100 spordihetke | Tehvandi talispordikeskus

Tänavu 8. detsembril täitub 100 aastat olümpialiikumisest Eestis. Eesti Rahvusringhäälingu sporditoimetus valis sel puhul välja Eesti spordisajandi sada olulisemat spordisündmust ja -lugu. Tehvandi on rahvusvaheliste talispordi suurvõistluste toimumiskohana Eesti olulisim talispordikeskus alates 1999. aastast.

Otepää ja Tehvandi kõlavad spordirahvale kui talispordisünonüümid, aga see pole kogu aeg nii olnud. Tehvandi talu järgi nime saanud spordikeskus oli algselt vaid treeningbaas, kuhu 1970-ndate lõpul ehitati omapärase kujuga ja rahvasuus Pentagoniks ristitud majutuspaik. Veel paar kümnendit hiljemgi oli Nüpli külas asuv Tehvandi sportlastele armastatud treeningpaik, aga veel mitte rahvusvaheliselt hinnatud võistluskeskus.

1999. aasta algul sai Eesti võimalusel kiirkorras läbi viia murdmaasuusatamise maailma karika etapp ja alates sellest on Tehvandi keskus Otepääl maailma suusaelust lahutamatu. Siia tuldi võistlema, sest korraldus oli hea ning rahvast täis nii suusastaadion kui metsaalune. Tehvandi tõusul paremate vaatamiskohtade saamiseks pidi kohale saabuma juba eriti vara.

Staadion sai uue peahoone ja hüppemäe. Lihtsast spordibaasist Alar Arukuuse eestvedamisel maailmatasemel võistluskeskus. Siin on korraldatud maailma karika etappe nii kahevõistluses, murdmaa-, kui laskesuusatamises. Siin on selgunud juunioride maailmameistrid.

Staadion valmistub 2027. aasta laskesuusatamise maailmameistrivõistlusteks, mis kinnitab Tehvandi võistluskeskuse põhjamaade spordikaardile veelgi tugevamalt.

Otepää ja Tehvandi – kes neid suudaks lahuta...

Toimetaja: ERR Sport

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: