Eesti jääkeeglinaiskond alustab võistlemist MM-i pääsme eest

Eesti jääkeeglinaiskond kodusel EM-il
Eesti jääkeeglinaiskond kodusel EM-il Autor/allikas: Maailma Curlingu Föderatsioon

Eesti jääkeeglinaiskond osaleb reedel Uus-Meremaal algaval maailmameistrivõistuste kvalifikatsiooniturniiril sihtides MM-i piletit.

MM-i edasipääsu eest võistleb Eesti naiskond Brasiilia, Hiina, Soome, Hongkongi, Ungari, Uus-Meremaa ja Poola võistkondadega. Kaheksa võistkonna seas läheb välja jagamisele kaks pääset märtsikuisele Taanis toimuvale MM-ile.

"Oleme väga õnnelikud, et saame Eestit esindada ja et meil on võimalus MM-i koha eest võistelda. Vastased on tugevad ja paljude vastu polegi me saanud naiskonnaga mängida, mis teeb sellest võistlusest meie jaoks uudse kogemuse," sõnas Eesti naiskonna kapten Marie Turmann.

Vastastest on Eesti naiskond varem kohtunud Soome ja Ungari võistkondadega ning ka Poola kapten on Turmannile varasemalt tuttav, kuid võistkond osaleb turniiril uues koosseisus. "Hiina võistkonna neljas mängija on segapaaris mängijana hea ja ma olen temaga palju mänginud, kuid teised tiimiliikmed on mulle tundmatud. Uus-Meremaa, Brasiilia, Hong Kong on täiesti tundmatud selles koosseisus," kommenteeris Turmann.

Eesti jääkeeglinaiskonnaga on Uus-Meremaal kaasas ka treener Nicole Strausak. "Nicole on meil aidanud kahel viimasel aastal tuua medaleid Euroopa meistrivõistlustelt ning usume, et seegi kord on ta meile suureks abiks," ütles Turmann.

Võrreldes kodumaise EM-iga on Eesti esinduse koosseisus toimunud muudatused. Eesti pääsemine MM-i kvalifikatsiooni selgus alles novembri lõpus ning seega ei saanud kõik võistkonna liikmed pikka reisi ette võtta. Eesti koondise koosseisu kuuluvad kapten Marie Turmann, Kerli Laidsalu, Triin Madisson ja Erika Tuvike. Võistkonna treener on Nicole Strausak (Šveits). Seega on uueks mängijaks võrreldes EM-i koosseisuga ainult Triin Madisson.

Eesolevat turniiri kommenteerides meenutas Turmann ka samas hallis toimunud 2017. aasta talimänge, kus koos Harri Lillega saavutas ta segapaaride turniiri võidu. "Naseby's on ilus jääkeeglihall ning ka jääkeeglikivid on seal üpris uued ja jää peaks hea olema," jagas Turmann oma kogemust.

Esimeses mängus 18. jaanuaril kohtuvad Eesti naised kapteni Marie Turmanni juhtimisel Brasiilia esindusega. MM-i kvalifikatsiooniturniir toimub Uus-Meremaal, Naseby's 18. jaanuarist 23. jaanuarini.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: