Ksenija Balta: sportlastel tuleb ülimalt pikk ettevalmistusperiood

Eesti parim naiskaugushüppaja Ksenija Balta on pidanud viimaste nädalate jooksul mitu korda oma plaane ümber tegema, sest koroonaviiruse pandeemia tingimustes langetatakse pidevalt uusi otsuseid.

"Peale seda, kui teatati, et olümpiamängud sel aastal ei toimu ja need lükati aasta võrra edasi, siis ma korra võtsin veidikese aja maha, et teha mingi uus plaan," lausus Balta ERR-ile. "Kõik on praegu pea peale pööratud. Tuleb mõelda parim viis, kuidas järgmiseks aastaks oleks jõudu ja jaksu."

Eelmisel nädalal peatas rahvusvaheline kergejõustikuliit Tokyo olümpiamängude kvalifikatsiooniperioodi 1. detsembrini. "Mingil määral oli see väga üllatav, et niimoodi tehti. Järjekordselt on see selline hetk, kus jälle pead midagi ümber mõtlema!" lausus Eesti rekordi 6.87 omanik.

"Kui alguses harjud mõttega, et võistlused toimuvad sügise poole ja sul on mingi eesmärk, et täita olümpianorm... see võeti ka ära! Palju on mõtlemist ja arutamist, kuidas järgmiseks aastaks kõige paremini valmistuda. Praegu tuleb meie kui sportlaste jaoks ülimalt pikk ettevalmistusperiood järgmiseks talveks. Tuleb hästi läbi mõelda."

Hetkel ei ole veel teatatud augustikuiste Euroopa meistrivõistluste edasilükkamisest, aga kardetavasti on ka säärast otsust oodata. "Eks ta sedamoodi tundub tõesti, et kalender suure tõenäosusega jääb tühjaks," tõdeb 2009. aasta Euroopa sisemeister. "Tuleb võtta vaheaasta. On antud üks aasta puhkust, et koguda kõvasti jõudu ja jaksu järgmiseks aastaks, et hakata siis paugutama!"

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: