Kurlingus jätkub Rootsi meeste võim

Rootsi meeste kurlingukoondis Autor/allikas: SCANPIX / The Canadian Press/PA Images

Meeste kurlingu maailmameistriks krooniti kolmandat korda järjest Rootsi, kes alistas Calgarys toimunud turniiri finaalis Šotimaa 10:5.

Rootsi võitis põhiturniiri, saades 11 võitu ja kaks kaotust ning pääses otse poolfinaali, kus saadi jagu Šveitsist 11:3.

Kui poolfinaalis ei läinud tarvis kahte viimast vooru, siis finaalis sai kõik selgeks eelviimases viskevoorus, mille Rootsi võitis lausa 5:0.

Rootsi koondislasest Niklas Edinist sai ühtlasi esimene kapten läbi ajaloo, kes võitnud viis MM-tiitlit.

Kuna reedel avastati MM-i mullus koroona levik, siis mängud katkestati ja nii tuli pidada pühapäeval lausa viis kohtumist: üks veerandfinaal, poolfinaalid, pronksimäng ja finaal.

Kolm kohtumist oli sunnitud pidama Šveitsi koondis, kes alistas kõigepealt veerandfinaalis USA 7:6, kaotas siis poolfinaalis Rootsile 3:11, kuid alistas kolmanda koha kohtumises Venemaa kurlinguliidu koondise 6:5.

Venemaa oli põhiturniiril saanud sarnaselt Rootsile 11 võitu, kuid pidi poolfinaalis tunnistama šotlaste 5:3 paremust.

Veerandfinaalis oli Šotimaa alistanud sama tulemusega võõrustaja Kanada, kes jäi MM-il nelja hulgast välja alles teistkordselt pärast 1976. aasta turniiri, kus tuli leppida üheksanda kohaga.