ERR-i kuu parimaks valitud jääkeegli naiskond: unistus on MM-finaalturniir

Eesti Rahvusringhäälingu sporditoimetus valis novembrikuu parimaks Eesti jääkeegli naiskonna, kes saavutas kodustel Euroopa meistrivõistlustel B-divisjonis teise koha, tagades pääsu MM-võistluste kvalifikatsiooniturniirile ja tõustes paariaastase vahe järel tagasi Euroopa kümne parima naiskonna hulka. Kuu parimale mõeldud vimpel anti üle ETV spordisaate stuudios, kuhu oli külla tulnud jääkeegli naiskonna abikapten Erika Tuvike.

Neil, kes põgusalt jääkeeglit näinud, võib olla jäänud mulje, et jääkeegel pole päris tõsine sport. Pigem meelelahutuslik eneseliigutamine. Kuivõrd on ta tippsport?

Kindlasti see päris tõsi ei ole. Sellisel tasemel mängides tuleb näha palju vaeva ja teha palju tööd, et saaksime Euroopa parimatega koos mängida. Me teeme kolm korda nädalas jäätrenni ja kolm korda teeme jõusaalis üldfüüsilist treeningut. Ideaalis toimub ka neljas jäätrenn, kus igaüks eraldi üksinda treenib just neid vajalikke elemente, mis kõige problemaatilisemad on.

Mis ametitega Eesti naiskonna mängijad tegelevad? Keegi pole ju proff.

Mina olen jurist, Marie (Turmann) töötab lennunduses, Heili (Grossmann) on personalijuht ja Kerli (Laidsalu) töötab Eesti Postis. Meil on natukene kõike.

Kui keeruline on sporti ühildada töö ja isikliku eluga?

Kindlasti mingitel hetkedel on keeruline, aga õnneks on meil kõigil head tööandjad, kes tulevad vastu ja lubavad võistlustel käia. See on ka neile kindlasti raske, kui pead töötaja kaheks nädalaks ära laskma, aga kui väga tahad midagi teha, siis küll saab.

Millised on need nüansid, millega maailma tipud võrreldes amatööridega edu saavutavad?

Esiteks kogemus, sest maailma tipud on mänginud jääkeeglit alates nelja-, viie-, kuueaastasest peale. Mina olen mänginud võrdluseks kolm aastat ja üleüldse Eestis on jääkeegliga veel vähe tegeletud. Kogemus on see, mida neil on rohkem ja teiseks tehniline pool on neil seepärast samuti parem. Neil on aega olnud seda kauem lihvida. Kõik see mängib rolli. Need ongi peamised asjad.

Jaanuaris toimub MM-võistluste kvalifikatsioon. Millised on väljavaated sealt MM-ile jõuda?

Kindlasti on unistus lõpetada esimese kahe seas ja võita MM-i koht ja minna esindama Eestit märtsis toimuval MM-il. Aga kindlasti peab meeles pidama, et see toimub Uus-Meremaal, kus on ajavahe 11 tundi. Lisaks on seal uued võistkonnad, näiteks Hiina, kellega me ei ole kunagi mänginud. Mänguliselt on palju erinev ja kohanemine võtab mingi aja, aga me loodame ikkagi, et me tuleme sellest võitjatena välja.

Jääkeegli naiskond saavutas EM-il Tallinnas B-divisjonis 2. koha ning EM-i üldises paremustabelis mahtus Eesti 12 parema hulka. 18.-23. jaanuarini osaletakse MM-kvalifikatsiooniturniiril Uus-Meremaal, kust on võimalik pääseda MM-finaalturniirile märtsi alguses.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: