Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Lajal teenis aasta esimeses matšis loobumisvõidu

Mark Lajal
Mark Lajal Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Eesti meeste esireket Mark Lajal (ATP 206.) alustas hooaega Tais peetaval ATP Challengeri turniiril ning sai turniiri avaringis itaallase Mattia Bellucci (ATP 177.) vastu otsustavas setis loobumisvõidu.

Novembris maailma edetabelis 191. kohale kerkinud eestlane ja Bellucci pidasid maha tasavägise avaseti, kuid itaallasel õnnestus 4:4 viigiseisul esimest korda Lajali serv murda, misjärel ta 6:4 setivõidu realiseeris.

Ka teine sett algas tasavägiselt ning mehed vahetasid Lajali juhtimisel geimivõitusid taas 4:4 viigiseisuni, mil eestlane kahe järjestikuse geimivõiduga kohtumise otsustavasse setti viis.

Lajal kaotas kolmandas setis oma pallingu, kuid murdis seejärel kohe vastase oma. Eestlane murdis Bellucci servi ka neljandas geimis ja asus 4:1 juhtima, misjärel itaallane talle loobumisvõidu andis.

Lajal kasutas ära kolm enda viiest murdevõimalusest ja võitis punkti esimeselt servilt 74-protsendilise eduga, reliseerides teisel servil 67 protsenti punktidest. Kõikidest mängitud punktidest võitis eestlane 85, Bellucci võitis 70.

Lajal kohtub turniiri teises ringis Seong Chan Hongiga (ATP 273.), kes alistas kolmes setis prantslase Pierre-Hugues Herberti (ATP 237.). Mullu kohtusid Lajal ja viiel korral paarismängus slämmiturniiri võitnud Herbert kolm korda, eestlane teenis kaks võitu. Hongiga Lajal varasemalt kohtunud ei ole.

Toimetaja: Kristjan Kallaste