Tustit Kirdi vigastusest: üks faktor oli kindlasti kuumus

Foto: Tairo Lutter/Scanpix

Odaviske maailmameistrivõistluste hõbeda Magnus Kirdi abilise ja füsioterapeudi Indrek Tustiti sõnul oli eestlase vigastuse üheks süüdlaseks Dohas valitsenud ilm.

Kirdi võistlus lõppes vigastusega, sest viiendas voorus tuli õlg viskel liigesest välja ja mõistagi ei saanud maailma hooaja edetabelijuht jätkata.

"Eks seda on proovitud öö läbi mõelda, miks võis niimoodi minna. Minu arvates on kindlasti üks faktor kuumus," lausus Tustit ETV saatele "Ringvaade".

"Kogu keha muutub nii palju pehmemaks – kõik sidemed, lihased. Soomlased andsid intervjuu, et kaks päeva järjest viskamist... võib-olla keha ei olnud sada protsenti taastunud."

"Need viimased kaks viset, mis Magnus tegi, ei olnud tehniliselt kõige paremad," täiendas Tustit. "Kõigi faktorite koosmõju selle tekitab."

Tustiti sõnul Kirdi õlg praegu ei valuta. "Lihtsalt õlg on väga ebastabiilne ja seda tuleb hoida fikseerituna, et vigastus lähipäevadel ei korduks," lausus füsioterapeut.

"Alguses on kõik sidemed, mis on välja veninud korra... uuesti liigesest väljamineku võimalus on olemas ja eks peab vältima konkreetseid liigutusi. Käsi on fikseeritud ja ta ütles, et õlgpraegu valu otseselt ei tee."

Kui pikaks vigastuspaus kujuneb, pole veel teada. "Peame ootama ära MRT-uuringu," lausus Kirdi treener. "Siis istume maha Madise [doktor Madis Rahu] ja võib-olla ka teiste arstidega, kes on Magnusega koostööd teinud, ja hakkame vaatama, milline prognoos saab olema."

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: