Premium liiga karmistas klubis treenitud mängijate reeglit

Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Eesti jalgpalliliit kinnitas tulevase hooaja Premium liiga ja esiliigade juhendi, millesse viidi võrreldes tänavusega väiksemate muudatuste kõrval sisse mitmeid olulisi täiendusi.

Uuel hooajal on Premium liiga klubidel senise kolme vahetuse asemel võimalik mängu jooksul teha viis vahetust. Need tuleb sooritada maksimaalselt kolme mänguseisaku jooksul. Mängusiseste vahetuste süsteem rakendub ka esiliigades, kus varasemalt võis viis vahetust teha ükshaaval. Vahetuste arvu muutumise tõttu suurendati ka mänguprotokolli kantavate mängijate arvu 18-lt 20-le.

2022. aasta hooajal peab Premium liiga ja esiliigade võistkondade II ja madalama liiga duubelvõistkond mängima sama klubi eest. See tähendab, et enam ei väljastata ka erandeid esiliiga võistkondadele, kes soovivad duubelvõistkonnaks teise klubi II liiga võistkonda. Kui Premium liiga või esiliigade klubide duubel mängib II liigas ning ei kanna laiendit U-21 või U-19, võib praeguse viie põhivõistkonna mängija asemel alates järgmisest hooajast kasutada nüüd ainult kolme põhivõistkonna mängijat.

Muudatus viidi sisse ka KTM-reeglis (klubis treenitud mängija). Varasemalt nägi reegel ette, et mängu peavad alustama kaks KTM-i, kuid kohtumise vältel võib väljakul olla üks. Uuest hooajast alates peavad mängu alustama ja mängu vältel olema platsil vähemalt kaks KTM-i.

Tulevasest hooajast kaob üleminekumängudel ära ka võõrsilvärava eelis ning üldvõitja on kahe kohtumise peale enim väravaid löönud võistkond.

Premium liiga, esiliiga ja esiliiga B võistkondade registreerimise viimane kuupäev on 20. detsember.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: