Kirt ERR-ile: esialgne diagnoos on oodatust parem

Doha MM-il hõbeda võitnud odaviskaja Magnus Kirt rääkis ERR-ile õlavigastuse ulatusest.

"Täpselt diagnoosi ei oska veel öelda, [aga] esialgne diagnoos on oodatust parem," kinnitas Kirt. "Kardeti vigastust, mis odaviskajatel tavaliselt sellise asjaga juhtub, aga need kohad ei olnud vigastada saanud."

"Miks see juhtus, saab spekuleerida iga pidi," tõdes Kirt. "Kindlasti on üks fakt see, et mul on üleliikuvad liigesed ja võib-olla juhtus õlg valesse asendisse. Ei ole kunagi ühtegi liigest nii välja tulnud, et see ei ole midagi vigastanud, aga on võimalus, et ta vigastab suurelt või natuke vähem. Praegu oli pigem natuke vähem."

Kui suur on tõenäosus, et Kirt operatsioonile minema ei pea? "Sada protsenti kindel ei ole. On mitmeid viise, kuidas seda ravida ja kui saab täpse lõppdiagnoosi paika pandud, peab plussid-miinused kokku panema ja mõtlema, mis on parim variant. Neid arvamusi võiks koguda erinevatest kohtadest. Kui on hea plaan enne ja hea tegevuskava hiljem, on taastumine ka kiirem," sõnas Kirt.

"Mida kiiremini saan mingisuguseid harjutusi või taastusravi tegema hakata, seda parem on. Puhkama peab ka, eelkõige vaimu, aga praegu on ka väga kriitiline, et saaks kiiresti terveks."

"Meil olid kartused, mis ei oleks võib-olla midagi määranud. Iga asjaga on võimalik tegeleda. See seis oli natuke parem kui kartsime."

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: