Ardo Kreegi vanaisa töötas välja TV 10 Olümpiastarti sarja punktitabelid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Samal ajal kui võrkpallimeeskond mängis turniiril Tšehhis käis kauaaegne koondislane Ardo Kreek tervitamas noortesarja TV 10 olümpiastarti võistlejaid Pärnus. Tema vanaisa Ants Teder töötas välja sarja punktitabelid.

Kas olen oma vanavanematest, emast, isast või isegi olümpiavõitjast kõvem? Nendele küsimusele saavad TV 10 Olümpiastarti sarja osalejad edetabeleid silmates vastuse, sest tänu Ardo Kreegi vanaisa Ants Tedre nutikusele ja pühendumisele on sarjal juba 70-ndatest oma punkti-ja edetabelid. Pärnu finaalis noortele auhindu jaganud Kreek jõudis korvpalli ja käsipalli juurest võrkpallini, kuid käis põhikooli poisina ka ketast heitamas.

"Koolipõlvest meenub kindlasti kõige hullem nagu alati," lausus Kreek ETV-le. "Pikamaadistantsid mulle kohe mitte ei meeldi, aga 60 meetri jooks sobis mulle okeilt. Vanaisa kergejõustikupisikut mulle ei andnud, sest ennem langesin pallimängude küüsi."

"Et vahepeal koolitundidest ära saada, siis käisin statal natukene kettast harjutamas ja käisin koolidevahelistel võistlustel. Ega seal mingit ulmetulemust ei tulnud. Mingi 30 meetri kanti oli ja ega väga head kohta ka ei olnud. Jäin pallimängu asjade juurde."

Lühikeste kettakaarte tõttu Ardo TV 10 võistlustele ei pääsenud, kuid võrkpall oli õige valik, sest nüüd on ta nii Eesti kui Prantsusmaa meister ja võitnud Eesti koondisega mitmeid liigasid.

Oma vanaisalt, Teises maailmasõjas võidelnud, Vorkuta vangilaagri koledused üle elanud ning siis spordistatistikuna ja -kohtunikuna säranud Antsult sai Ardo nobeda arvutamise geeni. TV10 sarjas tegutses Ants Teder peasekretärina 1971. aastast 2010. aastani ehk oma viimse hingetõmbeni.

"Ega vanaisaga oli keeruline, sest kogu aeg suvel, kui mina ka vanaisa juures olin, on põhiaeg, mil kergejõustikuvõistlused toimuvad," ütles Kreek. "Vanaisa oli päev staadionil ja õhtul ajas oma arvelauga oma toas numbreid kokku. Jõhker paberikunnik oli kogu aeg. Ega temaga väga jutule ei saanud. Et ära sega, mul on arvutamine pooleli."

"Matemaatiline täpsus kandus edasi kõige rohkem minu emale, kes on matemaatika õpetaja. Mina siis järgmisena, matemaatika mul väga nõrk pole olnud. Ju on ikka midagi geenidega kaasa tulnud."

Täna särava Eesti võrkpallikoondise trumbiks on Kreegi sõnul noorte pidev pealekasv. Puhkuse järel loodab ta aga mõne noorema mehe pingile kupatada, et mitte ise jääda pinki soojendama.

Toimetaja: ERR Sport

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: