Venemaal mänginud Eesti kurlingukoondislane sai võistluskeelu

Kurlingukivi
Kurlingukivi Autor/allikas: SCANPIX / AFP

Eesti kurlingukoondislane Mihhail Vlassov osales eelmisel nädalal turniiril Venemaal ja sai seetõttu Eesti Curlingu Liidult võistluskeelu hooaja lõpuni.

Eesti Curlingu Liidu juhatuse erakorralise koosoleku protokollist selgub, et Vlassov osales Venemaal 24.-27. augustil toimunud turniiril, võistles Eesti esindajana ja Eesti vormis.

Alaliidu peasekretäri kohuseid täitvale tippmängijale Liisa Turmannile jõudis info reedel, 25. augustil, mispeale kutsuti teisipäevaks, 29. augustiks kokku juhatuse koosolek.

Selleks ajaks oli selgunud, et Vlassov osales Kaliningradi oblastis Svetlogorskis toimunud turniiril, olles end üles andnud Eesti sportlasena, kandes Eesti esindusvõistkonna särki ja mängides koos Valgevene sportlastega.

Võistluse korraldasid Vene Kurlingu Föderatsioon ja teised Venemaa organisatsioonid. Muu hulgas rõhutati võimalikult laia osalejaskonda, sealjuures Eesti esindaja kaasalöömist.

Turniiri kodulehekülje järgi olid valdavalt kohal siiski Venemaa võistkonnad, lisaks Valgevene ja Eesti segavõistkonnale ka tiimid Itaaliast ja Brasiiliast.

Seejuures oli kurlingu alaliit Vlassovit juba varem hoiatanud, kui ta levitas sõja algusfaasis sotsiaalmeedias Venemaa propagandat. Eesti Curlingu Liidu juhatuse esimehe Harri Lille sõnul paluti võistlusel osalemise kohta Vlassovilt ka selgitust ja selle järgi ta midagi "valesti" teinud ei olnud.

Vlassov on Eestis tasemel tippmängija, kes eelmisel hooajal osales koondise näiteks segavõistkondade maailmameistrivõistlustel ja meeskondade Euroopa meistrivõistlustel. Aasta alguses tuli ta kapten Eduard Veltsmani tiimis ka meeste seas Eesti meistriks.

Veltsman kuulub samuti alaliidu juhatusse ja kinnitas koosolekul, et võistkond oli küll tema Venemaal viibimisest teadlik, aga mitte võistlemise, vaid ravi eesmärgil. "Kindlasti meeskonnana oleksime seda takistanud, kuid otsuse mängida tegi tema ise," sõnas ta.

Sellest tulenevalt otsustati peatada Vlassovi esindusõigus Eesti eest rahvusvahelisel tasandil, samuti osalemine kohalikel võistlustel ja õigus osaleda allaiidu rahastatud treeningprogrammides.

"Tegemist on täiskasvanud mehega, kes peab vastutust võtma enda tegude eest. Arvestades üldist seiskohta sõjalise tegevuse suhtes, peame olema selged," kommenteeris juhatuse liige Fred Randver protokolli vahendusel.

"Selline tegevus ei ole ECL-i poolt reglementi pandud, kuid igasugune võistlustel osalemine ei ole lubatud Venemaal (sh Valgevene) kuniks jätkub sõjaline tegevus Ukraina suunas."

Kuna võistkond ei olnud Vlassovi osalemisest teadlik, siis Veltsmani meeskonnale karistust ei määratud.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: