Kirt ja Ikauniece alustavad Audenteses treeneritööd

Magnus Kirt
Magnus Kirt Autor/allikas: Karli Saul

Audentese spordiklubis alustab treenerikarjääri Läti tippkergejõustiklane Laura Ikauniece, Magnus Kirt liitub kergejõustiku gruppidega heitealade (odaviske) konsultandina.

Läti tippsportlane, maailmameistrivõistlustel seitsmevõistluses pronksi pälvinud ja kahtedel olümpiamängudel osalenud Laura Ikauniece on koos elukaaslase Magnus Kirdiga Audentese saalides pidevalt treeninud ja spordiklubi lastele juba aastaid heaks eeskujuks olnud. "Ootan põnevusega uue huvitava teekonna algust treenerina. Loodan, et nii minu kui ka teiste Audentesega liitunud tippsportlaste saavutused inspireerivad lapsi ja noori endast parimat andma, pingutama ja sportimisest rõõmu tundma," rääkis Ikauniece.

MM-il odaviskes hõbeda pälvinud Magnus Kirt soovib noortesse spordivaimu süstida. "Konsultandina saan noorte oskusi fokuseeritult konkreetse ala raames arendada. Sportlaseks kasvamise teel ei saa treenerite ja nõustajate rolli alahinnata. Toetav sõna ja hea nõuanne õigel hetkel võib väga oluliseks osutuda. Seepärast võtan oma uut rolli väga tõsiselt ja püüan anda endast parima, et märgata iga noorsportlase individuaalsust ja arvestada nende vajadustega," rääkis Kirt.

Audentese juhatuse liikme ja Audentese spordiklubi juhataja Priit Ilveri sõnul on kergejõustik laste ja noorte seas aina populaarsust koguv ala ja gruppidesse registreerumine on väga aktiivne. "Üle-eelmisel nädalal avatud Ksenija Balta grupid osutusid väga populaarseks. Tänu Läti kergejõustikutipu Laura Ikauniece klubiga liitumisele saame avada kaks korda suuremad grupid ja kõikidele soovijatele meie juures treeninguid võimaldada. Balta ja Ikauniece hakkavad lapsi koos treenima samadel aegadel," rääkis Ilver.

Augusti lõpus teatasid klubiga liitumisest ka Ksenija Balta, Merike Anderson ja Karl Robert Saluri.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: