Mihkel Räim tutvustas abimehe rolli ja meeskonna tähtsust suurtuuril

Mihkel Räim (paremalt neljas)
Mihkel Räim (paremalt neljas) Autor/allikas: facebook.com/IsraelCyclingAcademy/

Mihkel Räim (Israel Start-Up Nation) hoiab Vueltal esimese nädala järel 160. kohta, kaotades võistluse liidrile Richard Carapazile (Ineos Grenadiers) ühe tunni, 35 minuti ja viie sekundiga. Eestlane seletas, milline on suurtuuril tema roll meeskonnas.

"Hetkel on meeskonna peaeesmärgiks Dan Martinit kõrges mängus hoida ja siiamaani oleme sellega hästi hakkama saanud. Dan on muidugi ise ka super tugev olnud!" kirjutas Räim sotsiaalmeedias. Martin hoiab seitsmenda etapi eel kokkuvõttes kolmandat kohta, kaotades liidrile 20 sekundiga.

"Enamjaolt on minu ülesandeks mõnikord Dan grupis ettepoole vedada, näiteks kui spordidirektor ütleb raadiosse, et viie kilomeetri pärast on väike linn, kus on palju kurve ja ohtlike kohti või siis kümne kilomeetri pärast võib olla küljetuule oht. Tema ette tassimine on enamjaolt vajalik sellepärast, et vähendada riske. Eelkõige kukkumisi ja muid ohtlikke olukordi, kui mõni tiim otsustab gaasi põhja panna jne," jätkas Räim.

"Samuti üritame alati kahte-kolme ratturit meeskonna liidri läheduses hoida, sest kui midagi juhtub, siis suudame koos olukorra ilmselt päästa. Tavaliselt on minu panus rohkem siledal maastikul, sest tõusu peal minust kasu väga pole ja proovin anda enda panuse seal, kus tunnen end mugavamalt," ütles Räim. "Samuti on oluline, et Dan ei peaks tegema ühtki üleliigset liigutust. Kui tuur oleks nädal aega pikk, siis poleks väga hull, aga seitsme päeva asemel on 18 päeva ja kui selle aja jooksul raisata end iga päev rohkem kui vaja, siis võib see lõpus saatuslikuks saada. Seepärast ei lase me teda kunagi ise auto juurde jooki ja sööki tooma. Kui mees midagi soovib, siis ütleb ta selle raadiosse ja keegi meist toob autost, mida vaja on. Olgu selleks siis söök, jook või näiteks mõni riideese."

"Joogialas on meil alati käsk võtta nii palju pudeleid kui saab, sest alati on võimalik üleliigsed ära visata. Seda just seepärast, et esimene pudel, mille võtame, peaks kindlasti minema Danile ja alles teise võtame endale," kirjeldas Räim. "Tema on meie prioriteet number üks! Veel üks näide, kuidas saame kasulikud olla või aitame tal veidi jõudu säästa - kui tal on vaja keha kergendada ja loodus kutsub, siis jääb keegi meie omadest temaga koos maha ja aitab pärast peagruppi tagasi sõita. Jällegi saab liider natuke jõudu kokku hoida. Muidugi on kõige selgem abistamine see, kui keegi meist teeb grupi ees tööd, et esimesed kinni püüda või saadame kellegi kõva tempot tegema, et Dan saaks peale seda rünnata. Sellised detailid teevad kokkuvõttes suure asja kokku ja tiimitöö on väga oluline. Paljud ei mõista, et rattasport on vägagi meeskonnaala."

Räim võistleb suurtuuril esmakordselt ning siiani on eestlase kohad etappidelt 163., 159., 145., 8., 164. ja 157..

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: