Tustit Kirdi operatsioonist: see on Magnuse juhtumi puhul kindlasti parim variant

Kergejõustiku maailmameistrivõistlustel odaviskes hõbemedali võitnud, aga samas ka õlga vigastanud Magnus Kirt läheb sel nädalal vigastatud õlaga operatsioonile.

MM-i viiendal katsel vigastada saanud õlale tehti eelmisel nädalal Eestis magnetuuring, seejärel konsulteeris Margnus Kirdi tiim mitme välismaa spetsialistiga ja ühiselt jõuti järeldusele, et parim võimalik viis vigastusest taastumiseks on operatsioon. Operatsioon tehakse Eestis selle nädala lõpul ja seda teevad doktor Madis Rahu ja Soome kirurg Urho Väätäinen.

"See MRT-uuring, mis meile sellel hetkel teatavaks sai, see andis meile otsustamiseks mida saab ja mida tuleb teha, aega juurde. Meil ei olnud vaja teha kiiret erakorralist operatsiooni, mida oleks pidanud tegema samal või järgmisel päeval, mil Magnus Eestisse tuli. Sellest hetkest alates hakkasime otsima erinevaid parimaid spetsialiste kogu maailmast, keda suutsime leida läbi erinevate kontaktide. Nende soovitus oli, et selles situatsioonis on kasulikum [operatsioon] teha," kommenteeris Magnus Kirdi füsioterapeudi ja treeneri Indrek Tustit otsust ERR-ile.

"See kas ta (operatsiooni – toim.) on keeruline või mittekeeruline, see jääb hiljem selgitamiseks doktoritele, kes operatsiooni läbi viivad. Ma arvan, et nemad oskavad seda öelda juba võib-olla täna, kes on asjaga meditsiiniliselt rohkem kursis, või pärast operatsiooni."

Tustit loodab, et olümpiale mõeldes operatsioon esialgseid plaane ei muuda. "Meie esmane plaan, mis me Magnusega Dohas rääkisime, loodetavasti ei muutu. Taastusravi osas olen ühendust võtnud suurima või parima spetsialistiga, keda mina isiklikult tean ja tunnen. Tema on meid juba asunud oma nõuannetega aitama põhimõtteliselt esimest päevast alates, mil Magnus Eestisse jõudis. Siis kui operatsioonist on möödunud mingi kindel hulk päevi või nädalaid, sõidame Magnusega Prantsusmaale ja teeme seal ühe tsükli taastusravi."

"Ma arvan, et sellel juhtumi puhul, mis Magnuse puhul on, on see (operatsioon – toim.) kindlasti parim variant. Ma ei ütleks, et selle puhul taastusravi ilma operatsioonita olnuks lihtsam või parem. Pigem see operatsioon tagab sellele õlale suurema stabiilsuse ja kindluse, et oleme tagasi selles seisus, kus me olime, või paremad."

Kui kaua võiks operatsioonist taastumine aega võtta, Tustit prognoosida ei taha. "Meil on mingi oma ettekujutus – mingid kuud ja päevad, millal võib mingeid asju tegema hakata, aga neid ma ei hakka kindlasti ütlema."

Vaata ka ETV spordisaate lugu:

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: