Urmo Aava potentsiaalsest MM-rallist: arvestada tuleks septembriga

Foto: Karli Saul/Scanpix

Rally Estonia direktori Urmo Aava sõnul on Eesti šansid tänavu autoralli MM-sarja kuuluva etapi võõrustamiseks head, kuid midagi veel sajaprotsendiliselt kindel ei ole. Aava lisab, et Eesti-poolne korraldustoimkond soovib lähtuda pikemast perspektiivist.

"Inimestel tasuks planeerida septembri esimest või teist nädalavahetust, kuid kuupäevad ei ole veel täpselt paigas," rääkis Aava Vikerraadio saates Uudis+. "[Toimumise] tõenäosus on suur, aga enne kui ei ole allkirjad all ja kõik purgis, siis ei saa kindlalt öelda, et toimub."

"Konkureerime [teiste riikidega]. Oleme läbi aastate konkureerinud olemuslikult kõikide rallidega maailmas, kui räägime maailmameistrivõistlustest," tunnistab Aava. "Praeguste reisipiirangutega Rahvusvaheline Autoliit FIA ja promootor näevad, et need aastalõpu etapid saaksid toimuma praeguse plaaniga enamus Euroopas. Pigem otsitakse väiksemaid korraldajaid, kes on väga häid rallisid teinud ja kes suudavad selle asja lühikese ajaga ilusti ära teha. Ilmselt neid rallisid kellega konkureerime, on Euroopas umbes kümmekond."

Aava rõhutab, et etappi planeerides on oluline mõelda ka laiemale pildile. "Oluline on see, et need läbirääkimised peavad meie poolele andma parimad tingimused, aga me ei tohi ära unustada ka kogu seda kooslust, kes ümber laua istuvad, sest meie plaan on ikkagi pikk ja on alati olnud pikk – et kui me selle etapi Eestisse saame, et siis sellest tekiks traditsioon. Kas just iga-aastane traditsioon, on võib-olla liiga suur ootus, aga üle aasta või kahe aasta. Kui lähme läbirääkimistel liiale, siis kahandame võimalusi saada tulevikus etappe."

"Meie eesmärk oleks jõuda otsepildiga 150 miljoni vaatajani ja järellainetusena pea poole miljardi kontaktini üle maailma. See on see koht, kus me väikeriigina peame selle paradigma ära murdma, et meisse hakataks tulevikus suhtuma teistmoodi – et ei vaadataks mustvalgelt meie netoturu suurust."

Neljapäeval teatas peaminister Jüri Ratas, et riik oleks valmis potentsiaalset MM-rallit Eestis täiendava lisarahaga toetama. Eelnevalt oli WRC promotsiooniralli jaoks riigieelarvest eraldatud miljon eurot. Urmo Aava sõnul on ralli täpne maksumus veel selgumisel.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: