Eesti pääses kurlingu segapaaride MM-ile eriotsusega

Eesti pääses 20 riigi hulgas aprillis toimuvatele kurlingu segapaaride maailmameistrivõistlustele. Eestit esindav segapaar selgub märtsis, kui toimuvad Eesti meistrivõistlused.
Jaanuaris otsustas Maailma Kurlingu Föderatsioon jätta koroonaviiruse pandeemia ja kõrge nakkusohu tõttu ära maailmameistrivõistluste kvalifikatsiooniturniiri, mis võttis Eesti esinduselt ära võimaluse MM-ile pääsemiseks. Eesti koos teiste riikidega vaidlustas föderatsiooni otsuse.
"Alates möödunud aasta detsembrist puudus meil info, kas MM-i kvalifikatsioon toimub ja millal ning viimasel hetkel tuli föderatsioonilt otsus MM-i kvalifikatsiooni ära jätmisest. See tähendas, et viimased neli MM-i kohta jäetakse jaotamata ning 20 riigi asemel peetakse MM selleks hetkeks juba kvalifitseerunud 16 riigiga," selgitas Eesti Curlingu Liidu juhatuse liige Fred Randver.
Kuna tegemist oli föderatsiooni erakorralise muudatusega, andis see Eestile ja teistele riikidele õiguse otsuse edasi kaebamiseks. Otsuse ümber lükkamiseks pidi Eesti saama nõusoleku 10% föderatsiooni kuuluvatelt riikidelt, mis ka õnnestus. Selle tulemusena lisati MM-i osalejate hulka neli riiki, sh ka Eesti. Lisaks Eestile said maailma edetabeli paremuse järjestuses õiguse MM-il osalemiseks ka Korea, Soome ja Türgi esindused.
Eesti esindus MM-il selgub märtsis, kui toimuvad Eesti meistrivõistlused kurlingu segapaaride seas ning lisaks peab võitja täitma kvalifikatsioonitingimused, muuhulgas osalema Tallinnas toimuval MK-etapil.
"Oleks olnud väga valus ja ebaõiglane, kui Eesti sportlased jääks võistluse ukse taha kvalifikatsiooniturniiri ära jäämise tõttu. Oleme otsusega rahul, sest kui oli teada, et olümpiale me sel korral ei pääsenud, pöörasime fookuse MM-i poole. Aga esmalt peame tõestama oma paremust koduses konkurentsis ning aasta-aastalt on Eesti vastased aina paremal tasemel," kommenteerisid kurlingumängijad Marie Kaldvee ja Harri Lill.
Segapaaris kurlingu maailmameistrivõistlused peetakse Šveitsis, Genfis 23.-30. aprillil. Tiitlivõistlusest võtab osa 20 võistkonda: Šotimaa, Norra, Rootsi, Kanada, Itaalia, Šveits Tšehhi, Ameerika Ühendriigid, Hiina, Saksamaa, Venemaa, Uus-Meremaa, Austraalia, Inglismaa, Ungari, Jaapan, Kores, Soome, Eesti ja Türgi.
Toimetaja: Henrik Laever