Õiglane kümnevõistluse eel Doha kuumust ei karda

Kümnevõistlejad Janek Õiglane ja Maicel Uibo tulevad Dohas jätkuval kergejõustiku MM-il starti kolmapäeval. Õiglase sõnul teda Dohas valitsev kuum ilm ei häiri, sest staadionil olevad konditsioneerid hoiavad temperatuuri stabiilsena.

Õiglane otsustas valmistuda Doha MM-iks kodus Eestis. "Ma olen selle otsusega üsna rahul," kinnitas mees ERR-ile. "Eestis oli üsna jahe ja siia tulles oli mõnus soe. Ma naudin hetkel seda soojust. Ettevalmistuse koha pealt sai kõik tehtud, tegin üsna palju alasid ka sisetingimustes, aga arvan, et sellest pole hullu. Kõik tehnilised nüansid ja trennid, mida vaja oli, sai tehtud."

"Kõige enesekindlamalt tahaks tunda end sprintides," tõdes Õiglane. "Tahaks 100 m, 400 m ja tõkkeid hästi joosta. Just sajaga tahaks hästi alustada, saaks hästi minema ja siis on hea võistlema hakata. Kauguses ja teivashüppes muutsin natuke hoojooksu, see on selline huvitav asi, mida tahaks tegelikult juba proovida. See võib tulemuste osas väga head efekti näidata. Kõige ebakindlamalt võin ennast tunda kettaheites. Olen seal kogu aeg tehniliselt üsna kehv olnud, midagi erilist mul ei ole, aga üritan võimalikult palju välja pigistada."

Dohas ületavad päevased õhutemperatuurid 40 kraadi piiri, õhtuti on sooja veidi üle 30. "Nii kuumas ilmas ma võistelnud ei ole, aga niiskuse mõttes arvan, et 2015 Pekingi MM oli üsna samaväärne," meenutas Õiglane. "Mäletan, et enne 1500 meetri jooksu viskas jalga isegi korraliku krambi, olin päeva jooksul nii palju vedelikku kaotanud. Siis oli muidugi hommikune ja õhtune programm, siin läheb jutti. Seal ei olnud muidugi ka konditsioneere, mis hoiavad temperatuuri siin staadionil stabiilsena. Ma arvan, et temperatuur ei saa siin võistlustel ühelegi sportlasele saatuslikuks - välja arvatud maratoonarid ja käijad."

"Ma olen paremas vormis, kui Rakvere Eesti meistrivõistlustel [kus ta kogus 8251 punkti]," arvas Õiglane. "Seal oli ka tegelikult üsna kuum ilm ja saingi mõnes mõttes väikese kogemuse kuumusega võistlemises. Kui olen saanud ettevalmistuse hästi teha, oleks nüüd imelik öelda, et olen kehvemas vormis kui enne seda võistlust. Lähen kindlasti enesekindlalt võistlema."

"Lähen ikkagi võimalikult kõrget kohta püüdma ja kui ma selle positiivse energia saan esimestest aladest kätte, siis tuleb summa kindlasti ilus ja koht veelgi ilusam."

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: