Kaldvee ja Lill pääsesid MM-il alagrupist edasi ning tagasid olümpiapääsme

Eesti kurlingupaar Marie Kaldvee ja Harri Lill alistasid Kanadas toimuval segapaaride MM-il viimases alagrupimängus Tšehhi 6:5 ning tagasid koha play-off mängudel. Ühtlasi teenis Eesti paar pääsme 2026. aasta Milano Cortina taliolümpiamängudele.
Kaldvee ja Lill olid kuue vooru järel 2:5 kaotusseisus, kuid seitsmendas voorus teenisid eestlased kolm punkti, millega viigistasid seisu 5:5-le.
Viimases ehk kaheksandas voorus oli vastastel kasutada power play, ent tšehhitari Julie Zelingrova otsustav vise ebaõnnestus, mis tähendas, et võitja selgitamiseks läks vaja lisavooru.
Lisavoorus oli viimase kivi eelis eestlastel. Erinevalt Zelingrovast suutis Kaldvee otsustaval hetkel punkti tuua ja sellega Eestile 6:5 võidu vormistada.
B-alagrupist pääses parima võistkonnana otse poolfinaali Austraalia, kes võitis üheksast matšist kaheksa. Eesti, USA ja Norra kogusid kõik kuus võitu ja kolm kaotust, kuid viigilahutaja (kogu turniiri täpsusvisked - ERR) alusel pääsesid alagrupist edasi sõelmängudele Eesti ja USA.
Kuue parema hulka jõudmisega kindlustasid Kaldvee ja Lill ühtlasi pääsme 2026. aasta Milano Cortina taliolümpiamängudele.
Veerandfinaalidega tehakse algust reedel. Kaldvee ja Lill lähevad Eesti aja järgi kell 16.00 algavas kohtumises vastamisi Kanada paari Jocelyn Petermani ja Brett Gallantiga. Otsepilti näeb ETV2-s ja ERR-i spordiportaalis.
Juhul kui Eesti paar jõuab poolfinaali, siis kohtutakse A-alagrupi võitnud Itaaliaga (Stefania Constantini ja Amos Mosaner).
Toimetaja: Henrik Laever