6.54,50-ga Marjanovic ning kolmandana suurest sõudmisest mullu õpinguteks vaheaasta võtnud Kaur Kuslap (7.06,54). Finaali teises pooles lõpetasid Taimsoo (7.10,45), Raja (7.12,14) ja Šain (7.17,56). B-finaali võitis 7.09,01-ga Geir Suursild, järgnesid Sten-Erik Anderson 7.12,44 ning Joosep Laos 7.14,47-ga.

"Tänast seisu võib pidada heaks. Võrreldes varasemate aastatega oleme olnud siin paremad, aga ka palju kehvemad", tõdes peatreener Killing. "Usun, et olümpiakoosseis läheb peale pikemat puhkust paremaks ning arvatavasti on nad kõik löögijõulised maailmameistrivõistlusteks. Homme sõidame kahepaatidel ja siis hakkab selguma, kes millistes koosseisudes esimesele MK-sarja etapile lähetatakse," lisas treener.

Tublilt esinesid mitmed nooredki. Greta Jaanson finišeerus tüdrukute ühepaadil Horvaatia esindaja järel teisena. Tüdrukute B-klassis nautisid võidurõõmu Liisa-Marie Lääne ja Irena Budanova ning hästi liikusid Mihail Kuštein ja Rain Harjus, kes lõpetasid poiste paarisaeru kahepaadil hõbedal.

"Need, kes on hooaja alguses Horvaatias tegijad ja finaalis sõuavad, võib tõenäoliselt edaspidigi kõrges mängus kaasa rääkimas näha. Selles mõttes on see hea testvõistlus ning täna on hea meel tõdeda, et liigume õigel teel," arvas Killing teise võistluspäeva eel.

Pühapäeval jätkatakse võistlemist. Mehed proovivad siis paarisaeru kahe- aga ka neljapaati.

Võrkpalli MM-valikmäng Eesti - Rumeenia / Robert Täht
Eesti võrkpallikoondis alistas MM-valikturniiril Rumeenia

Eesti meeste võrkpallikoondis alustas kodust MM-valikturniiri edukalt, kui sai avamängus jagu Rumeenia esindusest geimidega kolm-üks.

Uuendatud: 22:10
Alar Varrak
Varrak: Kalev/Cramo treenerina mandumist ei teki, VTB-s olla on privileeg

Sel hooajal järjekordselt Kalev/Cramo Eesti meistriks tüürinud Alar Varrak soovib samal ametipostil jätkata ka järgmisel hooajal. Lõplike otsusteni jõudmine võtab aga aega.

Uuendatud: 22:00
TLÜ/Kalev - Tartu Ülikool / Janar TaltsTLÜ/Kalev - Tartu Ülikool / Janar Talts
Janar Talts läheb jalalõikusele, kuid ei välista koondisega liitumist

Tartu Ülikooli korvpallimeeskonna liidreid Janar Talts läheb reedel jalalõikusele, kuid loodetavasti ei kesta sellest taastumine liiga pikka aega.

Steven Gerrard ja Jürgen Klopp
Liverpool alistas Austraalia meistri, Klavan mängis teise poolaja

Inglismaa jalgpalli kõrgliiga neljanda kohaga lõpetanud Liverpool alistas Sydneys toimunud sõpruskohtumises kohaliku meeskonna 3:0. Eesti jalgpallikoondise kapten Ragnar Klavan tegi kaasa kohtumise teise poolaja.

Kyrie Irving
VIDEOD | Cavaliers jõudis staaride toel NBA finaali lävele

Korvpalliliigas NBA alistas Cleveland Cavaliers idakonverentsi finaalseeria neljandas mängus Boston Celticsi 112:99 ning juhib nelja võiduni mängitavat seeriat nüüd kolm-üks.

Mihkel Ainsalu ja FC FloraMihkel Ainsalu ja FC Flora
FC Flora surus teisel poolajal Paide vastupanu maha

Koduses jalgpalli Premium liigas sai teisipäevases esimesena lõppenud kohtumises Tallinna FC Flora 3:1 jagu Paide Linnameeskonnast. Kindlad võidud said ka Tallinna Levadia ja Sillamäe Kalev.

Uuendatud: 21:03
tennis
Kristjan TammKristjan Tamm
Kristjan Tamm alustas Tšehhis põhiturniiri võiduga

Kristjan Tamm (ATP 1990.) teeb kaasa Tšehhis Futures turniiril. Kvalifikatsioonist põhiturniirile pääsenuna alistas ta avaringis 21-aastase poolaka Szymon Walkowi (ATP 1134.) 1:6, 7:5, 6:4. Tamm on tänavu otsustavaid sette võitnud viiest viis, neist kolmel korral on ta välja tulnud esimese seti kaotusest.