Valitsus on valmis MM-ralliks eraldama reservist lisaraha

Rally Estonia 2019 pjedestaal
Rally Estonia 2019 pjedestaal Autor/allikas: Blackhole Studio

Peaminister Jüri Ratase sõnul arutati neljapäevasel valitsuse kabineti nõupidamisel autoralli MM-etapi võimalikku korraldamist Eestis. Suurvõistluse korraldamise tarbeks oleks riik valmis eraldama reservist lisaraha.

"Valitsuse kabineti nõupidamisel arutasime kultuuriministri [Tõnis Lukase] ettepanekut seoses WRC rallietapiga. Valitsuse kabineti nõupidamine otsustas seda põhimõtet toetada, et Eesti võiks toetada WRC-etapi korraldamist. See on kindlasti olnud suur töö nendele, kes on teinud promotsioonirallisid. Lisaks ka see, et meil on enda [autoralli] maailmameister Ott Tänak," selgitas Ratas valitsuse pressikonverentsil.

"Meie jaoks on oluline, et Eesti rallisport ja inimesed kes seal on, paneksid sõjakirve maha ja oleks ühtne meeskond, kes selle eest seisab ning mulle tundub, et see on ka saavutatud. Eks nüüd on korraldajatel võimalus teha kõik selleks, et näidata Eesti valmidust selle ralli läbiviimiseks ja taotlemiseks, mille kultuuriminister täna lauale pani ja selle heakskiidu kabineti nõupidamisele ka andsime."

Kui palju oleks nõus riik potentsiaalset MM-rallit rahaliselt toetama? "Need kes rallit korraldavad, neil on järgnevate nädalate või päevade jooksul rahvusvahelisel tasandil tõsised kohtumised. Eesti valitsus on öelnud kindla seisukoha – kui on selle [autoralli MM] etapi toomine Eestisse võimalik, siis meie seda toetame ja loomulikult vastava eralduse reservist teeme. Hetkel on riigieelarves kirjas üks miljon – sellega on arvestatud, et see on ainult promotsiooniralli [tarbeks]. Selge on see, et kui Eestis on WRC-etapp, siis ta maksab rohkem kui üks miljon. Valitsus on nõus panustama rohkem."

Kolmapäeval teatasid Rally Estonia korraldajad, et autoralli MM-sarja promootor on teinud neile ettepaneku korraldada tänavu Eestis MM-etapp. Ehkki veebruaris teatas Rally Estonia korraldustiim, et lahkarvamuste tõttu Eesti Autospordi Liiduga rallit ei korraldata, on kaks osapoolt nüüd erimeelsused seljatanud ning koos peetakse läbirääkimisi WRC-etapi Eestisse toomiseks.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: