Kirt: rahvas, kes Eestis või staadionil kaasa elab - see on põhjus sporti teha

Foto: Anna Aurelia Minev/ERR

Doha maailmameistrivõistlustel hõbemedali võitnud, kuid õlga vigastanud Eesti odaviskaja Magnus Kirt jõudis esmaspäeva hilisõhtul tagasi kodumaale ja saab hakata puhkust nautima.

"Ülimad emotsioonid käivad peast läbi, kui mõelda, et see on ikkagi maailmameistrivõistluste hõbe," lausus Kirt intervjuus ERR-ile. "Mis hinnaga see tuli? Sellele on vaja ka mõelda, teha tarku otsuseid ja hea plaan, et olla ka järgmine hooaeg võistlusrivis."

Odaviske lõppvõistluse viiendal katsel läks Kirdi õlg liigesest välja ning see tähendas mõistagi tema jaoks ka võistluse ja hooaja kohest lõppu. Kui tõsise traumaga on tegu, pole veel täpselt teada.

"Olen näinud vaid röntgenpilti ja see midagi hullu ei olnud. Aga käsi kangeks läheb ja küsimärgid on," lausus MRT-uuringule minev ja seejärel tulemusi ootama jääv odaviskaja.

Kirti toetati kõvasti nii Dohas kohapeal kui ka kodumaal. "Kui vaadata, kui paljud mulle kaasa on elanud ning väikse Tõrva linna rahvas vaatas minu finaali ja eelvõistlust kinos – selle peale mõeldes läheb alati tunne heaks ja süda soojaks," ütles MM hõbe.

"Eks see on see, mille pärast sporti teen. Odavise meeldib mulle eelkõige sellepärast, et mulle meeldib oda visata ja teisalt on kindlasti kõige olulisem see, mis emotsioonid sealt saad. Rahvas, kes sulle Eestis või staadionil kaasa elab – see on põhjus, miks sporti teha."

Nüüd mõtleb ta aga juba võimalikult kiirele taastumisele ja järgmisele hooajale. "Ma usun, et praegu on kõige targem, et oleks hea plaan, tegevuskava. Juba homsest alates järgmise hooajani välja. Mida kiiremini asju korraldama hakkame ja tegevusi teeme, seda suurem tõenäosus on, et me oleme järgmisel hooajal ka heas vormis."

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: