TV 10 Olümpiastardi uus hooaeg pole kaugel

Sel nädalal said ERR-i majades tehtavate tööde ja inimestega tutvuda eelmisel hooajal TV 10 Olümpiastarti sarjas edukalt võistelnud koolitiimid. Sarja uued stardid pole enam kaugel ja 49. hooaja registreerumine on avatud.

TV 10 Olümpiastarti sarjas osalevad noored saavad juba maast ja madalast saati kätte kaamera ja mikrofoni ees võistlemise kogemuse. Ja julget suhtlemisoskust läheb neil tulevikus ju igas ametis vaja, rääkimata siis neist, kellest sirguvad profisportlased.

Seda, kuidas staadionitel ja hallides sündivad sooritused ning jutud telepurki, raadioeetrisse ja portaalidesse jõuavad, käisid Rahvusringhäälingu majades uudistamas väikeste koolide seas suvel esikolmikusse jõudnud tiimid.

125 õpilasega Türi vallas asuva Laupa Põhikooli noored tõestasid, et peamine on suur tahe, sest nende 12x5 meetrit imepisikeses koolivõimlas saab joosta näiteks vaid ühte tõket.

"Esimene tõke on ju kõige tähtsam, eksole? Harjutame ühte tõket," lausus Laupa Põhikooli treener Liisa Gritšenko.

"Kui leiame koridoris kivipõranda peal natuke pikema maa, siis saame juba kahte-kolme tõket harjutada. Praegu saab ka väljas joosta. Kui tahta, saab kõike - ega seal ei ole muud, küll leiame lahenduse."

TV 10 sarjas osalemiseks moodustas Laupa teise Järva maakonna kooli, 84 õpilasega Imavere Põhikooliga ühise võistkonna ja koos saavutati eelmise hooaja kokkuvõttes kolmas koht ning ühiselt osaletakse sarjas ka uuel hooajal.

"Üks kord nädalas hakkame pärast vaheaega kergejõustikutrenni tegema ja praegu on mõniteist õpilast andnud nõusoleku selles osaleda," sõnas Imavere Põhikooli tiimi treener Taiga Laur.

"On uusi pealetulijaid kolmandast-neljandast-viiendast klassist. Ühe korraga nädalas proovime ikka konkurentsis püsida."

Mustvee vallas asuva Avinurme Gümnaasiumi noored alustavad uut hooaega TV 10 sarjas tiitlikaitsjana.

"Tervikuna koolis on 156 õpilast koos gümnaasiumiosaga ja kergejõustikus käib veidi üle 20 õpilase," lausus kooli tiimi treener Heli Ambos.

Sel nädalal esile tõusnud kooli spordipäeva kõikide tulemuste avaldamise teema Avinurme, Imavere ja Laupa koolide õpetajatel peavalu ei valmista.

"Mina ei olegi neid kunagi terve elu jooksul terves mahus avalikustanud," lausus Laur. "Olen toonud välja esimesed kolm ja edasi oleme rääkinud igaühega eraldi. Minul seda probleemi koolis ei ole."

"Mina näiteks enda probleemis ei näe absoluutselt probleemi, kas need tulemused on väljas või neid ei ole väljas," lisas Gritšenko. "Ma arvan, et see on tõesti leiutatud probleem."

TV 10 Olümpiastarti sarjas on uus hooaeg juba arvult 49. ja registreerimine koolitiimidele kestab kergejõustikuliidu koduleheküljel veel täpselt ühe kuu 20. novembrini, sest paar päeva hiljem algavad juba maakondlikud eelvõistlused.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: