Hooaja pikim tennisemäng päädis hispaanlanna võiduga

Sara Sorribes Tormo. Autor/allikas: SCANPIX/EPA

Roomas peetava kõrgetasemelise tenniseturniiri esimeses voorus pidasid hispaanlanna Sara Sorribes Tormo ja itaallanna Camila Giorgi esmaspäeva õhtul ligi neljatunnise maratonmängu, milles hispaanlanna suutis lõpuks 7:6, 6:7, 7:5 võidu vormistada.

Turniiri esimese vooru kohtumine kestis kolm tundi ning 53 minutit, millest esimene sett hõlmas tunni ja 16 minutit. Sett möödus tasavägiselt, kusjuures 4:5 seisult suutis Sorribes Tormo päästa kolm settpalli, misjärel murti üksteise servid ning 6:6 pealt suunduti kiiresse lõppmängu, mille hispaanlanna võitis 7:4.

Teine geim algas kolme järjestikuse servimurdega ning mängijad vahetasid geimivõitusid, kuid siis rebis Giorgi 4:1 setis ette. Seejärel murdsid mängijad veel neljal järjestikusel geimil üksteise servid ja Sorribes Tormol õnnestus sett taas 5:5 viigistada. 6:6 seisult mindi ka teises setis lõppmängu, milles jäi 7:9 peale Giorgi.

Kolmanda seti alguseks oli turniiri esimese vooru kohtumine kestnud juba kaks tundi ning 47 minutit, aga mängijate õnneks jäi otsustav sett mängu kõige lühemaks: tund ja kuus minutit. Giorgi haaras tugeva algusega 0:4 eduseisu, kuid ei suutnud setivõitu kiiremas korras realiseerida, sest Sorribes Tormo rebis end mängu tagasi, viigistades viimase seti taas 5:5, misjärel hispaanlanna võitis kaks järjestikust geimi ja ühtlasi ka terve kohtumise.

Ligi neljatunnises kohtumises lõi ainsa ässa Giorgi, topeltvigu jäi Sorribes Tormo arvele kuus ning Giorgi tegi 12 topeltviga. Võitjast hispaanlanna murdis kümnel korral itaallanna servi, Giorgi tegi seda aga üheksal korral. Kõikidest 271-st mängu jooksul löödud punktidest võitis Sorribes Tormo 143 ja 36-st geimist võitis ta 19.

Sorribes Tormo läheb turniiri teises voorus vastamisi äsja Madridis peetud kõrgetasemelise turniiri võitnud valgevenelanna Arina Sabalenkaga, kes pääses mänguta otse Rooma turniiri teise vooru.

Toimetaja: Kristjan Kallaste