Tustit: Kirdi käsi sai Dohas kiiresti paika ja see päästis väga palju

Magnus Kirdi füsioterapeudi ja treeneri Indrek Tustiti sõnul ollakse Tokyo olümpiamängudele mõeldes positiivselt meelestatud.

Doha MM-il õlaliigest vigastanud Kirt käis teisipäeva hommikul Põhja-Eesti Regionaalhaiglas täiendavatel uuringutel (MRT uuring). 

"Hea uudis on see, et mida me kõik esmajoones paaniliselt kartsime, et õlas on suuremaid probleeme, mida tavaliselt sellise vigastuse puhul juhtub, neid ei olnud," rääkis Tustit ERR-ile. "Ma ütleks, et see oli nii minu kui Madise [Kirdi raviarsti dr Madis Rahu - toim.] jaoks algselt väike üllatus. Me ei tahtnud seepärast ka Dohas otseselt midagi öelda."

"Olen täna lugenud meediat, kus on hakanud sõna võtma Soome treenerid ja Soome arstid, kes kõik ütlevad ja teavad täpselt, ilma uuringut nägemata, mis seal oli ja kui kaua aega võtab. Nende kurvastuseks pean ütlema, et päris nii ei olnud, meie seis on ikkagi parem," kinnitas Tustit.

"Kuna väga kiiret kirurgilist sekkumist vaja ei ole, andis see meile nädala, võib-olla kümme päeva ajapikendust, et hakata raviplaani välja mõtlema. See saab olema koostatud kooskõlas erinevate spetsialistidega ka väljaspoolt Eestit, kes on sarnaste vigastustega palju kokku puutunud. See informatsioon läheb täna õhtul või homme hommikul neile välja ja siis hakkame vastuseid ootama."

Järgmisel suvel toimuvatel Tokyo suveolümpiamängudel on meeste odaviskefinaal sarnaselt Doha MM-ile kavas kergejõustikuprogrammi lõpus, 8. augustil. "Pärast uuringut oleme oluliselt positiivsemad," sõnas Tustit. "Selle hetkeni ei tahtnud me infot välja anda. Täna tahaks ikka loota, et sõidame sinna ja oleme võimelised võistlema. Võime öelda, et meil oli Dohas õnne, et Madis Rahu seal oli ja et see käsi sai väga kiiresti paika. See päästis väga palju ja ravi algas sellest hetkest, kui [Kirt] staadionilt ära viidi."

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: