Neli isiklikku rekordit püstitanud Erm: nii hakkabki tulema!

Foto: Kuvatõmmis

Johannes Erm püstitas Budapesti MM-il 8484 punktiga uue isikliku rekordi, täitis Pariisi olümpiamängude normi ja sai üheksanda koha.

Erm püstitas kahe päeva jooksul isikliku rekordi nii 100 meetri jooksus (10,69), kuulitõukes (15.38), odaviskes (60.56) kui 1500 meetri jooksus (4.22,19) ja lõpetas 8484 punktiga üheksandal kohal. MM-i esikaheksast jäi teda lahutama vaid seitse silma.

"Super! Jooks oli kõva, energia oli kõva ja oli hea meel siin olla! Head ajad jäid selle taha, et Rik Taam tegi supertempot ja kõigil oli midagi mängus," olid Ermi esmased emotsioonid.

"Kahjuks pidin jälle vale jalaga tõkkeid jooksma, aga ülejäänud läks suht-koht okeilt. Kettas jäi natuke sisse ja isegi odas jäi natuke sisse, kuigi tegin seal rekordi. Ütleme, et igalt poolt on natuke veel võtta, aga võtsin täna väga hästi välja," võttis Erm oma teise päeva kokku.

"Hommikul ärgates oli võrreldes eilsega hoopis teine teema: selg oli hakanud valutama, operatsioonijalg oli hakanud valutama. Kui alad peale hakkasid, oli adrenaliin sees ja Eesti fännid andsid nii kõvasti energiat, et igal alal sai endast parima anda," tunnistas Erm.

Tema sõnul ei tulnud Pariisi olümpianormi täitmine laupäeval üllatusena. "Eestis tulin sellele lähedale, siin oli energia lihtsalt nii palju kõvem. See oli mul kolmas suur tiitlivõistlus, kolm korda olen korraliku tulemuse teinud, kolm on kohtuseadus ja nii hakkab tulemagi!"

Kõik kolm Eesti kümnevõistlejat püstitasid Budapestis isikliku rekordi, Karel Tilga kerkis Eesti kõigi aegade edetabelis teiseks ja Janek Õiglane täitis sarnaselt Ermile OM-normi. "Väga fantastiline trio oli! Seda kõike hoidis koos kogu see energia, mis siin staadionil oli. 1500 meetri jooksus kuulsin kogu selle rahvamassi seast eesti keelt!" oli Erm üllatunud.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: