EAL korraldab suvel Otepää lähistel ralli, kuhu ootab maailma tippmehi

Rally Estonia 2019
Rally Estonia 2019 Autor/allikas: Karli Saul/Scanpix

Eesti Autospordi Liit korraldab suvel Otepää ümbruskonna teedel uudses formaadis autoralli, kuhu oodatakse ka WRC tasemel sõitvaid rallimehi.

"Jälgime pingsalt arenguid viiruse leviku tõkestamisel ja rahvusvahelist autospordikalendrit, et kinnitada ralli toimumise lõplik aeg nii, et oleks võimalik maailma parimate rallisõitjate osavõtt," kirjutatakse EAL-i pressiteates.

Alaliit loodab ralli läbi viia 24.-25. juulil. Kui see ei õnnestu, siis plaan B näeb ette ralli toimumist 7.-8. augustil. EAL kinnitab pressiteates, et autoralli Eesti meistrivõistlustel etapp Otepää teedel tänavu toimub.

"Mõistagi on selle eelduseks kontrollitud ja turvaline tervislik seisukord riigis, rahvusvahelist mõõdet silmas pidades ka piiride avanemine nii naabrite kui ralli seisukohalt olulisemate Euroopa riikidega," kirjutatakse teates.

"Mõistes autospordi kogukonna ootuseid ja valutades südant riigi seniste WRC etapiks püüdlemise nimel tehtud investeeringute pärast on Eesti Autospordi Liit töötanud, et kõrgetasemelise ja WRC tippsõitjate osavõtuga autorallide traditsioon Otepää teedel ei katkeks."

EAL-i teatel on töögrupp kujundanud uudse spordiürituse formaadi, mille loomisel seati kaks eesmärki: esiteks, vastata muutunud oludele nii tervisenõuete kui ka majanduslike võimaluste kontekstis; teiseks, pakkuda uudset rallikogemust.

"Need kaks, esmapilgul ehk vastandlikku eesmärki, on siiski üheaegselt täidetavad ja soovime seda tõestada juba tänavu suvel nii Eesti kui kogu maailma rallisõpradele," lisatakse teates.

Autospordiliidu üritus asendaks sisuliselt Rally Estoniat, mis tänavu korraldajate ja alaliidu vaheliste erimeelsuste tõttu ära jäi. EAL küsis tänavu kevadel riigilt ralli läbiviimiseks ka toetust, kuid seda ei saanud.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: