Kirt: mul on ääretult hea meel, et tulin sellest võistlusest medaliga välja

{{1570406640000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Kergejõustiku MM-il Dohas võitis Magnus Kirt odaviskes hõbemedali, kuid võistlus lõppes eestlasele nukralt – eelviimasel katsel sai ta vigastada ja lahkus staadionilt kanderaamil. Kirdi sõnul esmased uuringud põhjust muretsemiseks ei andnud, kuid täpsemad uuringud tehakse talle koduses Eestis.

"Viske alustamisel jäi arvatavasti õlg halba asendisse ja nii ta liigesest välja tuli. Kukkumise hetkel juba üritasin päästa, mis päästa annab, et mitte nii hullult õla peale kukkuda ja säästa seda," selgitas Kirt intervjuus ERR-ile. "Arvan, et see on täiesti ettearvamatu vigastus, enne polnud mingeid märke, et see võiks juhtuda."

"Platsi peal nad üritasid seda (õlga – toim) paika saada, aga ei õnnestunud. Tänu Soome delegatsioonile, nad andsid oma meditsiinilise personali kaardi Madis Rahule ja ta tuli tribüüni alla, nad panid koos Indrek Tustitiga selle kiiresti paika," lisas Kirt.

Teisel katsel visatud 86.21-ga hõbeda võitnud Kirt pidi algselt kohe haiglasse sõitma, kuid otsustas siiski esmalt medalitseremoonial osaleda. Tegi ta seda valuvaigistite toel? "Minimaalselt. See valu oligi siis, kui see oli paigast ära, eks ta käis seal igasugustele närvidele ja lihastele. Aga kui juba paika sai, siis on lihtsalt selline jõuetu. Tundus õige ja hea, et minna ikkagi autasustamisele," sõnas Kirt.

"Siin praegu tehti ainult röntgen, sest MRI-ks ei olnud põhjust sellises staadiumis, nii vara. Röntgenil on näha, et käinud välja ja võib-olla väikeseid märke, aga arstid ütlesid, et ei midagi sellist, mis neid muretsema paneks," vahendas Kirt haiglas kuuldut.

Kas praegu saab öelda, et oleks võinud ka palju hullemini minna? "Vara on veel hõisata, ootame selle MRI Eestis ära ja hoiame pöidlaid, et kapsel ja lihased ja liigesed kõik ümberringi on terved, siis on kindlasti positiivsem see asi," jäi ta ettevaatlikuks.

Vaata ka ETV spordisaate lugu:

Maailma hooaja edetabelijuht Kirt oli MM-il üks suurimaid medalisoosikuid, kas hõbedaga võib rahule jääda? "Jaa, kindlasti. Kui võtta võistlus ja vaadata ainult seda medalit, siis ääretult-ääretult hea meel on sellest medaliga välja tulla. Sellise tasemega odaviske juures on hõbemedal minu jaoks väga suure tähendusega," kinnitas ta. "Tundsin, et olen võistluses sees, ei tundnud end väga väsinuna. Ei saa kindlasti lubada, mida ma oleks teinud, aga kahju, et ei olnud võistluses sees kuni viimase katseni."

Mullu võitis Kirt enda karjääri esimese tiitlivõistluste medali, tulles Euroopa meistrivõistlustel pronksile. Kas mullust pronksi ja tänavust hõbedat saab ka kuidagi võrrelda? "Eks igaühel on oma lugu taga ja päris värvikad lood," nentis Kirt. "Mul on hea meel, et mul on selline taustatiim selja taga, sellised toetajad ja sellised fännid. Nendeta ei oleks see teekond kindlasti nii hea, kui see on olnud. Oleme ikkagi tulnud 70 meetri viskajast MM-hõbedale. See on olnud suur ja raske teekond, mul on hea meel, et mul on selline seljatagune."

Magnus Kirt jõuab Eestisse esmaspäeva õhtul kell 23.40 Varssavist saabuva lennuga.

Magnus Kirt hõbemedaliga, käsi lahases. Autor/allikas: Mustafa Celik/ERR

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: