Veetka ultrajooksu võitsid Hannes Normak ja Margit Avikson

Veetka ultrajooks.
Veetka ultrajooks. Autor/allikas: MTÜ Südamesportlased

Tänavu esmakordselt Rahvusvahelise Maastikujooksu Assotsiatsiooni (ITRA) kalendrisse kuulunud Karula rahvuspargis toimunud 50 kilomeetri pikkuse Veetka ultrajooksu võitis naiste arvestuses Margit Avikson ja meeste seas Hannes Normak.

Hannes Normak läbis nõudliku raja ajaga 3:48.55 sekundit. Pikema distantsi arvestuses järgnesid võitjale Artur Part ja Dmitri Smorodin. Kiireim naine Margit Avikson läbis raja ajaga 4:47.54, talle järgnesid Maigi Vaikla ja Liina Kesamaa.

35-kilomeetrisel distantsil näitas head minekut Eesti orienteerumiskoondise liige Kenny Kivikas ajaga 2:08.06 sekundit, saavutades maastikul keskmiseks kiiruseks 3.41 min/km. Teise koha saavutas Läti jooksja Janis Kums ja kolmanda koha Carry Saluste.

Naiste arvestuses oli kiireim eelmise aasta ultradistantsi võitja Maris Moor ajaga 3:14.49 sekundit, teisena jõudis finišisse Liina Krünvald ja kolmandana Piret Saar-Reismaa.

Meeste 15-kilomeetrise jooksu parim oli Vadim Petrenko (1:19.35), teine oli Neeme Mutso ja kolmas Gunnar Koitne. Naiste sama distantsi võitis Gerli Tedre (1:23.14), teine oli Helena Kõrge ja kolmas Marju Tempel.

Võistlusrajad läbisid Karula rahvuspargi põnevaimaid paiku ja nõudlikumaid maastike alates Kaika kandi kuppelmaastikust ja seda ümbritsevatest küladest ning lõpetades Soolamägede ja Ähijärve taguste rabamaastikega.

Toimetaja: Kristjan Kallaste

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: