Junsonid hoiavad "TV 10 Olümpiastardi" traditsioone au sees ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Noorte "TV 10 Olümpiastarti" sarja juhivad pärast sisehooaja etappe võistkondlikus arvestuses Viljandi Kesklinna Kool ja Parksepa Keskkool.

Põlvkonnast põlvkonda edasi liikuv säde kannab TV 10 Olümpiastarti sarja ka 47. hooajal. Nii hüppas end Tartu etapil kuni 12-aastaste poiste kauguses neljandaks Jaan Junson, kelle ema Karin võitis 34 aasta eest sarjas mitmevõistluse ja viis hiljem treenerina üldvõiduni Räpina Ühisgümnaasiumi.

"Ikka tore võistlus. Sai meenutatud, kuidas ise sai võisteldud ja kooliga oli mingi hetk tore aeg. Nüüd vaatan järelkasvu," ütles Karin Junson.

"Alguses hüppasin maakondlikul isikliku rekordi 4.57 ja nüüd parandasin seda ja hüppasin 4.80," sõnas Jaan Junson (Räpina Ühisgümnaasium).

TV 10 sarjas võistlesid ka Jaani vanem vend ja mõlemad õed ning vanem õde Krete Junson, kes võitnud tõkkejooksus noorte meistrivõistlustel medaleid, on hetkel ka tema treeneriks.

"Kõige raskem on teda treenida. Kaasaelamine on muidugi kõige lihtsam, pabin on hästi suur," lausub treener Krete Junson. "Kõvasti suurem kindlasti kui sportlasel endal. Trennis on meil see kõige keerulisem aeg. Seal tahab ta mulle ikka vastu vaielda ja siis mina vaidlen vastu ja nii see meil läheb."

Krete Junson juhendab noori nii Räpinas kui Tartus ja sel hooajal on kuhjaga auhindu kogunud just tema käe all harjutavad kaksikvennad Andreas ja Martin Trumm Tartu Tamme Koolist. Andreas on silmapaistvate tulemustega teeninud kolm alavõitu.

"Täielik sportlane. Ta võtab ennast ise kokku," kiitis treener. "Ma ei pea tema pärast võistlustel üldse muretsema. Ta oskab ise end kokku võtta ja end tuliseks ajada. Superhästi!"

Sisehooaja järel on koolide seas on sarjas liidriks Viljandi Kesklinna Kool, Tamme Kool on seitsmes. Teist gruppi juhib Parksepa Keskkool ja järgmine etapp toimub 25. mai Rakvere staadionil.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: