Jääkeegli EM-i korraldamise eelarve on ligi üks miljon eurot

Viie päeva pärast algavad Tallinnas curlingu ehk jääkeegli Euroopa meistrivõistlused, kus osalevad kahes grupis Euroopa tugevamad 46 võistkonda - nende hulgas Eesti. ETV Spordisaade tegi saabuvast suurvõistlusest juttu peakorraldaja Fred Randveriga.

Kuidas võistluse mastaapi vaatajale kõige paremini selgitada?

Tegemist on olümpiaala tiitlivõistlusega ja Eesti suguse riigi jaoks ei ole sellise võistluse korraldamine tihti kerge, kuna napib inimesi, raha ja taristut. Mul on hea meel, et jääkeegli näol on meil võimalik tiitlivõistlus tuua Eestisse. See EM tähendab seda, et kohal on absoluutne maailma tipp - valitsevad olümpiavõitjad ja maailma edetabeli number üks riik nii meeste kui naiste seas.

Mis on kõige suuremad väljakutsed taolise suurvõistluse korraldamisel?

Ma arvan, et kõige suurem väljakutse meie jaoks oli see otsus, et kas teha või mitte. Ja ideest otsuseni läks kuskil aasta - see on see koht, kus hindad riske, kas tuleb finantsiliselt välja ja kas on olemas võimekus korraldamiseks ja kui see otsus on tehtud, siis tuleb see asi ära teha.

Milline on võistluse eelarve ja kust tuleb sellele kate?

Võistluseelarve suurusjärk on üks miljon eurot ja Eesti osa on sellest 1/3 ehk 300-350 000 eurot. Vastutasuks saame viia telepilti üle maailma. Eelmine aasta olid EM-i vaatenumbrid 24 miljonit ja umbes 10 000 väliskülastuse ööbimist.

Kui populaarne on Eestis jääkeegel? Millised on meie võistkondade väljavaated?

Jääkeegel algas Eestis tõsisemalt võttes 14 aastat tagasi. Toome võrdluseks, et Rootsis on mängitudjääkeeglit üle saja aasta. See on väga suur vahe, aga me oleme tõusuteel. Seda näitab see, et tiitlivõistlused on Tallinnasse tulnud. Pidu võib viie päeva pärast alata.

ERR-i vahendusel on võimalik jääkeegli EM-ile otseülekannete kaudu kaasa elada.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: