Uibo kuulitõuke isiklikust rekordist: Saluri peab maksma!

Kergejõustiku MM-il Dohas lõpetas Maicel Uibo kümnevõistluse avapäeva 4317 punktiga kuuendal kohal. Rekordigraafikut edestab ta 22 punktiga.

Uibo püstitas kuulitõukes 15.12-ga uue isikliku rekordi ja teatas pärast seda naerdes kaamerasse: "maksa, [Karl Robert] Saluri, maksa!" "Me vedasime kolm aastat tagasi kihla, et kumb enne 15 meetrit tõukab," selgitas Uibo päeva lõpus ERR-ile. "Nii, et Saluri maksab."

Ka kaugushüppes sai Uibo päeva parima tulemuse kirja viimasel katsel, kui hüppe pikkuseks mõõdeti 7.46. "Esimese [katse] tegin lihtsalt kindla peale, et midagi kirja saada. Teine läks üle ja kolmas oligi ainult alles," rääkis Uibo.

Võimsa elamuse pakkus eestlane kõrgushüppes, kui jäi pärast 2.11 ületamist ainsaks võistlejaks ning sai teisel katsel üle ka 2.14 ja 2.17. Tema isiklik rekord on vaid sentimeetri jagu kõrgemal. "Tahtsin väga 2.20 üle saada," kinnitas Uibo. "Tundsin ka, et kui kõik õigesti kokku panna, siis on jalas. Seekord siis sedasi. Ei ole hullu."

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: