Jüri Ratas võimalikust MM-rallist: luban omalt poolt anda kõik selleks, et see toimuks

Jüri Ratas.
Jüri Ratas. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Peaminister Jüri Ratas ütles kolmapäeval sotsiaalmeedias inimeste küsimustele vastates, et valitsus on valmis võimalikku autoralli MM-etappi Eestis toetama umbes 2,5 miljoni euroga.

"Täna on signaal olnud Eesti-poolsete korraldajate poolt olnud see, et rahvusvaheline kogukond kaalub väga tõsiselt ja ka usaldab, et Eestis võiks olla WRC etapp. Mitte promotsioonietapp, vaid lausa WRC ametlik etapp. Mina luban küll omalt poolt anda kõik selleks, et see siin toimuks," kommenteeris Ratas.

"Loomulikult see tähendab suuremat maksumaksja tuge. Eelmine aasta oli riigi tugi suurusjärgus üks miljon, see (tänavune potentsiaalne ralli – toim.) tähendab – ma julgen arvata – 2,5 miljonit eurot, aga minu meelest see väärib seda. Loodan, et näeme WRC ralliautosid sel aastal Eestis. See eeldab ka seda, et rallikogukonnas pannakse vaidlused kõrvale ja töötatakse ühe asja nimel.

"Seda enam, et Eestil on praegu valitsev maailmameister Ott Tänak. Korraldajad on öelnud, et telepilt läheb umbes 150 miljoni inimeseni ja see reklaamib meie ilusat Lõuna-Eestit, olgu see Elva, Tartu või mõni muu koht. Usun, et ralli toimub," lisas Ratas.

Tänavu veebruaris teatasid Rally Estonia korraldajad, et sel aastal populaarset võistlust ei toimu, põhjuseks eelarvest tingitud ebakõlad Rally Estonia korraldustiimi ja Eesti Autospordi Liidu (EAL) vahel. Nimelt tõstis EAL rahvusvahelise ralli registreerimistasu 100 000 euroni, mida aga enam kui kahe miljoni euro suuruse eelarvega Rally Estonia läbiviijad ei soovinud tasuda.

Tänaseks on aga EAL-i juhatuse esimehe Janis Kaalu sõnul erimeelsused seljatatud, kohtuvaidlus lõpetatud ning kaks osapoolt plaanivad jätkata ühiste jõupingutustega tuua MM-etapp Eestisse. Rally Estonia direktori Urmo Aava sõnul on autoralli MM-sarja promootor teinud neile ettepaneku korraldada tänavu MM-etapp.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: