Rally Estonia: meile on tehtud pakkumine korraldada tänavu Eestis MM-ralli

Rally Estonia direktori Urmo Aava sõnul on autoralli MM-sarja promootor teinud neile ettepaneku korraldada tänavu Eestis MM-ralli. Võistlust plaanitakse korraldada koostöös Eesti Autospordi Liiduga.

"Oleme oma meeskonda ja võistlust koos Eesti riigi ja erasektori toetajatega ehitanud kümme aastat. 2014. aastal tunnustati meid parima Euroopa meistrivõistluste etapi tiitliga ja see avas meile järgmised uksed maailmas ning tutvustas Eesti riiki ja Rally Estoniat laiemalt. Peale kolme aastat FIA (Rahvusvaheline Autoliit – toim.) Euroopa meistrivõistluste sarjas oli meile selge, et meie meeskond soovib liikuda absoluutse tipu suunas ja tuua Eestisse autoralli MM-sarja (WRC) etapp," rääkis Aava ühisavalduses Eesti Autospordi Liiduga.

"Saan kinnitada, et meile on WRC promootori poolt tehtud pakkumine korraldada aastal 2020 WRC etapp Eestis. Oleme esitanud selleks erinevad taotlused erinevatesse institutsioonidesse. Vastused neile peaksime saama lähipäevil ja siis saame astuda läbirääkimistesse FIA ja WRC promootoriga. Eesmärk on saada Eestile ja Eesti autospordile parimad tingimused WRC etapi läbiviimisel ja maksimaalne ülemaailmne kajastus."

Tänavu veebruaris teatasid Rally Estonia korraldajad, et sel aastal populaarset rallit ei toimu, põhjuseks eelarvest tingitud ebakõlad Rally Estonia korraldustiimi ja Eesti Autospordi Liidu (EAL) vahel. Nimelt tõstis EAL rahvusvahelise ralli registreerimistasu 100 000 euroni, mida aga enam kui kahe miljoni euro suuruse eelarvega Rally Estonia läbiviijad ei soovinud tasuda. Tänaseks on aga EAL-i juhatuse esimehe Janis Kaalu sõnul erimeelsused seljatatud, kohtuvaidlus lõpetatud ning kaks osapoolt plaanivad jätkata ühiste jõupingutustega tuua MM-etapp Eestisse.

Eestis plaanitakse hetkeseisuga korraldada ka teist kõrgetasemelist rallit, Rally DirtFishi. Augusti teisele nädalavahetusele Lõuna-Eesti teedele planeeritud võistluse taga on autospordiliit, autoralli valitsev maailmameister Ott Tänak ning rallikooli ja mainekat autospordiportaali haldav ettevõte DirtFish. Algselt seostati just Rally DirtFishi tänavu MM-kalendrisse kaasamisega, kuid selle nädala alguses teatasid ralli korraldajad, et need spekulatsioonid ei vasta tõele.

Autoralli MM-sarjas on sel hooajal koroonaviiruse pandeemia tõttu praeguseks ära jäetud Portugali, Keenia, Soome, Uus-Meremaa ja Walesi rallid. Edasi on lükatud Argentina ja Sardiinia etapid. Kalendrisse on jäänud veel Türgi, Saksamaa ja Jaapani rallid. Hetkeseisuga oleks järgmiseks võistluseks septembris peetav Türgi ralli. Et MM-tiitli väljaandmiseks on Rahvusvahelise Autoliidu sõnul tarvis pidada MM-sarjas vähemalt seitse etappi ja seni on peetud kolm MM-rallit, otsivad sarja korraldajad Euroopas aktiivselt alternatiivsed võistluspaiku.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: