EOK tegi toetusi määrates Ermile, Nabile ja epeenaiskonnale erandi

Johannes Erm
Johannes Erm Autor/allikas: Karli Saul

Eesti Olümpiakomitee tippspordikomisjon kinnitas Team Estoniasse kuuluvate sportlaste ja treenerite uued nimekirjad, mis hakkavad kehtima 1. oktoobrist.

EOK asepresidendi ja tippspordikomisjoni esimehe Erich Teigamägi sõnul kohtuti suvealaliitude esindajatega ning nende ettepanekuid kaaluti põhjalikult. "EOK tippspordikomisjon kohtus kahe päeva jooksul 21 suveolümpiaala esindajaga ning kuulasime ära ettepanekud ja ülevaated tippsportlaste ning nende treenerite toetuste osas," selgitas Teigamägi.

EOK B-kategooria toetuse palgafond on 1600 eurot ning ettevalmistustoetus 1650 eurot, tavaliselt kuuluvad B-tasandile olümpiamängudel 4.-10., MM-il 4.-8. ja EM-il 2.-3. koha saanud sportlased. A-kategooria toetust, mille palgafondi suuruseks on olümpiavõidu ja/või maailmameistritiitli puhul 4000 ning OM-i ja/või MM-i 2.-3. koha eest 2500 eurot, saavad Eesti sportlastest Kelly Sildaru ja Epp Mäe.

"Erisusena otsustasime seekord, et B-kategooria toetust hakkavad saama ka MM-il üheksanda koha saanud ja Pariisi olümpianormi täitnud kümnevõistleja Johannes Erm, MM-il üheksanda koha saanud maadleja Heiki Nabi ja samuti MM-il üheksanda koha saanud epeenaiskonna liikmed, kes valmistuvad olümpiamängudele kvalifitseerumiseks. Ermi toetus kestab aasta, Nabi ja epeenaiskonna liikmete oma vastava ala kvalifikatsiooniperioodi lõpuni," lisas ta.

EOK tippspordikomisjoni kuuluvad lisaks Teigamägile Ago Markvardt, Aivo Normak, Eveli Saue, Jaan Kirsipuu, Jaan Talts, Priit Ilver ja Tõnu Tõniste.

Team Estonia on 2019. aastal loodud Eesti tippspordi toetamise süsteem, mis pakub sportlasele kvaliteetseid tugiteenuseid ning konkurentsivõimelise ettevalmistuse tiitlivõistlusteks. Team Estonia programmi kuuluvate sportlaste ja treenerite nimekirjad leiab SIIT ning SIIT.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: