Eesti kurlingunaiskond pääses esmakordselt MM-ile

Eesti kurlingunaiskond
Eesti kurlingunaiskond Autor/allikas: ahvusvaheline Kurlingu Föderatsioon

Maailma kurlinguföderatsioon teatas alanud kurlinguhooajal viie võistluse tühistamisest, seal hulgas jäävad ära Euroopa meistrivõistlused kurlingus ning maailmameistrivõistluste valikturniir, mis tagab esmakordselt Eesti naiskonnale koha 2021. aasta MM-il.

Seoses maailmameistrivõistluste valikturniiri ära jäämisega pääseb võistlusele 11 eelmise hooaja tugevaimat kurlinguriiki üle maailma ning Eesti naiskonnale tagab pääsu Euroopa meistrivõistlustel saavutatud kaheksas koht.

Maailma kurlinguföderatsiooni otsus tagab Eestile koha ka 2021. aasta taliolümpiamängude kvalifikatsiooniturniiril, mis peaks toimuma detsembris 2021.  Kvalifikatsiooniturniiril selguvad riigid, kes pääsevad 2022. aasta Pekingi taliolümpiamängudele.

"Euroopa meistrivõistluste ära jäämine valmistab muidugi pettumust, kuid mõistame täielikult Maailma kurlinguföderatsiooni otsust. Selles raskes otsuses on Eestile ka hea uudis - Eesti kurlingu ajaloos on see esimene kord, kui Eesti võistkond saab õiguse maailmameistrivõistlustel osalemiseks. Tegemist ei ole muidugi ootamatult sülle kukkunud kingitusega, selle taga on Eesti naiskonna hea mäng ja suurepärane tulemus eelmise hooaja EM-il," sõnas Eesti Curlingu Liidu juhatuse liige Fred Randver.

Eesti jäi 2020. aasta maailmameistrivõitlustelt esimese Euroopa riigina välja, kuna võistlus pidi toimuma Kanadas. 2021. aasta MM toimub Euroopas ning see tagab Euroopale ka ühe lisakoha, mis tänu Eesti naiskonna tugevale sooritusele Euroopa meistrivõistlustel jäi Eestile.

Maailmameistrivõistlused kurlingus toimuvad praeguse plaani kohaselt 2021. aasta 20.-28. märtsil Šveitsis Schaffhausenis.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: