Juhan Kilumets: kümnevõistluses tuleb medali saamiseks teha 8500 punkti

Nädala pärast Dohas algavatest kergejõustiku maailmameistrivõistlustest rääkis ERR-i spordisaates üks MM-i kommentaatoritest Juhan Kilumets.

"Meeste odaviskes on selline seis, et neid mehi on rohkem kui kolm, kes medalit ihkavad," tõdes Kilumets. "Magnus Kirt on olnud terve selle pika hooaja väga stabiilne, visanud väga hästi. Mõistagi me kõik ootame medalit. Tean, et Magnus ise ei käi kunagi veksleid välja ja paljudele spordisõpradele see medalite kaelariputamine enne võistlust ei meeldi, aga selge on see, et Kirt on üks suurimatest medalinõudlejatest."

"Ta on aastate jooksul alati stabiilsust jahtinud ja nüüd on selle viinud täiesti uuele tasemele," jätkas Kilumets. "Usun, et hooaja lõpus on ta kogenud sportlasena teinud õigeid otsuseid ja on MM-il vähemalt sama heas hoos, kui viskas Eesti rekordi [juunis Kuortanes 90.61]."

Kas kümnevõistlejad Maicel Uibo ja Janek Õiglane võiksid väga headel päevadel medalile jõuda? "Usun küll. Eelkõige peaks võib-olla rääkima Maicel Uibost, kes on igal juhul võimeline tegema 8500 punkti. Janek Õiglane üllatas kaks aastat tagasi Londonis väga paljusid, ka iseennast neljanda kohaga [toona tõi neljanda koha 8371 punkti]. Usun, et medali saamiseks tuleb kaheksa ja pool tuhat teha. Kevin Mayer peaks olema mees omaette klassist, aga tema selja taga on kõik võimalused olemas."

Kui palju mõjutab kümnevõistlejaid see, et esimest korda peetakse MM õhtuses programmis ehk kõik tuleb ära teha viie-kuue tunni jooksul? "Mõnele sobib see kindlasti rohkem," arvas Kilumets. "Väiksematel kümnevõistlustel tihti nii tehaksegi, võisteldakse kuue tunniga see päev ära. Tavaliselt tehakse tiitlivõistlustel kolm ala ära, minnakse hotelli, puhatakse ja tuleb end uuesti käima saada. Usun, et mõnele sobib see kindlasti paremini, teisele kindlasti vähem. Huvitav saab see igal juhul olema."

27. septembril algav Doha MM lõppeb 6. oktoobril, kunagi varem pole MM nii hilja alanud. Kaks aastat tagasi võisteldi Londonis 4. augustist 13. augustini. "Et viis kuud tuleb väikeste tõusude-mõõnadega hoida vormi, juhtub harva," tõdes Kilumets. "Mõned sportlased on mai algusest rassinud ja peavad nüüd oktoobris tegema oma hooaja parima võistluse. See on kõigi jaoks uus olukord. Kindlasti on neid, kes on hooaja alguses põrutanud ja kellel on nüüd kumm tühi."

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: