Tallinnas toimub jääkeegli EM-i peaproov ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Turmann/Lill ja jäämeister Mark Callan
Turmann/Lill ja jäämeister Mark Callan Autor/allikas: Eesti Curlingu Liit

Reedel stardib Tallinnas kaks kõrgetasemelist rahvusvahelist jääkeeglivõistlust, mille tarbeks on Tondiraba jäähalli suur areen muudetud jääkeegliareeniks.

Sel nädalavahetusel toimub Tallinnas korraga kaks maailmakarika etappi nii meeste kui naiste arvestuses. Seejuures on esmakordselt võistkondadel võimalik mängida tänavuste Euroopa meistrivõistluste A-grupi areenil.

"Meie jaoks on see nädalavahetus Euroopa meistrivõistluste peaproov, sest katsetame esmakordselt jääkeegliks Tondiraba jäähalli suurt areeni, mis on võistluste tarbeks muudetud jääkeegliareeniks," kommenteeris Eesti Curlingu Liidu juhatuse liige ja Euroopa meistrivõistluste korraldusmeeskonna juht Fred Randver.

Tallinnas toimub samaaegselt maailmakarika etapp naistele WCT Tallinn Ladies Challenger ja meeste turniir WCT Tallinn Mens Challenger. Võistlused toovad Tallinna kokku 30 võistkonda ja üle 120 jääkeeglimängija, kellest ca 100 tuleb välismaalt. Naiste turniiril võistleb 15 võistkonda üheksast riigist, sh Eestist. Meeste turniirist hakkab mõõtu võtma 15 meeskonda ning osalevaid riike on kümme.

"Tegemist on kaalult oluliste rahvusvaheliste võistlustega, kus osalevatel võistkondadel on võimalik teeninda ka maailma edetabeli punkte. Eestis on kohal Läti ja Soome naiskonnad ning Hollandi ja Soome meeskonnad, keda saab mängimas näha Tallinnas novembris toimuvatel Euroopa meistrivõistlustel tugevaimas, A-grupis," selgitas Randver.

Teiste seas osalevad võistlustel oma võistkondadega ka Eesti jääkeegli esimängijad Marie Turmann (Team Turmann) ja Harri Lill (CC Tallinn).

Tondiraba jäähalli peaareeni valmistas jääkeeglivõistlusteks ette tulevaste Euroopa meistrivõistluste A-grupi jäämeister šotlane Mark Callan, keda peetakse maailma üheks parimaks jääkeegli jäämeistriks ning tema on ette valmistanud mitmete kõrgetasemeliste jääkeeglivõistluste jääd, sh ka mitmetel olümpiamängudel.

Novembris Eestis toimuvad Euroopa meistrivõistlused jääkeeglis on Rahvusvahelise Curlingu Föderatsiooni kalendris suurima osavõtjate arvuga tiitlivõistlus, millest võtab osa 20 riiki naiste arvestuses ja 26 meeste arvestuses. Kokku toob võistlus Eestisse üle 300 sportlase ja treeneri, sh ka tiitlikaitsjad Rootsist ja Šotimaalt ning valitsevad olümpiavõitjad. Euroopa meistrivõistlused jääkeeglis toimuvad 16.-24. novembril 2018 Tondiraba jäähallis.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: