Järvamaa kergejõustiku treener: viimastel aastatel on näha tõusutrendi

Tänasega lõppesid maakondades TV 10 Olümpiastarti sarja 49. hooaja avaetapi eelvõistlused ning kõige kiiremad noored sprinterid kogunevad laupäeval Võrus ja on pühapäeval kell 19.30 ETV2 ekraanil.

Selles Särvere kaarhallis toimus TV 10 Olümpiastarti sarja 49. hooaja Järvamaa noorte esimene valiksõela võistlus. 1980. aastatel ehitatud hall kuulub Järvamaa Kutsehariduskeskusele ja pallimängijate ning vibulaskurite kõrval harjutavad siin ka kergejõustiklased.

"Kaks korda nädalas on minu kergejõustikutreeningud. Kunagi oli kolm korda nädalas, nüüd on kaks. Need alad, mis me siin teeme, neid saame kenasti harrastada. Probleemi ei ole kunagi olnud. Kuna see hall on 72 meetrit pikk, siis saab sirge peal arendada korralikku sprinti," ütles treener Veiko Valang intervjuus ERR-ile.

Jookse ja hüppeid saab Särevere kaarhalli puitpõrandal probleemideta harjutada ja noorte osalemine TV 10 maakonna etappidel on Valangu sõnul tõusuteel. Koolide osalemise innukus sõltub muidugi kehalise kasvatuse õpetajate huvist ja entusiasmist.

"Kui õpetajal on kergejõustikualade vastu huvi, siis ta toob need õpilased siia välja. Eks ta on lainetena liikunud. Ühel aastal on rohkem osalenud, teistel aastatel vähem. Viimastel aastatel on olnud täitsa tõusutrend," jätkas Valang.

Veiko Valang on tegutsenud Järvamaal treenerina üle 30 aasta ja ütleb, et Järvamaa noorte edukaim ala on hetkel kõrgushüpe.

"Ma olen treener olnud 33 aastat, aga kui peast peaks lugema nimekamaid, siis neid on nii palju. Eesti meistrivõistluste medaliomanikke, Baltimaade meistreid. Viimaste aastate läbilõikes on üks 2002. aastal sündinud Markus Anvelt, kes hüppas suvel 2.01 on oma vanuseklassi liider. Lisaks on ta veel liider järgmises vanuseklassis, U-20-s. Ja veel Erko-Hendrik Mõttus, kes on nüüd kaitseväes. Tema tuli talvel U-20 vanuseklassis Eesti meistriks," lisas Valang.

Valangu juures harjutab igapäevaselt 58 noort.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: