Eesti kurlingunaiskond jätkab MM-il võiduarvet avamata

Eesti kurlingunaiskond
Eesti kurlingunaiskond Autor/allikas: ahvusvaheline Kurlingu Föderatsioon

Eesti kurlingunaiskond jätkab Kanadas Calgarys peetavatel maailmameistrivõistlustel võiduarvet avamata. Esmakordselt MM-il osalev Eesti on alustanud nelja kaotusega.

Eesti võistkond alustas MM-i 3:10 kaotusega Hiinale. Järgmises mängus astus vastu valitsev olümpiavõitja Rootsi, kellega mängiti punkt punktis kuni viimase vooruni. Enne viimast vooru oldi taga 4:5, kuid viimane voor ja mäng kuulus rootslastele lõpptulemusega 4:7. Seni kõige tasavägisem mäng oli Tšehhiga, kus Tšehhi pani oma 8:7 paremuse maksma mängu viimase viskega. Viimases mängus kohtuti MM-i liidri RCF-iga (Venemaa kurlinguföderatsioon - toim.) ja vastu tuli võtta kaotus 6:8.

"Kui välja jätta esimene mäng Hiina vastu, siis oleme oma vastastele andnud korralikud lahingud. Kogenumad on osanud mängulõpud enda kasuks pöörata. Kahju on loomulikult Tšehhi mängust. Oleme seda võistkonda varasemalt korduvalt võitnud, seekord oli kahjuks nende kord. Positiivset on nii mängust maailma edetabeli esimese Rootsi kui ka ühe MM-i favoriidi RCF-iga, kus suutsime mängus olla lõpuni. See annab jõudu järelejäänud üheksaks mänguks," lausus Eesti naiskonna kapten Maie Turmann.

Eesti naiskond mängib MM-il koosseisus kapten Marie Turmann, abikapten Liisa Turmann, Heili Grossmann, Erika Tuvike ja Kerli Laidsalu. Võistkonna treeneriteks on Nicole Strausak (Šveits) ja Derek Brown (Šotimaa).

Maailmameister selgub 9. mail.

Eesti naiskonna edasine ajakava MM-il:

Eesti vs USA (3. mai)
Eesti vs Saksamaa (3. mai)
Eesti vs Korea (4. mai)
Eesti vs Itaalia (4. mai)
Eesti vs Kanada (5. mai)
Eesti vs Šotimaa (5. mai)
Eesti vs Taani (6. mai)
Eesti vs Jaapan (7. mai)
Eesti vs Šveits (mängu uus aeg teadmata)

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: