Eesti curlingupaar alistas MM-il Venemaa võistkonna ({{commentsTotal}})

Harri Lill ja Marie Turmann
Harri Lill ja Marie Turmann Autor/allikas: Maailma Curlingu Föderatsioon

Eesti curlingupaar Marie Turmann – Harri Lill võitis Rootsis toimuval segapaaride curlingu maailmameistrivõistlusel kindlalt 7:3 Venemaa koondist ning edestas ka hommikuses voorus Jaapani esindust punktidega 7:6.

Võit võistluse tugevamate võistkondade hulka kuuluva Venemaa koondise üle oli Eesti curlingupaari jaoks kolmas. Turmann ja Lill mängisid Venemaa vastu kindlalt ja juba poolajaks juhiti 5:2. Pärast poolaja pausi suudeti veel kahes voorus vastaselt üks punkt röövida ning pärast kuut vooru oligi eestlaste edu juba 7:2.

Täna õhtul kell 22 kohtuvad Turmann-Lill Soome esindusega. Eestlaste vastaseks on PyeongChangi olümpiamängudel käinud ja seitsmenda koha saanud soomlased Oona Kauste ja Tomi Rantamäki, keda tuntakse hästi, kellega on korduvalt ka kohtutud ja keda on suudetud omavahelistes viimastes kohtumistes ka võita. Nii nagu eestlastel, on ka soomlastel kirjas ainult võidud. Seega saab üks kahest võistkonnast jätkata tänase päeva lõpus alagrupis ainuliidrina.

Segapaaride curlingu maailmameistrivõistlused toimuvad Rootsis, Östersundis ning tänavu võistleb MM-il 40 võistkonda, kes on jagatud viide alagruppi.  Eesti segapaar mängib C-alagrupis ja kohtub Soome, Jaapani, Kasahstani, Leedu, Uus-Meremaa, Poola ja Venemaa koondistega.