Eesti kurlinguvõistkonnad alustavad võistlemist Euroopa meistrivõistlustel

Team Turmann
Team Turmann Autor/allikas: Eesti Curlingu Liit

Laupäeval algavad Rootsis, Helsingborgis Euroopa meistrivõistlused kurlingus. Tiitlivõistlusel esindavad Eestit Marie Turmanni ja Harri Lille võistkonnad.

Eesti naiskond Marie Turmanni juhtimisel mängib sel aastal Euroopa meistrivõistluste A-divisionis, kuhu kuulub Euroopa kümme tugevaimat naiskonda. Eesti naiskonna kapten Marie Turmann sõnas, et võistlus tuleb kindlasti raske, kuid võistkond on võistluseks valmis.

"Pinge on muidugi suur, sest antud koosseisuga on Eesti esindus Euroopa meistrivõistluste A-divisionis esimest korda. Vastased on väga tugevad ja me ei alahinda ühtegi võistkonda. Kindlasti ei tule kergeid mänge, kuid oleme heas vormis ning anname endast parima, et ka näidata seda. Pinge on suur, kuid eelmise aasta kodune EM treenis meid selle koha pealt palju," sõnas Turmann.

Eesti naiskonna esimeseks vastaseks on Venemaa võistkond. Kohtumine algab laupäeval Eesti aja järgi kell 16. Naiste arvestuses võistlevad Euroopa meistritiitli eest Eesti, Norra, Venemaa, Šotimaa, Rootsi, Šveits, Tšehhi, Taani, Saksamaa ja Läti.

Eesti kurlingunaiskonna koosseisus mängivad Euroopa meistrivõistlustel kapten Marie Turmann, abikapten Kerli Laidsalu, Heili Grossmann, Erika Tuvike ja Liisa Turmann. Võistkonna treener on Nicole Strausak (Šveits).

Eesti kurlingumeeskond võistleb B-divisionis. "Sel aastal soovime eelmise EM-i tulemust parandada ning oleme selleks aasta aega treeninud," kommenteeris Eesti meeskonna kapten Harri Lill.

Eestlaste vastasteks B-divisionis on Austria, Soome, Prantsusmaa, Valgevene, Bulgaaria, Tšehhi, Ungari, Iisrael, Läti, Leedu, Poola, Slovakkia, Hispaania, Wales ja Türgi. Eesti meeskonna esimeseks vastaseks laupäevases mängus on Walesi esindus, kohtumine algab Eesti aja järgi kell 21.

Eesti meeskonnas mängivad kapten Harri Lill, abikapten Karl Kukner, Tanel Toomväli ja Andres Jakobson. Meeskonna treener on Kristian Lindström (Rootsi).

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: