Eesti kurlinguvõistkond asub võistlema noorte taliolümpiamängudel ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Eesti kurlingumängijad noorte olümpial
Eesti kurlingumängijad noorte olümpial Autor/allikas: Eesti Curlingu Liit

Eesti kurlingu segavõistkond osaleb homme Šveitsis, Lausanne'is algavatel talvistel noorte olümpiamängudel. Olümpiaareenil on Eesti võistkonna esimeseks vastaseks Korea esindus.

Eesti Curlingu Liidu juhatuse liikme Fred Randveri sõnul on Eesti kurlingu tase täna kõrgem kui kunagi varem. "Häid tulemusi on rahvusvahelistel võistlustel näidanud nii täiskasvanud kui juuniorid. Lisaks kogemusele ja võimalusele oma oskused tõsiselt proovile panna, avaneb meie noortel sportlastel noorte olümpial erakordne võimalus osaleda erinevates töötubades ning lihvida oma mänguoskust ja treeningrutiine," sõnas Randver.

Eestit esindab talvistel noorte olümpiamängudel kurlingu segavõistkond koosseisus Katariina Klammer, Natali Vedro, Henry Grünberg ja Romet Mäesalu. Võistkonna treener on Erkki Lill, lisaks aitab võistkonda kohapeal ka Eesti kurlingumängija Harri Lill.

Võistlus toimub neljas alagrupis. Eesti võistkond võistleb A-grupis, kus vastasteks on Kanada, Venemaa, Hispaania, Korea ja Poola esindused. Kokku võtab turniirist osa 24 segavõistkonda, mis koosnevad kahest noormehest ja kahest neiust. Lausanne'is asub olümpiamedalite eest võistlema 96 noort sportlast vanuses 15 kuni 18.

Kõik turniiri kohtumised koosnevad kaheksast voorust ja võistkondadel tuleb mängida vähemalt kuus. Igast alagrupist kvalifitseerub kaks parimat võistkonda veerandfinaalidesse. Alagruppidest edasipääsejad selguvad 15. jaanuaril ning kurlinguturniiri võitjad selguvad 16. jaanuaril.

Põhiturniiri lõppedes algab laupäeval, 18. jaanuaril teine turniir, kus sportlased asuvad võistlema segapaarides. Segapaarid moodustatakse erinevate riikide sportlastest.

2016. aastal Lillehammeris toimunud noorte taliolümpial võitis kulla Kanada, alistades finaalis Ameerika Ühendriikide võistkonna.

Talvised noorte olümpiamängud peetakse Šveitsis Lausanne'is 9.-22. jaanuaril. Eesti Olümpiakomitee lähetab Šveitsis toimuvatele talvistele noorte olümpiamängudele 25-liikmelise koondise üheksal spordialal. Iga nelja aasta tagant toimuvast suurvõistlusest võtavad osa 15-18-aastased sportlased. Kokku on starti oodata 1880 sportlast üle maailma – 940 neidu ja 940 noormeest.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: