Läti sai Saksamaalt geimi kätte

Läti võrkpallikoondis, keskel peatreener Avo Keel
Läti võrkpallikoondis, keskel peatreener Avo Keel Autor/allikas: CEV

Läti võrkpallikoondis kaotas Saku Suurhallis toimuval Euroopa meistrivõistluste finaalturniiri D-alagrupi neljandas kohtumises Saksamaale 1:3 (22:25, 19:25, 27:25, 17:25).

Kui esimeses ja teises geimis kontrollisid sakslased mängu, siis kolmandas pääses Läti 11:11 viigiseisult juhtima koguni 19:12. Kuigi sakslased suutsid suure kaotusseisu tasa mängida ja 6:0 spurdi abil isegi 24:23 ette minna, said lätlased geimi kätte.

Neljanda geimi alguses oli Läti vahepeal ühe-kahe punktiga peal, aga alates geimi keskpaigast haaras favoriit Saksamaa ohjad ja tüüris turvaliselt võidusadamasse.

Lätil jääb pidada nüüd veel vaid kolmapäevane kohtumine Prantsusmaaga. Ka Eestil on vaja mängida olümpiavõitja Prantsusmaaga, aga eelnevalt tuleb ülitähtsas kohtumises minna vastamisi Horvaatiaga.